Adel'den Haberler

Adel Kalemcilik’ten Ar-Ge Atılımı

Adel Kalemcilik, İz Bırakan 50. Yıl’ında...


Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lider kuruluşu Adel Kalemcilik, 50 yıllık tecrübesinden aldığı güçle Ar-Ge merkezini oluşturdu. Merkezde; tüketicilerin istek ve ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayabilmek, yeni teknolojilerin geliştirilmesini ve uygulanmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütülecek. Kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı çalışmaları, kalite anlayışı ve sürdürülebilirlik politikaları ile Türkiye’de kırtasiyecilik sektörünün nabzını tutan şirket, Ar-Ge merkezi ile sektörün değişimi ve gelişimi için öncü olmaya devam edecek.

Uluslararası standartlara uygun süreç yönetimi   

Kurum içinde Ar-Ge kültürünün geliştirilmesi ve ürün kalitesinin yükseltilmesi hedefleriyle yola çıkan Adel Kalemcilik, bu kapsamda Ar-Ge ekibini büyüterek yeni uzmanlık alanları yaratıyor. Toplam 320 m2’lik alana sahip Ar-Ge merkezinde, analiz laboratuvarı, üretim laboratuvarı, ürün güvenliği ve regülasyonu laboratuvarı, yaşlandırma analizleri laboratuvarı, yıkama odası gibi farklı laboratuvarlar yer alıyor. Son teknolojilerle donatılmış alanda, yaklaşık 45 test cihazı ve 10 farklı yazılım bulunuyor.

Yenilikçi bakış açısı ve iş birlikleriyle kırtasiye sektörüne ilham veren Adel Kalemcilik’in Genel Müdürü Evrim Hizaler, “Teknolojinin hızla geliştiği, rekabetin giderek yükseldiği günümüzde kullanıcılara yenilikçi bir anlayış sunmak, ürün ve hizmet kalitesini artırmak şirketlerin ve doğrudan ülkemizin gelişiminde önemli bir rol oynuyor. Adel Kalemcilik olarak biz de 50 yıldır gelecek nesillere ve ülkemize olan sorumluluğumuzun bilincinde hareket ederek gelişmeye ve üretmeye devam ediyoruz. Bu anlayışla Ar-Ge merkezimizi hayata geçirerek, üretim süreçlerimizi daha da geliştirmek adına ulusal ve uluslararası iş birlikleri planladık ve yürütmeye başladık. Ulusal destekli TÜBİTAK projelerimizin ve patent çalışmalarımızın sayısını arttırdık. 1 yıl içerisinde personel sayımızı 15’e çıkararak Ar-Ge ekibimizi büyütüyor ve yeni uzmanlıkların oluşturulmasına olanak tanıyoruz” dedi.

Ar-Ge merkezinde 77 yeni proje hayata geçiriliyor

 Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler sözlerine şu şekilde devam etti; “Hayallerini şekillendirip renklendirerek iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olma vizyonumuz ile yeni ürünlerimizi tasarlayıp tüketicilerimizin beğenisine sunuyoruz. Tüm üretim ve tasarım süreçlerimizde yenilikçilik değerimize bağlı kalarak, değişen tüketici davranışlarını, sektör dinamiklerini ve trendleri yakından takip ediyor, kullanıcının zevkini ve kullanım rahatlığını ön planda tutuyoruz. Dolayısıyla insan hayatına bu kadar dokunan bir şirket olarak bizim için tasarım ve Ar-Ge oldukça önem taşıyor. Temel değerlerimizden yenilikçilik ile kullandığımız tüm platformları önümüzdeki beş yıl içerisinde cihaz, mekân ve zamandan bağımsız bir şekilde kurgulamak üzerine de çeşitli planlar yapıyoruz.”

Yürürlükte olan ve gerçekleştirmeyi hedefledikleri 77 proje olduğunu belirten Hizaler, Adel Kalemcilik olarak, Ar-Ge merkezinde inovasyonun sürekliliğini sağlayacak parlak beyinler yetiştirmeye, ürün ve hizmetlerin gelişimini sürdürmesi için yatırım yapmaya devam edeceklerini belirtti.