Basın Bültenleri

Evrim Hizaler, ikinci kez Avrupa Kalem Üreticileri Birliği Başkanı seçildi

13.07.2017 Avrupa Kalem Üreticileri Birliği (EPMA) ile Avrupa Yazım Gereçleri Üreticileri Birliği (EWIMA)’nin 2017 Genel Kurul Toplantısı İsviçre’de gerçekleşti.

Dünyanın lider kırtasiye üreticilerinden üst düzey yöneticilerin katıldığı toplantıda Türkiye kırtasiye sektörünün öncü markası Adel Kalemcilik’in Genel Müdürü Evrim Hizaler ikinci kez birlik başkanı olarak seçildi. Evrim Hizaler, EPMA Başkanlığı’nı üstelenen ilk Türk yöneticidir.


EPMA Başkanlığı’nı üstlenen ilk Türk yönetici olan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, kalemin insanların kendini ifade etmesinde en güçlü araç olmaya devam ettiğini vurgulayarak şunları ifade etti:


“İnsanların kendini ifade etmek için kalemi ve renkleri kullanması, dokunarak üretmeyi tercih etmesi çok güzel. Kalem gücünü, yaratıcılığa ve öznelliğe açtığı alandan alıyor. Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı günümüzde kalemin gösterdiği başarı bizleri gerçekten heyecanlandırıyor. Kalemin bu güçlü varoluşunu sektörel verilerde de gözlemlemeye devam ediyoruz.” 

 

48 yıldır yenilikçilik, kalite ve güvenli ürün anlayışıyla Türkiye kırtasiye sektöründe öncülüğünü koruyan Adel Kalemcilik, EWIMA ve EPMA’nın 1998 yılından buyana üyesidir. Kurulduğu günden bu yana iş birliğini sürdürdüğü ortağı Faber-Castell ile dünya standartlarında üretim yapan Adel Kalemcilik topluma ve çevreye karşı sorumlu, etik değerlere bağlı bir şirkettir.

Faber-Castell’den yeni yıla özel Capcanlı ve enerjik Ondoro Turuncu

02.11.2016 Faber-Castell Design Serisi’nin en seçkin tasarımı Ondoro, enerji veren capcanlı turuncu rengi ile yılbaşı için şık ve özgün bir hediye seçeneği sunuyor.

Özel tasarımları ve mükemmelliği hedefleyen kaliteli ürünleriyle bir klasik olan Faber-Castell, modern çizgiler taşıyan Ondoro serisi ile kalem tutkunlarına günün her anı zevkle yaşayacakları bir yazı deneyimi vadediyor.


Krom kaplı parçalarla çerçevelenen ve ipeksi bir his yaratan altıgen gövdesiyle Ondoro işlevselliği ve zarafeti bir araya getiriyor, ele rahat oturan yapısı ile yumuşak ve kolay bir tutuş sağlıyor.

Farklı yazım zevklerine sahip herkes için en özel hediyelerinden biri olmaya aday Faber-Castell Ondoro’nın dolma kalem, roller kalem, tükenmez kalem ve mekanik kalem çeşitleri, kullanma kılavuzu içeren hediye kutusu ile satışa sunuluyor.

 

Faber-Castell’le rengarenk yeni yıl mesajları

02.11.2016 Mürekkep çizimleri, birçok ülkede sıkça tercih edilen ve çok eski bir tarihe sahip sanat geleneğidir. Bu gelenek Faber-Castell’in metalik PITT Artist Kalemleri ile yeniden doğuyor. Geniş renk seçeneği sunan PITT Artist Kalemleri yılbaşı hediyelerini en özel hale getirmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Faber-Castell’in eşsiz Hint mürekkebinin akışkanlığına sahip PITT Artist Kalemleri kağıt üzerinde yumuşak bir tutuş ve pürüzsüz bir renk dağılımı sağlıyor. PITT Artist Kalemlerinin kalıcılığı ve kapatıcı özelliği ile yazı yazmak ve çizim yapmak konforlu bir aktiviteye dönüştürüyor. Yüksek kaliteli ve dayanıklı fırça ucu ile metalik PITT Artist Kalemleri 6 farklı renkte satışa sunuluyor, solmaya dayanıklı, kalıcı mürekkebi ile yazılar ve çizimler

Yeni yıl hediyeleri için güzel dileklerini ve yaratıcı çizimlerini kağıda dökmek isteyenler rengarenk PITT Artist Kalemleri’ni tercih ediyor.

 

Faber-Castell ile Yeni Yılda Işıltılı Masalar

01.11.2016 Dünyaca ünlü yazım ve işaretleme markası Faber-Castell yeni yılı ışıl ışıl Grip Sparkle serisi ile karşılıyor. İş yerinde ve okulda dostlarını minik hediyelerle mutlu etmek isteyenler Faber-Castell'in ışıltılarla süslü grip kurşun kalemlerini tercih ediyor.

Faber-Castell Grip Sparkle kurşun kalemler konforlu ergonomik üçgen tasarımı, kolay açılabilen, uç kırılmasına dayanıklı, iz bırakmadan silinen yapısı ve çevre dostu özelliği ile herkesin ofis ve çalışma masalarının vazgeçilmez kalemi oluyor. 

 Faber-Castell Grip Sparkle kurşun kalemler capcanlı renk seçenekleri, parlak görünümü ile yeni yılda herkesi sevindirecek uygun bütçeli ve şık bir hediye seçeneği sunuyor. 

Faber-Castell ile ruhunuzu renklendirin

01.11.2016 Yılbaşında sevdiklerinize sanat terapisi hediye edin

Faber-Castell’in son yılların en eğlenceli boyama trendine özel tasarladığı Faber-Castell Boyama Terapisi seti yeni yılda sevdiklerini rengarenk bir dünya sunmak isteyenler için keyifli ve sanat dolu bir hediye alternatifi sunuyor.


Anne ve babaların çocukları ile ailece kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan Faber-Castell Boyama Terapisi seti, 50 sayfalık boyama kitabı ve birbirine bağlanabilen 60 eğlenceli keçeli kalemden oluşuyor. Faber-Castell’in eğlenceli çizimler ve benzersiz renk çeşitliliği sunan boyama seti, herkesin ruhlarını renklendiren sanat terapisiyle, yaşamın temposundan uzakta rahatlatıcı zamanlar geçirmesini sağlıyor.

Yeni yılın en anlamlı dileklerine atılan imza Graf von Faber-Castell Tamitio

27.10.2016 Graf von Faber-Castell, saf zarafetin simgesi Tamitio marsala kırmızısı ve gece mavisi ile yılbaşı için kalıcı bir hediye seçeneği sunuyor. Şık ve göz alıcı Tamitio serisi, kullanıcılarının tutkuyla bağlandığı vazgeçilmez aksesuarları arasında yer alıyor.

İnce oluklu göz alıcı yapısı ile dikkat çeken Tamitio marsala kırmızısı ve gece mavisi kalemler özenle seçilmiş malzemeleri, birden fazla işlemle cilalanan yenilikçi boya tekniği ile dayanıklı ve mat bir yüzey sunuyor. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik, rodrum kaplı kalem ucu ve üst kapak çevrildiğinde hazneden hafifçe kayan kartuş özelliği ile pürüzsüz, yumuşak bir yazım konforu sağlıyor.


Tamitio serisi tüm Graf von Faber-Castell kalemleri gibi özel işçilik ile el yapımı olarak ve sınırlı sayıda üretiliyor. Yazı yazma kültürünün nasıl olağanüstü nüanslarla zenginleştirilebildiğini gösteren Tamitio serisi, mükemmelliği sadece tasarımla sınırlandırmıyor,  yazım süresince de hissettiriyor.


Dolma kalem, roller kalem, finewriter kalem, tükenmez kalem ve mekanik kurşun kalem seçeneklerine sahip Tamitio, hem göz alıcı hem de stil sahibi bir aksesuar olarak kalem tutkunlarının en çok tercih ettiği yazım gereçleri arasında yer alıyor.

Tamitio marsala kırmızısı ve gece mavisi dolma kalemler 195 Euro, roller ve finewriter kalemler 165 Euro, tükenmez kalemler ise 140 Euro olarak kadife kılıfı ve göz alıcı hediye paketiyle satışa sunuluyor. 

Yaratıcı Beyinler için önce öğretmenler

05.10.2016 Çocukların pedagojik gelişimlerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlamayı amaçlayan Faber-Castell, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile yürüttüğü Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleriyle, öğretmenlerle yaratıcılığın önemi konusunda çalışmalar düzenliyor. Faber-Castell, 4 yılda 3000 öğretmenin katıldığı atölyelere, 2016 sonuna kadar 2.000 öğretmene daha ulaşma hedefiyle devam ediyor.

Faber-Castell, bireylerin ve çocukların zihinsel dünyasının şekillenmesini sağlayan eğitimin, bir sistemden öte bir kazanım olduğundan yola çıkarak sektöre değer katacak projelere imza atıyor. 2012 yılından bu yana Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri gerçekleştiren Faber-Castell, öğretmenlere çocuk gelişiminde yaratıcılığın önemini ve nasıl geliştirebileceğini anlatıyor.

Faber-Castell, yaratıcılık olgusunun sınırları olmayan, geliştirilebilir bir kavram olduğuna, uygun koşullar sağlandığı takdirde herkesin içindeki yaratıcılığın ortaya çıkarılabileceğine inanıyor ve çocuk gelişimde en önemli rolü üstelenen öğretmenlere bu süreçte doğru yaklaşımları benimsetmeyi amaçlıyor.

Tamamen çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye odaklanan ve 2012 yılında başlayan Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri, 2015 yılından bu yana ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) ile sürdürülüyor. Atölyeler, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin yetki alanında bulunan devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf, görsel sanatlar ve resim öğretmenlerine veriliyor.

Çocuklara pedagojik açıdan yaklaşma ve çocukların yaratıcılıklarını harekete geçirmek üzere çalışan Faber-Castell 4 yılda 6 ilde toplam 420 okul ve 3.000 öğretmene ulaştı. 2016 sonunda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana’da 2.000 öğretmene daha ulaşmayı hedefleyen Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri, Türkiye genelinde daha çok yaygınlaşarak her geçen gün daha çok öğretmene ve çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri Türkiye geneline yaygınlaştırılarak, daha fazla öğretmene ulaşılması amaçlanıyor. Bunun ilk adımı olarak 2016 yılında, ÖRAV’ın web sitesi aracılığıyla okullardan talep alınmaya başlandı. 2016 yılı içinde bu talepler doğrultusunda diğer illerde de atölyeler planlanacak.

Önce Eğitim

Sürdürülebilir birçok farklı projeye destek veren Faber-Castell, temel davranış biçimlerinin kazanıldığı sosyal süreçlerin tümünde yer almayı amaçlayarak bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılmasını, eğitim sektöründe ihtiyaç duyulan konularda farkındalık yaratılmasını sağlıyor. Faber-Castell, sosyo-kültürel alan için önemli bir güç olan yaratıcılık ve değerlerini desteklemek üzere hayata geçirdiği bütün projelerini ‘eğitim’ çatısı altında gerçekleştiriyor.

Öğretmenlerin gözünden “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin”

Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri’ne katılan öğretmenler eğitimin içerik ve uygulanmasında kullanılan yöntem ve teknikleri yararlı bularak ders verdikleri sınıf ortamlarına taşıyor. Eğitimin hemen sonrasında uygulanan Eğitim Değerlendirme Anketleri’nden elde edilen verilere göre katılımcıların, yaratıcılık ve yaratıcı düşünmeye ilişkin temel kavramlar, kişisel yaratıcılık potansiyeli, öğrenme biçimlerinin yaratıcılık üzerindeki etkisi, yaratıcılık gelişimi için kullanılabilecek teknikler ve yaratıcı ders planı tasarlama konularında farkındalık kazanma oranı %98,7 olarak ortaya çıkıyor.

Özetle katılımcılar;
% 99,5’i eğitimcilerin eğitim içeriğine hakim olduğunu,
%98,3’ü eğitimin ihtiyaçlarına uygun konular içerdiğini,
%99,5’i eğitimde katılımcılar arasındaki etkileşimin sağlandığını,
%99,5’i materyallerin özenli bir biçimde hazırlandığını,
%97,8’i eğitimin kişisel yaratıcılıklarına katkı sağladığını,
%97,2’si sınıflarına taşıyabilecekleri yaratıcı etkinlikler edindiklerini
belirtiyor.

Değerlendirme formunun açık uçlu sorulardan oluşan bölümünde eğitime katılan öğretmenler, eğitim sırasında ele alınan tüm yöntem ve konuları yararlı bulduklarını, eğitimden elde ettikleri kazanımları sınıflarına taşıyacaklarını, ayrıca yaratıcılık ve inovasyon konularında kendilerini geliştirmeye devam edecekleri başka eğitimlere de katılmak istediklerini dile getiriyor.

Faber-Castell’in renkleri “MIX” Festivali’nde müzikle buluştu

05.10.2016 Faber-Castell, tüm sahnelerinde farklı müzik türlerinin yer aldığı Zorlu PSM MIX Festivali’ne, PSM 3D Leke Boyama etkinliği, fanzin, zendala ve heykel atölyeleri sponsorluğu ile renk kattı. Festival katılımcıları şehrin yoğun temposuna kısa bir mola vererek gün boyu süren müzik ve etkinliklerle rahatlama fırsatı yakaladı.

Müziğin ritmine kapılarak keyifli bir hafta sonu geçiren ziyaretçiler meydan fuayede yer alan Faber-Castell boyama aktivitesi ile siyah beyaz çizimleri renklendirdi. Alanda yer alan PSM harflerini Faber-Castell’in canlı ve enerjik tonlarıyla boyayan katılımcılar, yaratıcılık dolu iki gün geçirerek, ruhlarını sanat ve müzik ile dinlendirdi. 

Farklılıkların ve Eğlencenin Dünyası

26.09.2016 Çocuklar için sağlıklı, güvenilir ve eğitici ürün yelpazesiyle öne çıkan Adel, dünyanın en çok tercih edilen oyuncak markalarını Türkiye’de çocuklarla buluşturuyor.

Geçtiğimiz yıl Cartoon Network’te yayınlanan bir dakikalık kısa animasyonları ile tanınan, birbirinden farklı ve sevimli karakterden oluşan Oddbods’un koleksiyon figürleri, yüzü değişebilen figürler ve pelüş oyuncakları artık Adel güvencesi ile seçkin oyuncakçı ve kırtasiyelerde satışa sunuluyor.


Eğlenceli ve kendilerine has özellikler ile 7’den 70’e çocuk, genç, yetişkin herkesin ilgisini çeken Oddbods, adrenalin tutkunu Bubbles, cool Slick, asabi Fuse, uykucu Zee, afacan Pogo, sosyal kelebek Newt ve titizlik hastası Jeff’in renkli karakterden oluşuyor.


Dünyanın dört bir yanında çocukların severek oynadığı İngiliz markası Oddbods, eğlenceli yaratıcı özellikleriyle Türkiye’deki çocukların da beğenisini topluyor. Oddbods’un 21 dakikalık yepyeni animasyonları ise hafta içi her gün 15.30’da Cartoon Network’te yayınlanmaya devam ediyor.

Karl Lagerfeld Ve Faber- Castell Gururla Sunar: Sınırlı Sayıda Üretilen "Karlbox"

22.09.2016 KARL LAGERFELD ve Faber-Castell, sınırlı sayıda üretilen, kaliteli çizim ve resim gereçlerinden oluşan KARLBOX’ı gururla sunar.

Karl Lagerfeld’in modern ve yenilikçi ruhuyla Faber-Castell’in klasikleşen çizgilerinden harmanlanmış olan KARLBOX, 1761 yılında bir aile şirketi olarak kurulan 255 yıllık kalem tutkunu bir markanın mirasını kutlamak için tasarlandı.

Karl Lagerfeld tarafından tasarlanan, basit şıklığa odaklanan siyah kutu KARLBOX, çizim ve renklendirmeye yönelik 350 adet kaliteli sanat ve grafik ürünü zerafetle bir araya getiriyor.

Örnek alınacak bir işçilikle üretilen kutunun ahşap gövdesi, geleneksel bir Çin evlilik dolabından esinleniyor. İçinde yer alan çekmecelerde ise tümü bizzat Karl Lagerfeld tarafından seçilen, moda, sanat ve tasarım arasındaki sinerjiyi temsil eden renklerde çizim ve resim gereçleri bulunuyor. Her bir çekmece, yaratıcı çalışmalar için çıkarılıp yeniden yerleştirilebiliyor.

Şöhretli kariyeri boyunca yarattığı sayısız sanat eserinde hep Faber-Castell ürünlerini tercih ettiğini belirten Karl Lagerfeld, moda ve tasarımdan, yazı ve hattat sanatına kadar her alanda fikirlerini dile getirmek için genellikle kağıt kalem kullanıyor ve yaratıcı zihninin yeni ürünlerini kuru veya pastel boyalarla kağıda döküyor. Ünlü tasarımcı; “Çizerken beni en mutlu eden şey çizimin kendisi. Bana göre çizmek de nefes almak ve yazmak gibi bir şey. Bunlar beni rahatlatan şeyler. Ayrıca Almanya’da geçirdiğim çocukluğumdan beri Faber-Castell özellikle sanat kalemlerindeki kalitesiyle bilinen en popüler marka olarak itibarını koruyor” dedi.

KARLBOX koleksiyonunda Albrecht Dürer, Polychromos kuru ve pastel boyalar, Pitt Artist kalemler ve boya kalemleri, Castell 9000 kalemler ile sulu boya fırçaları, katlanabilir su kabı, silgi, kalemtıraş gibi yardımcı ürünler bulunuyor. Karlbox’da en kaliteli şekilde üretilen boyalar, ana ve ara renklere göre ayrılarak yumuşak olanlardan canlı ve yoğun pigment taşıyanlara doğru sıralanıyor. Karl Lagerfeld’in şahsi olarak favori serisi Albrecht Dürer’in suda çözünebilen boya kalemlerinin 120 rengi de KARLBOX içinde yer alıyor.

Yalnızca 2500 adet üretilen KARLBOX, Faber-Castell mağazaları ve KARL LAGERFELD butikleri ile Londra’da bulunan Harrods’ta ve dünya çapındaki seçkin mağazalarda kalem tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Eşsiz ve sınırlı sayıdaki tasarım, seri numarası ve orijinallik sertifikası ile 2,500 Euro’ya satılıyor.

Faber-Castell’den kusursuz güzel Ambition kum rengi

28.08.2016 Faber-Castell’in özel tasarımlı Ambition serisine yeni bir renk daha ekleniyor. Sade, yalın ve kusursuz çizgisi ile herkese hitap eden Ambition, yeni kum rengi ile kalem tutkunlarının sevgilisi olacak.

Faber-Castell’in sade ve yalın çizgisi ile herkese hitap eden Ambition serisinin kum rengi kalemleri hem mat hem de desenli seçeneği ile sunuluyor. Kum rengi gövdenin üzerine ritmik bir şekilde dizilmiş paralel ve dama şeklindeki geometrik biçimler, Ambition serisinin kusursuz güzelliğini ve çizgisini yansıtıyor.

Tükenmez, roller ve dolmakalem ürünlerinden oluşan Ambition kum rengi seri, özel üretilmiş mat ve desenli gövdesi, özel cilalanmış krom kaplı başlığı, yüksek kaliteli ucu ve yaylı metal klipsi ile zengin materyal çeşitliğini gözler önüne seriyor. “M” kalınlıktaki dolma kalem aynı zamanda paslanmaz çelik ucu ve her iki uca da takılabilen kapağı ile kullanımda konfor sağlıyor.

Sınırlı adette üretilen Ambition serisi, zarif hediye kutusu ve kullanma kılavuzu ile kullanıcılarına kendini özel hissettiriyor.  

Faber-Castell’den eşsiz bir çizim kalemi PITT Artist Kalemleri

28.08.2016 Faber-Castell, modern ve kullanımı kolay bir kalemde Hint mürekkebinin kapatıcı özelliği ile çizim yapmanın konforunu bir arada sunan eşsiz bir kalem tasarladı. PITT Artist Kalemleri, resim ve çizim sanatına tutkun ressamlardan grafik tasarımcılarına, yaratıcılığını geliştirmek ve rahatlamak için boya yapmayı hayatlarının keyifli bir parçası olarak gören çocuklardan yetişkinlere herkesin favori kalemi olacak.

Birçok ülkede sıkça tercih edilen ve çok eski bir tarihe sahip mürekkep çizim geleneği, Faber-Castell’in yeni nesil boya ve çizim kalemi PITT Artist Kalemleri ile yeniden doğuyor.

Faber-Castell’in mükemmel bir mürekkep akışkanlığına sahip PITT Artist Kalemleri kağıt üzerinde yumuşak bir tutuş ve pürüzsüz bir renk dağılımı sağlıyor. PITT Artist Kalemleri mürekkebinin kalıcılığı ve kapatıcı özelliği ile çizim yapmayı konforlu bir aktiviteye dönüştürüyor. Diğer boyama teknikleri ile beraber kolaylıkla kullanılabilen kalemler, ressam, grafiker, çocuk, genç ve yetişkin herkesin vazgeçilmezi oluyor.

PITT Artist Kalemleri’nin yüksek kalite ve dayanıklı fırça uçlu versiyonu 60 farklı renkte ve konsept setler halinde satışa sunuluyor ve çalışma sırasında gerçek bir fırça gibi yatay açılarda bile kırılma yapmıyor.

En güzel yazılar PITT Artist Kaligrafi Kalemi ile kağıda dökülüyor

Güzel yazı ve hattatlık gibi görsel sanatlarla ilgilenen amatör veya profesyonel tüm yazı-çizim tutkunları PITT Artist Kaligrafi Kalemi ile hint mürekkebinin kalıcılığını ve mükemmel yazımını kağıda dökebiliyor. Kesik uçlu yazım ve çizim kaleminin magenta pembesi, kahverengi ve siyah seçenekleri bulunuyor.

Koyu renk kağıtlar için PITT Artist Kalemleri Metalik seri

1.5 mm uç kalınlığı üst düzey kapatıcılık sunan PITT Artist Metalik Kalemler 6 farklı renk seçeneği sunuyor. Bakır, lal, gümüş, altın, metalik mavi ve metalik yeşil renklerdeki kalemler özellikle koyu renk kağıtlar üzerinde ışıltılı bir efekt yaratıyor.

Gençlerin vazgeçilmezi Faber-Castell Versatil Kalemler

26.08.2016 Dünyaca ünlü yazım ve işaretleme markası Faber-Castell yeni okul sezonunu renkli, canlı ve fonksiyonel ürünleri ile karşılıyor. Gençler, derslerde ve sınavlarda ihtiyaç duyduğu konforlu yazım deneyimini, sınırsız ürün gamı ile daima yanlarında olan Faber-Castell’in özel ve ergonomik tasarımlı ürünleriyle yaşıyor.

Pembe, mor ve çimen yeşili gibi canlı renklerdeki Faber-Castell Grip 2011 Versatil kalemler, yumuşak tutuş sağlayan noktacıkları ve üçgen gövdesi ile yazarken elin kaymasını önlüyor. Faber-Castell Grip 1345 ve 1347 Versatil kalemler ise kauçuk kılıfı ile her öğrenci için vazgeçilmez bir klasik olmaya devam ediyor.

 Klasik, opak, canlı ve şeffaf renk alternatiflerinin yanı sıra konforlu ve kolay kullanımı ile ön plana çıkan Faber-Castell Poly Matic Versatil uçlu kalemlerin uçları, yazım sırasında otomatik olarak çıkıyor ve kesintisiz bir yazım deneyimi yaşatıyor. Faber-Castell Tri Click Versatil kalemler ise şeffaf gövdesi ve renk seçenekleri ile çalışmaları keyfe dönüştürüyor.

Adeland Resim Yarışması “En Renkli Macera” başladı

26.08.2016 Bu yıl ilk kez düzenlenen Adeland Resim Yarışması’nın konusu ‘En Renkli Macera’ olarak belirlendi. Çocukları, geride bıraktıkları yaz tatilini, tatil arkadaşlarını ve yaşadıkları yaz maceralarını resimle anlatmaya davet eden yarışmaya başvurular 1 Kasım 2016’ya kadar devam edecek.

Renklerin eğlenceli dünyasını çocukların hayatına taşıyan Adeland’ın düzenlediği resim yarışması başladı. Sunduğu boya ve kırtasiye ürünlerinin yanı sıra bir ilki gerçekleştirerek kendi hikâyesini, karakterlerini, ülkesini ve eğlence setlerini yaratan Adeland şimdi de miniklere yeni bir eğlencenin kapılarını açıyor. Çocuklara hem resim sanatının maceralı ve eğlenceli yönünü, hem de yaratıcılık, takımdaşlık, paylaşım, arkadaş ve aile gibi değerleri aşılamayı hedefleyen Adeland Resim Yarışması’nın ilk teması “En Renkli Macera” olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular 1 Kasım 2016’ya kadar devam edecek.

Miniklerin yaz anıları rengârenk Adeland ürünleriyle resme dönüşüyor

Miniklerin hem yaratıcılıklarının hem de hayal güçlerinin gelişimine destek olmayı hedefleyen Adeland’ın “En Renkli Macera” resim yarışmasına 4-6 yaş ve 7-8 yaş grubundaki çocuklar katılabiliyor. Tüm Türkiye’de anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenen yarışmada, her iki yaş grubu ayrı ayrı ödüllendirilecek.

Minikler yarışmaya 25cmX35cm veya 35cmx50cm ölçülerinde resim kâğıdına, kuru boya, sulu boya, pastel boya, keçeli kalem gibi her türlü malzeme ile yapılmış resimleriyle katılabiliyor. Yarışma başvuruları ise anne babaların yardımıyla resimlerin fotoğraflanarak, 1 Kasım 2016 tarihine kadar www.enrenklimacera.com adresine yüklenerek gerçekleşiyor.  

5 kişilik jüri tarafından değerlendirmelerin sonucunda dereceye giren çocuklardan birincilere kırtasiye malzemeleriyle dolu bir çanta ve PlayStation 4, ikincilere kırtasiye malzemeleriyle dolu bir çanta ve Instax 8 Fotoğraf Makinesi, üçüncülere ise kırtasiye malzemeleriyle dolu bir çanta hediye edilecek. Yarışmaya katılmak isteyen minikler ve ebeveynleri detaylı bilgilere www.enrenklimacera.com web sitesinden ulaşabiliyor.  

Faber-Castell’le Çalışma Keyfi’ni 3’e Katla

25.08.2016 Faber-Castell’in renkli ürünleriyle en güzel #çalışmakeyfi fotoğrafını Instagram’dan paylaşan 1000 kişi 3 aylık Spotify Premium üyeliği kazanma şansı yakalıyor.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in renkli, canlı ve ilham veren ürünleri, okuldan eve, kütüphaneden parka tüm çalışma alanlarına enerji katıyor. Gençler ihtiyaç duyacağı tüm kırtasiye malzemelerini kendi tarzına, zevkine ve keyfine göre Faber-Castell’in sınırsız ürün gamı arasından seçebiliyor.

Faber-Castell uzun ve sıcak yaz günlerinin ardından okula dönüş için hazırlanan gençleri capcanlı ürün seçenekleri ve enerjilerini katlayacak Spotify kampanyası ile karşılıyor. Gençleri nerede olursa olsun kendilerini ifade etmeye davet eden Faber-Castell, defter ve kalemleri ile çalışma ortamlarına keyif ve güzellik katıyor.

Faber-Castell Grip Versatil kalemler, yumuşak tutuş sağlayan noktacıkları, kauçuk kılıfı, üçgen ve yuvarlak alternatifli gövde seçenekleri ile ergonomik bir yazım vadediyor. Pembe, mor ve çimen yeşili gibi canlı renklerdeki kalemlerin ayrıca bordo ve siyah gibi klasik renk alternatifleri de bulunuyor.

Konforlu ve kolay kullanımı ile ön plana çıkan Faber-Castell Poly Matic Versatil uçlu kalemlerin uçları, yazım sırasında otomatik olarak çıkıyor ve kesintisiz bir yazım deneyimi yaşatıyor. Klasik, opak, canlı ve şeffaf renk alternatifleri, ergonomik tutuş sağlayan gövde tasarımı ve çevirmeli ekstra büyük silgi özelliği ile her tarza ve her ihtiyaca hitap ediyor. Kırmızıdan petrol mavisine, yeşilden limon sarısına geniş renk seçeneğiyle Faber-Castell Poly Matic kalemler masaları renklendiriyor.

Faber-Castell’in doğa dostu sert kapaklı ve PP kapaklı defterleri renk ve desen seçenekleri ile gençlerin çalışma keyfini ve motivasyonlarını artırıyor. A5 ve A4 ölçülerinde, spiralli, spiralsiz, çizgili, çizgisiz ve kareli defterlerin 100’den 240 yaprağa kadar farklı seçenekleri bulunuyor.

Çalışırken dikkat çekici noktaların altını çizmek ve farklı renklerle önemli konuları belirlemek isteyen gençlere Faber-Castell Textliner serisinin canlı tonları eşlik ediyor. 3 farklı genişlikte (1mm, 2mm, 5 mm) çizme özelliği ile dikkat çeken Textliner serisi, sarı, turuncu, kırmızı, pembe, yeşil ve mavi renkleriyle, çalışma saatlerine rengarenk bir keyif katıyor.

#çalışmakeyfi’nde Faber-Castell her zaman seninle!

Her zaman yenilikleri takip eden, teknolojinin ve internetin içinde yetişen genç nesil, evde ve okulda tüm çalışma ortamlarını zevklerine ve tercihlerine göre kişiselleştirerek ihtiyaç duyduğu motivasyonu Faber-Castell’in renkli ürünlerinden sağlıyor.

Faber-Castell & Spotify işbirliği ile gençlerin hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan müzik, çalışma keyiflerini arttırmaya devam ediyor. 19 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında Faber-Castell ürünleri ile #çalışmakeyfi fotoğrafını Instagram’dan paylaşan 1000 kişi 3 aylık Spotify Premium üyeliği kazanma şansı yakalıyor.

Yaratıcı Beyinler için önce öğretmenler

22.08.2016 Çocukların pedagojik gelişimlerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlamayı amaçlayan Faber-Castell, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile yürüttüğü “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerleriyle, öğretmenleri yaratıcılığın önemi konusunda eğitimler düzenliyor. Faber-Castell, 4 yılda 3000 öğretmenin katıldığı seminerlerine, 2016 sonuna kadar 2.000 öğretmene daha ulaşma hedefiyle devam ediyor.

Faber-Castell, bireylerin ve çocukların zihinsel dünyasının şekillenmesini sağlayan eğitimin, bir sistemden öte bir kazanım olduğundan yola çıkarak sektöre değer katacak projelere imza atıyor. 2012 yılından bu yana "Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin" seminerleri gerçekleştiren Faber-Castell, öğretmenlere çocuk gelişiminde yaratıcılığın önemini ve nasıl geliştirebileceğini anlatıyor.

Faber-Castell, yaratıcılık olgusunun sınırları olmayan, geliştirilebilir bir kavram olduğuna, uygun koşullar sağlandığı takdirde herkesin içindeki yaratıcılığın ortaya çıkarılabileceğine inanıyor ve çocuk gelişimde en önemli rolü üstelenen öğretmenlere bu süreçte doğru yaklaşımları benimsetmeyi amaçlıyor.

Tamamen çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye odaklanan ve 2012 yılında başlayan Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerleri, 2015 yılından bu yana ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) ile sürdürülüyor. Seminerler, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin yetki alanında bulunan devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf, görsel sanatlar ve resim öğretmenlerine veriliyor.

Çocuklara pedagojik açıdan yaklaşma ve çocukların yaratıcılıklarını harekete geçirme üzere çalışan Faber-Castell , 4 yılda 6 ilde toplam 420 okul ve 3.000 öğretmene ulaştı. 2016 sonunda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana’da 2.000 öğretmene daha ulaşmayı hedefleyen Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerleri, Türkiye genelinde daha çok yaygınlaşarak her geçen gün daha çok öğretmene ve çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerlerinin Türkiye geneline yaygınlaştırarak, öğretmenler ile birlikte çocuklara da eğitim verilmesi amaçlanıyor.

Bunun ilk adımı olarak 2016 yılında, ÖRAV’ın web sitesi aracılığıyla okullardan talep alınmaya başlandı. 2016 yılı içinde bu talepler doğrultusunda diğer illerde de seminerler planlanacak.

Önce Eğitim

Sürdürülebilir birçok farklı projeye destek veren Faber-Castell, temel davranış biçimlerinin kazanıldığı sosyal süreçlerin tümünde yer almayı amaçlayarak bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılmasını, eğitim sektöründe ihtiyaç duyulan konularda farkındalık yaratılmasını sağlıyor. Faber-Castell, sosyo-kültürel alan için önemli bir güç olan yaratıcılık ve değerlerini desteklemek üzere hayata geçirdiği bütün projelerini ‘eğitim’ çatısı altında gerçekleştiriyor.

Öğretmenlerin gözünden “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin”

Eğitime katılan öğretmenler eğitimin içerik ve uygulanmasında kullanılan yöntem ve teknikleri yararlı bularak ders verdikleri sınıf ortamlarına taşıyor. Eğitimin hemen sonrasında uygulanan Eğitim Değerlendirme Anketleri’nden elde edilen verilere göre katılımcıların, yaratıcılık ve yaratıcı düşünmeye ilişkin temel kavramlar, kişisel yaratıcılık potansiyeli, öğrenme biçimlerinin yaratıcılık üzerindeki etkisi, yaratıcılık gelişimi için kullanılabilecek teknikler ve yaratıcı ders planı tasarlama konularında farkındalık kazanma oranı %96,9 olarak ortaya çıkıyor.

Özetle katılımcıların;
• % 99,9’u eğitimcilerin eğitim içeriğine hakim olduğunu,
• %96,7’si eğitimin ihtiyaçlarına uygun konular içerdiğini,
• %97,5’i eğitimde katılımcılar arasındaki etkileşimin sağlandığını,
• %97,6’sı materyallerin özenli bir biçimde hazırlandığını,
• %96,4’ü eğitimin kişisel yaratıcılıklarına katkı sağladığını,
• %96,6’sı sınıflarına taşıyabilecekleri yaratıcı etkinlikler edindiklerini
belirtiyor.

Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerlerinin Türkiye geneline yaygınlaştırarak, öğretmenler ile birlikte çocuklara da eğitim verilmesi amaçlanıyor. Bunun ilk adımı olarak 2016 yılında, ÖRAV’ın web sitesi aracılığıyla okullardan talep alınmaya başlandı. 2016 yılı içinde bu talepler doğrultusunda diğer illerde de seminerler planlanacak.

Okul sıraları Faber-Castell’in renkli dünyasıyla şenleniyor

19.08.2016 Dünyanın en ünlü ve yaratıcı kırtasiye markası Faber-Castell, üzerinde eğlenceli ve sevimli çizimlerin yer aldığı kurşun kalemleri ile okul sıralarını renklendiriyor.

Özenle tasarlanmış rengârenk ve desenli Faber-Castell kurşun kalemler, çocukların hem motivasyonlarını hem de yaratıcılıklarını arttırıyor. Sınırsız renk seçeneğinde sunulan renkli kalemler, spor, hayvan ve gözde karakterler gibi birçok farklı desenleriyle tüm çocukların tarzına ve zevkine hitap ediyor.

 Faber-Castell kurşun kalemler, uç kırılmasına karşı dirençli yapıları, ergonomik gövdeleri ve orta yumuşaklıkta yazmayı sağlayan HB uçları sayesinde çocukların ellerini yormadan rahatlıkla yazı yazmalarını sağlıyor. Kolaylıkla açılabilen kalemler silindiğinde defterde iz bırakmıyor. Okula yeni başlayan çocukları için tasarlanan “Yazmayı Öğreniyorum” serisi ise üçgen gövdesi ve uygun boyutları ile minik ellere konfor sağlıyor.

 

 

Faber-Castell ile Hayallerinin Zirvesinde Yaşa!

19.08.2016 Dünyanın en ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, yenilikçi, eğitici ve farklı ürün çeşidi ile çocuklara yaratıcılığın kapılarını açıyor.

Faber-Castell, çocukların içindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmak için özenle tasarlanmış birbirinden renkli ve eğlenceli boyama gereçleri sunuyor. Grip kuru boyalar ergonomik yapıları, canlı ve örtücü renkleriyle, eğlenceli keçeli kalemler ise birbirine bağlanan kapakları, parlak ve dayanıklı renkleri ile resim yapmayı keyifli bir aktiviteye dönüştürüyor. Faber-Castell ile resim yapan çocukların derslerinden arta kalan zamanlarda da zihinsel gelişimleri devam ediyor.

Faber-Castell Eğlenceli Keçeli Kalem

Çocukların en sevdiği ürünler arasında yer alan Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler birbirine bağlanabilen havalı kapakları sayesinde boyama aktivitesine eğlence ve yaratıcılık katıyor. Dayanıklı ve parlak renklerden oluşan seri, keçeli kalemler arasında en yoğun örtücü özelliğe sahip boyalar arasında yer alıyor. Kalemlerin jumbo versiyonları ise kalın gövdeleri sayesinde küçük eller için tutuş kolaylığı ve konfor sağlıyor. Birbirine bağlanabilen kapaklarla çocuklar hem boyama yapabiliyor, hem de parçaları birleştirerek yaratıcı şekiller ve maketler yaratabiliyor. Anneler ise boyaları toplarken geçmeli kapaklar sayesinde hiç zorlanmıyor.

Faber-Castell Grip Kuru Boya

Ergonomik üçgen yapısı ve kavramayı kolaylaştıran noktacıkları ile dikkat çeken Faber-Castell Grip kuru boyalar, küçük ressamların ellerini yormadan yumuşak ve güvenli bir kullanım sunuyor. Parlak, canlı ve örtücü renklerdeki boya kalemleri ile çocuklar hayallerindeki her şeyin resmi yapabiliyor. Minik eller, boyaların uzun ömürlü kullanımı ve kırılmaya karşı dayanıklı yapısı ile zorlanmadan yaratıcılıklarını kağıda dökebiliyor. Boyalar ıslak fırça uygulaması sonrası ise tamamıyla çözünerek resimlere suluboya efekti veriyor.

Okullar açılıyor, Adel Kalemcilik uyarıyor!

15.08.2016 “Kırtasiye alışverişinde ürün güvenliğine dikkat“

Yeni eğitim-öğretim döneminin heyecanı ile beraber ebeveynler okul alışverişi hazırlığına başladı. Okul zilinin çalmasına az bir süre kala, aileler çocukları için en uygun ürünü almak istiyor. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, günün büyük bir kısmını kırtasiye ürünleriyle geçiren çocuklar için ürün güvenliğinin önemine dikkat çekiyor.

Doğru kırtasiye alışverişinin 3 adımı: “Sağlıklı, kaliteli ve güvenli”

Güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmeyen ürünler, kullanıcılar için önemli sağlık sorunlarına yol açabilecek pek çok risk taşıyor. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler doğru kırtasiye alışverişinin sağlıklı, kaliteli, güvenli ürünler olmak üzere üç temel adımdan geçtiğini belirtiyor.

Fiyat tek kriter değil, öncelik markaya verilmeli

Fiyatın tek kriter olmadığını bilen bilinçli tüketiciler köklü markalara, ürün kalitesine ve güvenliğine önem veriyor. Markanın bilinir ve güvenilir olması ile geçtiği testler ve sahip olduğu belgeler tüketicilerin rahat bir şekilde alışveriş yapmaları için dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Kaynağı belli olmayan ürünlere dikkat

Ürün çeşitliliği içinde dış görünüş ve fiyat açısından cazip görünen ve genellikle Uzakdoğu etiketi bulunan ürünlere karşı dikkatli olunması, üreticisi belli olmayan ve marka bilinirliği bulunmayan yerlerden alışveriş yapılmaması konusunda ebeveynleri uyaran Hizaler, Adel Kalemcilik’in ürün güvenliği konusundaki hassasiyetini şu şekilde aktarıyor: “Ürün güvenliği ve kalite mottomuz yıllardır değişmedi, kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmuyoruz. Yılda ortalama 3.000 ürün güvenliği testi ve 25.000 ürün kalitesi testi yapıyoruz ve yıllık olarak 1,5 milyon TL seviyesinde bütçe ayırıyoruz. Adel Kalemcilik olarak her zaman yaptığımız gibi bir kez daha markasız ve kaynağı belirsiz ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğinin altını çiziyoruz”

Faber-Castell ile hayalini renklendir

02.08.2016 Dünyanın en ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, yenilikçi ve farklı ürün çeşidi ile çocuklara eğlenceli birçok aktivite sunuyor. Grip kuru boya, eğlenceli keçeli kalemler ve değiştirmeli tablet suluboya, ergonomik yapıları ve eğlenceli tasarımları ile resim yapmayı yaratıcı ve keyifli bir aktiviteye dönüştürüyor.

Faber-Castell Grip Kuru Boya

Ergonomik üçgen yapısı ve kavramayı kolaylaştıran noktacıkları ile dikkat çeken Faber-Castell Grip kuru boyalar, yumuşak ve güvenli bir kullanım sunuyor. Parlak, canlı ve örtücü renklerdeki boya kalemleri uzun ömürlü kullanımı, kırılmaya karşı dayanıklı yapısı ile minik elleri yormadan resim yapmalarını sağlıyor. Boyalar ıslak fırça uygulaması sonrası tamamıyla çözünerek resimlere suluboya efekti veriyor.  

 Faber-Castell Değiştirmeli Tablet Suluboya

Faber-Castell değiştirilebilir tablet suluboyalar ile çocuklar hem boyama yapabiliyor, hem de parçaları birleştirerek eğlenceli şekiller yaratabiliyor. Yüksek örtücülük özelliğine sahip seri, birbirinden canlı ve parlak renklerden oluşuyor. Birbirine geçebilen eğlenceli tabletler ayrı ayrı ve yedekli olarak satılıyor. Aynı zamanda palet olarak da kullanılabilen suluboya kutusunun kapağında miniklerin isimlerini yazmaları için özel bir alan bulunuyor. 

Faber-Castell Eğlenceli Keçeli Kalemler anneleri yormuyor

Çocukların en sevdiği ürünler arasında yer alan Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler birbirine bağlanabilen havalı kapakları sayesinde boyama aktivitesine eğlence ve yaratıcılık katıyor. Dayanıklı ve parlak 60 renkten oluşan seri, keçeli kalemler arasında en yoğun örtücü özelliğe sahip boyalar arasında yer alıyor. Kalemlerin jumbo versiyonları ise kalın gövdeleri sayesinde küçük eller için tutuş kolaylığı ve konfor sağlıyor.  Birbirine bağlanabilen kapak ile çocuklar hem boyama yapabiliyor, hem de parçaları birleştirerek farklı şekiller yaratabiliyor. Anneler ise boyaları toplarken geçmeli kapaklar sayesinde hiç zorlanmıyor.  

 

Playgro’dan çocuklara yepyeni ürünler

02.08.2016 Anne-babaların en çok tercih ettiği oyuncak markası Playgro bebeklerin yeteneklerinin birçok açıdan gelişmesine destek oluyor, bebekleri düşünmeye, gözlemlemeye, dinlemeye ve hareket etmeye teşvik ediyor. Playgro’nun aktivite oyuncaklarına eklenen yepyeni çıngıraklı, sesli, ışıklı ve müzikli ürünleri şimdi Türkiye’de.

Bebek gelişimi konusunda uzman marka Playgro, her bir oyuncağı 24 yıllık üretim tecrübesi ile özel olarak tasarlıyor. Anne babaların en değerli varlıkları olan bebeklerine güvenle teslim edebildikleri oyuncaklar çocukları eğlendirirken, gelişimlerine de katkı sağlıyor. Çıngıraklı, sesli, ışıklı ve müzikli aktivite oyuncakları, oyun halıları, dönence ve yürüteçler eğitici ve öğretici özelliklerinin yanı sıra güvenli ve yumuşak malzemeleri ile bebeklerin sağlığını da koruyor.

Playgro Adel Güvencesi ile Türkiye’de

Türkiye bebek oyuncak pazarında yaklaşık 10 yıldır yer alan Avusturalya markası Playgro, 0-3 yaş bebeklerin doğumdan itibaren fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimlerini destekleyen ürünleri ile ebeveynlerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Hem eğlendiren hem de geliştiren geniş ürün yelpazesi ile dünyada 98 ülkede (100’den fazla ülkede) satılan Playgro, Eylül ayı itibari ile Adel Kalemcilik güvencesiyle Türkiye’de seçkin oyuncakçı ve kırtasiyelerde satışa sunuluyor.

Alpler’deki kız Heidi Türkiye’de

25.07.2016 İsviçreli yazar Johanna Spyri’nin klasikleşmiş en ünlü romanı Heidi’nin ikonik karakterlerinin oyuncakları şimdi Adel Kalemcilik güvencesiyle Türkiye’de…

1880’den bu yana asla eskimeyen, enerjisi ve yaşama sevinci ile 7’den 70’e tüm çocukların ve yetişkinlerin tanıdığı karakter Heidi’nin oyuncakları Eylül ayı itibariyle sevenleriyle buluşuyor. Yardımsever ve dost canlısı özellikleriyle kendini herkese sevdiren Heidi’nin büyükbabası, köpeği Joseph ve arkadaşları Peter ile Clara’nın plastik figürlerinden oluşan setlerde Heidi’nin dünyası ve ağaç ev yer alıyor. Yaşadığı eğlenceli ve aynı zaman da öğretici serüvenlerle dikkat çeken Heidi’nin sevimli et bebek ve pelüş figürleri 3-8 yaş grubu tüm çocukların yanlarından ayırmak istemeyeceği bir oyun arkadaşına dönüşecek.

İsviçreli yazar Johanna Spyri’nin 50 farklı dilde 50 milyon adet basılan kitabının ana karakteri Heidi, doğa, hayvan ve insan sevgisi, iyilik ve paylaşım anlayışı ile ebeveynlerin en çok beğendiği ikonik karakterlerden biri. Günümüz anne babalarının çocukluk kahramanı Heidi, şimdi de yıllar sonra yeni çizgi filmiyle tekrar yayına girerek kendi çocuklarının kahramanı olacak. Dünyada 20 farklı filmi çekilen Heidi’nin yeni çizgi filmleri TRT Çocuk Kanalı ve Kidz TV’de yayınlanıyor. Heidi ve arkadaşlarının figür ve oyuncakları, Adel Kalemcilik güvencesi ile Türkiye’nin seçkin kırtasiye ve oyuncak mağazalarına satışa sunuluyor.

Adeland’dan kolay kullanımlı fırçalı boya

01.07.2016 Eğlenceli ve rengarenk bir dünyayı çocukların hayatına taşıyan Adeland, Fırçalı Boya seti ile eğlenceli ürünlerinin arasına bir yenisini daha ekliyor. Yoğun ve canlı renkler sunan Adeland Fırçalı Boya setleri su gerektirmeyen kullanımı ile sulu boyaya pratik bir alternatif oluşturuyor.

Her ihtiyaca yönelik farklı ürün çeşitleri ile çocuklara renkli ve eğlenceli bir dünya sunan Adeland’ın Fırçalı Boya setleri ile resim yapmak keyfe dönüşüyor. 5’li setler halinde satılan fırçalı boyaların hem klasik hem de neon renk alternatifleri bulunuyor. Kalem şeklindeki tüpler, su kullanımı gerektirmeyen mekanizması, ucundaki hazır jumbo fırçası ile çocuklara kolay kullanım olanağı sunuyor. Tüpün sıkılmasıyla boya fırçaya ulaşıyor ve daha temiz bir kullanım sağlıyor. Kağıt, kumaş, cam, ahşap ve porselen gibi farklı yüzeylerde kullanılabilen boyalar yıkanabiliyor ve kuruduğunda çatlama yapmıyor.

Adel Kalemcilik beş yılda iki kat büyüdü

23.06.2016 Son beş yılda kaydettiği iki kat büyüme ile 2015 yılında 251,6 milyon TL net ciroya ulaşan Adel Kalemcilik, temettü verimliliğinde ilk 15 şirket arasında bulunuyor.

Kırtasiye sektörünün güvenilir firması Adel Kalemcilik, 2015’i bir önceki yıla göre %14 büyüme ile kapattı. Son 5 yılda ciro ve piyasa değeri ile pay değerini yaklaşık 2 kat büyüten Adel Kalemcilik’te 2016’da da bir önceki yıla paralel bir büyüme öngörülüyor. Toplam hisselerinin %27,7’sı Borsa İstanbul’da işlem gören Adel Kalemcilik, pay değeriyle yatırımcısına kazandırırken BİST 100 endeksinde yer alan şirketler arasında temettü verimi olarak 15. sırada yer alıyor.


Yaklaşık 60 ülkeye ihracat yapan Adel Kalemcilik, 2015 yılında toplam cirosunun %95’ini iç pazar, %5’ini dış pazar kaynaklı gerçekleştirdi. Önümüzdeki dönem hedeflerinin yeni piyasaları araştırırken mevcut güçlü pazarlarda derinleşmek olduğunu belirten Adel Kalemcilik Genel Müdür Evrim Hizaler, “İhracatta 2015 yılına göre dolar bazında tek haneli bir büyüme öngörüyoruz. Bu esnada Ortadoğu ve yakın coğrafyamızdaki ülkelerdeki fırsatları ve gelişme potansiyellerini yakından takip ediyoruz” dedi.

Yeni tesisimizle yakaladığımız ivmeyi 2016’da sürdüreceğiz


 2016 yılı stratejik iş planı çerçevesinde satış gelirlerinde bir önceki yıl seviyesine yakın bir büyüme öngördüklerini söyleyen Evrim Hizaler, yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda varlığını artırıcı pazarlama ve satış aktiviteleri ile satışları geliştirmeyi, verimlilik projeleri ile tedarik zincirinde iyileştirmeler yapmayı, ilişkili iş kollarındaki fırsatları değerlendirmeyi hedeflediklerini belirterek şunları söyledi:  

“Ciromuzu son 5 yıl içinde yaklaşık 2 kat artırdık. Bu ivmemizi 2016 yılında da devam ettirmeyi hedefliyoruz. Yaptığımız araştırmalar, Türkiye’de kişi başına düşen kırtasiye harcamasının geçtiğimiz yıla göre %24 arttığını ve önümüzdeki yıllarda bu ihtiyacın devam edeceğini gösteriyor.  2015 yılı Ekim ayında 36 bin metrekarelik alana kurulu Çayırova Üretim Tesisimizde faaliyete başladık. Kırtasiye sektöründe Türkiye’nin en yüksek kapasiteli üretim gücüne sahip olan ve 77 milyon TL yatırımla kurulan yeni fabrikamız ile üretim

kapasitemizde %30 artış sağladık. Bugün yeni tesisimizde 1.000’e yakın farklı çeşitte ürettiğimiz ürünler dahil, yaklaşık 4500 çeşit ürün satıyor ve 30 bin haneye istihdam sağlıyoruz. ‘Çocuklarımıza kullandırmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sunmayız’ prensibi ile çalışıyor, yılda 3 bin ürün güvenliği, 25 bin ürün kalitesi testi olmak üzere otuz bine yakın test yapıyoruz. Toplamda ürün güvenliğine yılda 1,5 milyon TL kaynak ayırıyoruz. Bünyemizdeki mühendislik ekibimizin yaptığı AR&GE çalışmaları ile sadece kırtasiye ürünleri değil, kendi patent başvurusunu yaptığımız pek çok sektöründe ilk makine geliştirmeleri de yapıyoruz.” 


 “Türkiye’de kırtasiye ve oyuncak sektörünün kurumsallaşmasında öncü olacağız”

Adel Kalemcilik, perakende alanında sahip olduğu yarım asra yaklaşan tecrübe ve paydaşlarından aldığı güç ile 2015 yılında kendi yarattığı Adeland markası dışında 4 marka ile oyuncak sektörüne girdi. Adel, 2016 yılı başında ise dünyaca ünlü yepyeni markaları da portföyüne ekledi ve yeni iş birliklerine imza attı. Oyuncak pazarına girdiklerinden bu yana hızlı bir büyüme kaydettiklerini belirten Hizaler, oyuncak sektöründe ilk 5 firma arasına girmeyi hedeflediklerini ifade etti.

“Türkiye’de ilk ve tek olarak kendi karakterleri ve hikaye dünyasıyla yarattığımız kırtasiye ve oyuncak markamız Adeland, 2013’ten bu yana çocuklar arasında bilinirliğini %49’a çıkararak çok kısa zamanda sevildi. Bundan sonraki hedefimiz ise, markamızın oyuncak kategorisinde de bilinirlik ve kullanımını hızla artırmak, müşterilerimiz için en doğru ürünleri doğru kanallarda pazara sunarak onlara ulaştırmak olacak. Kırtasiye sektöründe yarım asırdır yaptığımız gibi oyuncak sektöründe de sağlıklı, güvenilir ve eğitici ürünleri pazara sunma konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Kırtasiye de, oyuncak da çocukların kendilerini ifade etmek için kullandıkları ürünler, çocuklara dokunan ortak alanlar. Oyuncak sektörüne 47 yıllık sektör deneyimimiz ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle girdik. 2 yıl araştırma yaptık, titizlikle çalıştık. Bugün çocuklarımızı AB standartlarına sahip sağlıklı oyuncaklarla eğlendirirken, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyoruz.

 Hizaler konuşmasında “Büyük çoğunluğu ithalat ağırlıklı olan kırtasiye ve oyuncak sektöründe, Adel gibi yerli üretim yapan firma sayısı yok denecek kadar az. Her iki sektörde de çok sayıda kaynağı belirsiz ürün var. Bu nedenle bu sektörler ölçülemiyor. Biz sektörde uluslararası araştırma şirketleriyle düzenli olarak araştırma yaptıran, müşterilerimizin ve nihai tüketicilerimizin nabzını sürekli ölçen bir firmayız.  Hedefimiz hem kırtasiye, hem de oyuncak sektörünün kurumsallaşmasında öncü olmak ve bu süreci hızlandırmak. “ dedi.


“Gelecek nesillere daha iyi bir gelecek borçluyuz”


Türkiye’nin %100 marka bilinirliği ile en çok tercih edilen kırtasiye markası Faber-Castell 2012 yılından bu yana "Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin" seminerleri gerçekleştirerek öğretmenlere çocuklarda yaratıcılığın önemini ve nasıl geliştirebileceklerini anlatıyor. Hizaler, “Tamamen çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye odaklanan seminerlerimizi, geçtiğimiz yıldan bu yana ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) ile sürdürüyoruz. Vakfın da desteğiyle, devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf ve resim öğretmenlerinin ‘çocukların gözünden bakabilmesini’ hedefliyor, çocuklarımıza pedagojik açıdan yaklaşma ve yaratıcılıklarını harekete geçirmek üzere çalışıyoruz. 4 yılda 6 ilde toplam 3.000 öğretmene ulaştık.2016 sonunda 2.000 öğretmene daha ulaşmayı hedefliyoruz, çünkü gelecek nesillere daha iyi bir gelecek borçlu olduğumuzu biliyoruz” dedi.   


Türkiye’de kalem ve kırtasiye denilince ilk akla gelen Adel Kalemcilik sürdürülebilir büyüme, yüksek performans kültürü, yenilikçilik ve insana yatırım gibi kurumsal değerlere öncülük ediyor. 47 yıldan beri çocuklara, gençlere ve yetişkinlere dokunan Adel Kalemcilik’ in en büyük gücü insan kaynağı ve ortak akıl ile yürütülen başarılı çalışmalarıdır. 

Adel oyuncak sektöründe büyüyor

09.05.2016 Adel Kalemcilik, oyuncak sektöründe 2016’da Oddbods, Pinypon, Nenuco gibi dünyaca ünlü birçok markayı bünyesine katarak büyümeye devam ediyor.

Dünya çocuklarının en sevdiği karakterler Türkiye’ye geliyor. Yedi sevimli karakterden oluşan Oddbods, renkli ve eğlenceli figürlere sahip Pinypon ve bebek denilince Avrupa’nın birçok ülkesinde ilk akla gelen marka olan Nenuco Temmuz ayından itibaren Adel güvencesi ve kalitesiyle Türkiye’de satışa sunuluyor.

2015 yılında kendi yarattığı Adeland markası dışında 4 marka ile oyuncak sektörüne giren Adel, 2016 yılı başında ise dünyaca ünlü yepyeni markaları da portföyüne ekleyerek yeni iş birliklerine imza attı. Oyuncak pazarına girdiklerinden bu yana hızlı bir büyüme kaydettiklerini belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler; “Dünyaca ünlü oyuncak markaları ODDBODS, PINYPON ve NENUCO ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile kapsamında oyuncak sektöründe yakaladığımız ivmeyi sürdüreceğiz. Türkiye’de ilk ve tek olarak kendi karakterleri ve hikaye dünyasıyla yarattığımız kırtasiye ve oyuncak markamız Adeland, 2013’ten bu yana çocuklar arasında bilinirliğini %49’a çıkararak çok kısa zamanda sevildi. Bundan sonraki hedefimiz ise, markamızın oyuncak kategorisinde de bilinirlik ve kullanımını hızla artırmak, müşterilerimiz için en doğru ürünleri doğru kanallarda pazara sunarak onlara ulaştırmak olacak. Kırtasiye sektöründe yarım asırdır yaptığımız gibi oyuncak sektöründe de sağlıklı, güvenilir ve eğitici ürünleri pazara sunma konusunda büyük hassasiyet gösteriyoruz. Kırtasiye de, oyuncak da çocukların kendilerini ifade etmek için kullandıkları ürünler, çocuklara dokunan ortak alanlar. Oyuncak sektörüne yarım asra yakın sektör deneyimimiz ve iş ortaklarımızdan aldığımız güçle girdik. 2 yıl araştırma yaptık, titizlikle çalıştık. Bugün çocuklarımızı AB standartlarına sahip güvenilir kırtasiye ürünleri dışında oyuncaklarla da eğlendirirken, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyoruz. “ dedi.

Geçtiğimiz yıl Cartoon Network’te yayınlanan bir dakikalık kısa versiyonları ile tanınan ve sevilen 7 farklı ve sevimli karakterinden oluşan Oddbods oyuncaklarıyla Türkiye’ye geliyor. Koleksiyon figürleri, yüzü değişebilen figürler ve pelüş oyuncaklardan oluşan Oddbods, Haziran ayından itibaren Cartoon Network kanalında yayınlanan 21 dakikalık uzun versiyonları ile eş zamanlı olarak çocuklarla buluşuyor. İngiliz markası ODDBODS, birbirinden farklı karakteristik özellikleriyle öne çıkan sevimli kahramanları ile yetişkinlerin de dikkatini çekecek. İspanya’nın ünlü oyuncak markası Nenuco, bebekleri ile geliyor. Su içen, altını ıslatan, öpücük veren, sizinle konuşan, hastalanan, iyileşen, ağlayan, gülen, ninni söyleyen ve sizinle uyuyan bu fonksiyonel bebekler kendilerine has şeker kokulu yapıları ile çocukların en sevdikleri arkadaşı olacak. Nenuco bebekleri aynı zamanda çocuklara sorumluluk vererek onları sosyalleştirmeyi ve gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor. Bebek oyuncaklarında dünyanın önemli markaları arasında yer alan İspanyol Nenuco’nun her detayını titizlikle düşünülerek tasarladığı bebekler, Temmuz ayında satışa sunuluyor.

Çocukları figürlerin dünyasını keşfetmeye çağıran, renkli ve eğlenceli Pinypon, renkli bir dünyada yaşayan ve alışveriş yapmayı, eğlenmeyi, hayvanlarla ilgilenmeyi, modayı yakından takip eden sevimli karakterlerin yer aldığı bir dünya yaratıyor. Saçları, baş kısımları, gövdeleri, bacakları ve aksesuarları değişebilen figürlerde iki farklı yüz ifadesi bulunuyor. Değişebilen yüz ifadeleri ile hayal etmeyi çok seven çocuklar için ilginç bir masal dünyası yaratan Pinypon, tekli figürler, küçük setler ve villa, burger dükkanı gibi büyük setler halinde geniş bir ürün yelpazesiyle sunuluyor.

Karne hediyeleri Oddbods, Pinypon Ve Nenuco’dan geliyor

09.05.2016 Adel, okulların kapanmasını sabırsızlıkla bekleyen çocuklara büyük bir sürpriz hazırladı. Haziran ayında Türkiye’deki çocuklarla buluşmaya hazırlanan ODDBODS, NENUCO ve PINYPON, şimdiden bu yılın en çok tercih edilen oyuncakları olmaya aday.

Oyuncak sektörünün yükselen değeri Adel, dünya çocuklarının en sevdiği karakterleri Türkiye’ye getiriyor. Yedi sevimli karakterden oluşan ODDBODS, renkli ve eğlenceli figürlere sahip PINYPON ve dünyaca ünlü oyuncak bebek markası NENUCO, Haziran ayından itibaren raflarda yerini alıyor.


ODDBODS yetişkinlerin de ilgisini çekecek


 Geçtiğimiz yıl Cartoon Network’te yayınlanan bir dakikalık kısa versiyonları ile sevilen 7 farklı ve sevimli karakterden oluşan ODDBODS, koleksiyon figürleri, yüzü değişebilen figürler ve pelüş oyuncaklardan oluşuyor. İngiliz markası ODDBODS, birbirinden farklı karakteristik özellikleriyle öne çıkarak yetişkinlerin de dikkatini çekecek.


NENUCO bebekleri gerçek bebek gibi ilgi bekliyor


İspanya’nın ünlü oyuncak markası NENUCO, has şeker kokulu yapıları ile çocukların en sevdiği arkadaşı oluyor. Su içtikten sonra altını ıslatan, hastalandıktan sonra iyileşen, öperek sevgisini gösteren, ağlayarak tepki veren, mutlu olduğunda gülen, konuşan ve ninni söyleyen bebekler, çocuklardan gerçek bir bebek gibi bekliyor. Çocuklara sorumluluk vererek sosyalleşmeye teşvik eden ve gelişimlerine katkıda bulunan Nenuco bebekler, yaz tatilinde karne hediyesi olarak iyi bir seçenek.


Çocukların hayal dünyası zenginleşecek


Çocukları figürlerin dünyasını keşfetmeye çağıran, renkli ve eğlenceli PINYPON, rengarenk bir dünya yaratıyor. Alışveriş yapmayı, eğlenmeyi, hayvanlarla ilgilenmeyi ve modayı seven karakterler çocukların sosyal zekasını geliştiriyor. Saçları, baş kısımları, gövdeleri, bacakları ve aksesuarları değişebilen figürlerde, ayrıca iki farklı yüz ifadesi de bulunuyor. Değişebilen yüz ifadeleri ile hayal etmeyi çok seven çocuklar için Pinypon, tekli figürler, küçük setler ve villa, burger dükkânı gibi büyük setler halinde geniş bir ürün yelpazesiyle raflarda yer alıyor.

Mutluluğa atılan sonsuz imza: Graf von Faber-Castell’den “Anello”

05.05.2016 Genç çiftler evlilik kararlarını taçlandırdıkları gün, bir ömür boyu mutluluğa imzalarını Graf von Faber-Castell’in İtalyanca “yüzük” anlamına gelen romantik serisi Anello ile atıyor.

Adını tasarımında yer alan alyans görünümlü çizgilerden alan Anello, evlenecek stil sahibi çiftlere, hayatlarının en önemli imzalarını atmaları için eşsiz bir seçenek oluyor.


Anello serisi, özenle seçilmiş malzemeler ve ince el işçiliği ile hazırlanmış, göz alıcı ve stil sahibi yazım gereçleri arasında yer alıyor. Graf von Faber-Castell’in en zarif kalem serisi Anello’nun, mükemmel tasarımı ve fonksiyonelliği yazı sırasında hissediliyor. Abanoz ağacı ve kaliteli reçineden yapılmış parıltılı gövde, ince işçilikle platin kaplı yüzük görünümlü halkalarla süsleniyor.


 Anello serisinde Ivory (beyaz), Abanoz (Siyah), Titanium (Lame) ve Gold (Dore) olmak üzere 4 farklı renk ve uç seçeneği yer alıyor. Anello’nun zarif tasarımlı dolmakalemleri 445 Euro’dan, roller kalemleri 305 Euro’dan, tükenmez kalemleri 260 Euro’dan, mekanik kurşun kalemleri ise 260 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. 

Graf von Faber-Castell ve Edwars'dan Anneler Günü'ne Özel Davet

03.05.2016 Şıklık ve estetiğin simgesi Graf von Faber-Castell ile seçkin yerli ve yabancı marka karması ile yeni ve farklı mağazacılık anlayışıyla moda tutkunlarının gözdesi Edwards, 3 Mayıs 2016 Salı günü Edwards Akmerkez mağazasında Anneler Günü için özel bir davet düzenledi.

Davete RMK Classic CEO’su Füsun Kuran ve Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı’nın yanı sıra aralarında Neşe Erberk, Turan Başartan, Ece Vahapoğlu’nun da bulunduğu cemiyet hayatı ve iş dünyasından pek çok ünlü isim katıldı.


Graf von Faber-Castell’in sadece mücevher ve gümüş aksesuarlarda kullanılan özel bir teknikle, el yapımı olarak üretilen ve tasarımlara hayat veren zanaatkarların sanatının en özel örneklerinden oluşan koleksiyonlarını davetliler büyük bir ilgiyle inceledi.


Saf sevginin ifadesi olan, çekici pembe renkte Graf von Faber-Castell Tamitio Rose kalem ise davetlilerin büyük beğenisini aldı. Özel işçilikle mat lake yapılan, ince oluklar işlenmiş metal gövdesi ile Tamitio Rose kalemi etkinlik sırasında yapılan çekilişte Turan Başartan kazandı. Katılımcılar ayrıca etkinlik boyunca kaligrafi ustasının kaleminden annelerine özel mesajlar yazdırma fırsatını yakaladı.


Yaşam stilini oluşturan küçük ayrıntılar ve tarz sahibi özel ürünlerin bir arada sunulduğu Edwards Akmerkez mağazası, Brooks Brothers’ın genç koleksiyonu Red Fleece’in yanı sıra Replay, Sisley, Sperry Top Sider, Graf Von Faber Castell, House of DIV ve Armaggan’ın en yeni koleksiyonlarının yer aldığı geniş ürün yelpazesi ve değişik fiyat aralıklarından oluşan birçok hediye seçenekleri ile anneler günü alışverişlerini keyfe dönüştürüyor.

Anneler ve Çocukları İçin Faber-Castell Boyama Terapisi

02.05.2016 Faber-Castell yetenek ve yaratıcılığı geliştirecek üstün kaliteli boyama ürünlerini geniş bir yelpazede sunuyor. Son yılların en eğlenceli boyama trendine sadece çocuklar değil artık anneleri de katılıyor.

Faber-Castell Boyama Terapisi setinin 50 sayfalık kitabındaki çizimler, farklı dünyalara dalıp günlük yaşamın temposundan uzakta, rahatlatıcı zamanlar geçirilmesini sağlıyor. Birbirine bağlanabilen 60 eğlenceli keçeli kalemin benzersiz renk çeşitliliği, anneler ve çocuklarının hayal dünyasını genişleten eğlenceli bir deneyim yaşatıyor. Aynı zamanda Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler kalın gövdesi sayesinde küçük eller için tutuş kolaylığı sağlanıyor.

Faber-Castell Boyama Terapisi ile anneler, çocuklarıyla birlikte renklerin eğlenceli dünyasına dalıp, boyamanın keyfini doyasıya çıkarıyor.

Faber-Castell’den 23 Nisan Kampanyası

23.04.2016 Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında anne ve çocukların boyayarak beraber eğlenmeleri için Nezih mağazaları ile bir kampanya düzenliyor.

15-25 Nisan tarihleri arasında, İstanbul ve Ankara’da bulunan Nezih mağazalarından yapılacak kampanyada içinde 60 adet Faber-Castell Eğlenceli Keçeli Kalem ve 50 sayfalık Boyama Kitabı içeren Boyama Terapisi seti alışverişine, Faber-Castell Grip Kalem şeklinde bardak kalemlik hediye edilecek. Boyama Terapisi seti Nezih mağazalarında sınırlı bir süre için 79,90 TL yerine 49,90 TL olarak satışa sunulacak.

Faber-Castell çocukların yaratıcılıklarını atölye çalışmaları ile geliştiriyor

21.04.2016 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocukları ve gençleri Nisan ayında birbirinden renkli atölye çalışmalarına bekliyor. Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri her hafta sonu İstanbul Oyuncak Müzesi, PeraMüzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenleniyor.

Atölye çalışmaları ayrıca Trump Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan, 4-14 yaş arası çocuklara özel aktivite merkezi Kidzmondo’da da yer alıyor. Çocuklar 40’ar dakika boyunca Faber-Castell ürünlerini kullanarak geri dönüşüm ve el işi malzemeleri ile yaratıcılıklarını geliştiriyor, hayal ettikleri objeleri yaratma fırsatı yakalıyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Mandala Atölyesi”
Tarih: 30 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası (Aile ile), 7-12 Yas Arası (Aile veya kendi başına)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocukların kendi hayal dünyalarında yolculuğa çıkaran Mandala aynı zamanda ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlıyor. Çocuklar, Faber-Castell’in rengarenk boyaları ile en güzel mandalaları yaparken hem dinleniyor, hem de dikkat toplama ve odaklanma konusunda becerilerini artırıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Düş Bahçesi”
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Yaş: 5-7 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 45 TL
Düş Bahçesi atölyesi, miniklerin hayal gücünü geliştirmeleri ve doğanın mucizelerini öğrenmelerini hedefliyor. Renkli saksılara rengarenk çiçeklerin ekileceği atölyede çocuklar doğayı evlerine taşıyabilecek.

Adeland renklerinin gizemi çözülüyor

18.04.2016 “Renk Anahtarının Gizemi” ile maceraya ortak ol

Kendi karakterlerini, ülkesini, eğlence setlerini ve hikayesini yaratarak çocuklara yepyeni ve çok eğlenceli bir dünya sunan Adeland, “Renk Anahtarının Gizemi” oyunuyla çocukları renklerle buluşturuyor.


Özgün bir kurguyla hazırlanan bir masa oyunu olan “Renk Anahtarının Gizemi”, 3 yaş üstü çocuklara hitap ediyor ve 2-6 kişi arasında oynanabiliyor. Oyuncular kaybolan renk anahtarlarını harita üzerindeki çeşitli ülkelere giderek toplamaya çalışıyor ve renk anahtarlarını en çabuk toplayan ilk oyuncu oyunu kazanıyor.


Oyun, üzerindeki eğitici sorular ve yapılması beklenen özel hareketler bulunan kart hamleleriyle ilerliyor. Çocukların renkleri keşfetmesini ve çevrelerini renklerle ifade etmesini sağlayan “Renk Anahtarının Gizemi”, Adeland’ın çizgi filmlerinde de yer alan hikayesini içeriyor.


Ülkelerin bayrakları, harfler, şarkılar, objeler ve renkler arasındaki ilişkileri konu edinen 110 adet kartın yer aldığı oyun, çocukların ekip kurma ve birlikte hareket edebilme beceresini kuvvetlendirmeyi hedefliyor.

Anneler Günü’ne Bahar Dokunuşu: Graf von Faber-Castell'den “Tamitio Rose”

07.04.2016 Graf von Faber-Castell, saf şıklığı yansıtan kalemi Tamitio Rose ile Anneler Günü için kalıcı bir hediye seçeneği sunuyor.

Sadeliği, zarafeti ve ince oluklu göz alıcı yapısı ile dikkat çeken Tamitio Rose kalemler özenle seçilmiş malzemeleri ve dayanıklı yüzeyi ile yüksek yazım konforu sağlıyor. Tamitio Rose, tüm Graf von Faber-Castell kalemleri gibi özel işçilik ile el yapımı olarak üretiliyor.


Dolma kalem, roller kalem, finewriter kalem, tükenmez kalem ve mekanik kurşun kalem seçeneklerine sahip Tamitio Rose, baharın ferahlığını yansıtan pembe görüntüsü ile stil sahibi anneler için mükemmel bir hediye seçeneği olacak.


 Tamitio Rose sersine ait dolma kalemler 195 Euro, roller ve finewriter kalemler 165 Euro, tükenmez kalem ve mekanik kurşun kalemler ise 140 Euro olarak satışa sunuluyor.

Schönbrunn Sarayı , Vienna Yılın Kalemi 2016

05.04.2016 Graf von Faber-Castell’in 2003 yılından bu yana sınırlı sayıda ürettiği “Yılın Kalemi” serisi, bu sene Viyana’da bulunan Schönbrunn Sarayı’nın Çin esintileri taşıyan “Vieux Laque” Odası’ndan ilham alınarak tasarlandı. Dolma kalem ve roller kalem olarak iki farklı çeşidi bulunan Yılın Kalemi’nde, 18 ve 24 karat altın ile siyah oniks taşlar kullanıldı.

Alman ustalığı ve Asya dokusuyla tasarlanarak, el işçiliği ile sınırlı sayıda üretilen ‘’ Schönbrunn Sarayı Vienna, Yılın Kalemi 2016 ”, dünyanın en güçlü kadınlarından biri olarak tarihe geçen Avusturya İmparatoriçesi Maria Thereisa’dan esinlenerek hayat buldu. Maria Thereisa’nın eşi için yaptırdığı ve Çin motifleri içeren siyah lake bölmelerin süslediği yas odası Vieux-Laque’ın konservatörü Silvia Miklin ve Maki-e tekniğinde usta Japon sanatçı Tomizo Saratani tarafından birlikte tasarlanan Yılın Kalemi koleksiyonu, yazmaktan keyif alan tüm kalemseverleri büyüleyecek.


 İhtişamlı bir yazıya hazır olun


Yapım aşaması oldukça zahmetli olan kalemler, ilk olarak siyaha boyanıp daha sonra el yordamıyla cilalanarak yakılıyor. Sanatçılar bu işlemlerden sonra motifleri cila üzerine çizip üzerine 24 ayar altın tozunu farklı tonlarda halen ıslak olan çizimin üzerine serperek yapımını tamamlıyor.


Yılın Kalemi serisi son 3 yıldır saraylardan esinlenerek hazırlanıyor ve Schönbrunn Sarayı ile  üçlü tamamlanmış oluyor. Bu özelliği ile de Yılın Kalemi 2016 koleksiyonerleri kendine hayran bırakacak.


Tek tek numaralandırılırılan ve tasarımcılarının imzasını taşıyan Yılın Kalemi koleksiyonu,  500 adet platin kaplama dolma kalem, 120 adet özel baskılı dolma kalem, ve 50 roller kalem ile sınırlı tutuldu. Vieux Laque odasının tasarım detaylarından ilham alam platin kaplama modellerde el yapımı siyah oniks taşı kullanıldı. Siyah ahşaptan özel kutular içinde satışa sunulan kalemlerin fiyatları 3.200 Euro ile 7.500 Euro arasında değişiyor. 

Yılın Kalemi 2016 Schönbrunn Sarayı, Viyana’dan ilham alıyor

05.04.2016 Graf von Faber-Castell’in 2003 yılından bu yana sınırlı sayıda ürettiği “Yılın Kalemi” serisi 2016 yılında da yazı tutkunlarını büyüleyecek. Bu sene Viyana’da bulunan Schönbrunn Sarayı’nın Çin esintileri taşıyan “Vieux Laque” Odası’ndan ilham alınarak tasarlandı. Dolma kalem ve roller kalem olarak iki farklı çeşidi bulunan Yılın Kalemi’nde, 18 ve 24 ayar altın ile siyah oniks taşlar kullanılıyor.

Avrupa’nın en güzel sarayından kusursuz çizgiler taşıyan bu değerli kalem, en özel günlerinde babalarına olan derin bağlılığı zamansız bir parçayla taçlandırmak isteyenlerin tercihi oluyor. 


Alman ustalığı ve Asya dokusuyla tasarlanarak, el işçiliği ile sınırlı sayıda üretilen “Schönbrunn Sarayı Vienna, Yılın Kalemi 2016”, dünyanın en güçlü kadınlarından biri olarak tarihe geçen Avusturya İmparatoriçesi Maria Thereisa’dan esinlenerek hayat buldu. Maria Thereisa’nın eşi için yaptırdığı ve Çin motifleri içeren siyah lake bölmelerin süslediği yas odası Vieux-Laque’ın konservatörü Silvia Miklin ve Maki-e tekniğinde usta Japon sanatçı Tomizo Saratani tarafından birlikte tasarlanan Yılın Kalemi koleksiyonu, yazmaktan keyif alan tüm kalem severleri büyüleyecek.


İhtişamlı bir yazıya hazır olun


Yapım aşaması oldukça zahmetli olan Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi, ilk olarak siyaha boyanıp daha sonra el yordamıyla cilalanarak yakılıyor. Sanatçılar bu işlemlerden sonra motifleri cila üzerine çizip üzerine 24 ayar altın tozunu farklı tonlarda halen ıslak olan çizimin üzerine serperek yapımını tamamlıyor.


Yılın Kalemi serisi son 3 yıldır saraylardan esinlenerek hazırlanıyor ve Schönbrunn Sarayı ile üçlü tamamlanmış oluyor. Bu özelliği ile de Yılın Kalemi 2016 koleksiyonerleri kendine hayran bırakacak.


Tek tek numaralandırılan ve tasarımcılarının imzasını taşıyan Yılın Kalemi koleksiyonu,  Babalar Günü için en özel ve değerli hediye seçeneğini sunuyor. Koleksiyon, 500 adet platin kaplama dolma kalem, 120 adet özel baskılı dolma kalem ve 50 roller kalem ile sınırlı tutuldu. Vieux Laque odasının tasarım detaylarından ilham alam platin kaplama modellerde el yapımı siyah oniks taşı kullanıldı. Siyah ahşaptan özel kutular içinde satışa sunulan kalemlerin fiyatları 3.200 Euro ile 7.500 Euro arasında değişiyor.


Maki-e Tekniği


Japon vernikleme sanatının en güzel örneklerinden biri olan Maki-e tekniği kebo fırçası veya makizutsu (süzgeçli teneke kutu) kullanarak, tasarımların üzerine altın ya da gümüş tozu serpiştirme sanatıdır.


Maki-e tekniği ile yapılan objeler kraliyet aileleri ve generaller tarafından güç sembolü olarak benimsenmiştir. Bu teknikle üretilen eserler; zarifliğin, güzelliğin ve inceliğin bir araya geldiği eşsiz bir görüntü sergilemektedir.

Faber-Castell çocukların yaratıcılıklarını atölye çalışmaları ile geliştiriyor

04.04.2016 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocukları ve gençleri Nisan ayında birbirinden renkli atölye çalışmalarına bekliyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: İlham Perim Origami Atölyesi”
Tarih: 2 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-9 yaş (Aile ile)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocuklar origami atölyesinde kendi ilham perilerini tasarlıyor. Her çocuğun geniş hayal dünyasını paylaşacağı atölyede, çocuklar origami sanatı sayesinde her an yanlarında taşıyabilecekleri ilham perilerini yapabilecekler.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: BE! Creative - İlham Perileri ile Mitolojik Bir Yolculuk Kukla Atölyesi”
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 5-12 yaş
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Mitolojinin gizemli hikayeleri ile kısa bir yolculuk başlıyor. Bu yolculukta çocuklara ilham perileri eşlik ediyor. Birbirinden renkli malzemelerle ilham perileri ve mitolojik kahramanların kuklalarının yapılacağı atölye, çocukların mitoloji bilgilerini ve el becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Uzay Aracım Oyun Hamuru Atölyesi”
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası (Aile ile), 7-12 Yas Arası (Kendi başına)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocuklar uzaya çıkma serüvenine atılıyor. Oyuncakların esin kaynağı olduğu bu atölyede, çocuklar oyun hamurlarını kullanarak hayal gücünün sınırlarını aşıyor ve kendi uzay araçlarını yapıyorlar.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Mandala Atölyesi”
Tarih: 30 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası (Aile ile), 7-12 Yas Arası (Aile veya kendi başına)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocukların kendi hayal dünyalarında yolculuğa çıkaran Mandala aynı zamanda ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlıyor. Çocuklar, Faber-Castell’in rengarenk boyaları ile en güzel mandalaları yaparken hem dinleniyor, hem de dikkat toplama ve odaklanma konusunda becerilerini artırıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Astronomi Atölyesi, Güneş Sistemine Yolculuk”
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 2 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 9-12 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 60 TL
Geceleri gökyüzünde çıplak gözle bile görülebilen gezegenleri ve Güneş Sistemi’ndeki diğer gök cisimlerini yakından tanımak isteyenleri Astronomi Atölyesi’nde sürprizler bekliyor. Okul programlarındaki üniteleri de destekleyen atölyede, küçük katılımcılara 2016 yılı Ay Takvimi hediye edilecek.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Boyama Atölyesi, Parım Parım Parmaklarım”
Yer: Rahmi Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 40 TL
Küçük yaş grubuna özel bu atölyede hayatı elleriyle keşfederek kavrayan çocuklar yaratıcılıklarını konuşturacak. Atölyede Haliç’in güzel renkleriyle minik parmaklar buluşturuluyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Tasarım Atölyesi, Hayallerle Dolu Küçük Evler”
Yer: Rahmi Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 9-12 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 50 TL
Rahmi Koç Müzesi, müze bünyesinde yer alan sergiyi gezen çocuklara; edindikleri bilgileri, atölyelerinde sanatla birleştirerek kendi bebek evlerini tasarlama ve yarattıkları bebek evlerini kendi hayalleriyle doldurma imkanı tanıyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Bitki Atölyesi, Düş Bahçesi”
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Yaş: 5-7 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 40 TL
Bitki atölyesi çocuklara saksıda çiçek büyütme bilgisi ile onların çevre bilincine katkıda bulunmayı hedefliyor. Renkli saksılara rengarenk çiçeklerin ekileceği atölyede çocuklar doğayı evlerine taşıyabilecek.

Pera Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Kutu Kutu Pense”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Çocuklar, sanatçı Tomur Atagök’ün “Günceler / Türki Cumhuriyetler” adlı eserinden esinlenerek, kibrit kutularını tasarlıyor, içlerine akordiyon şeklinde açılan kağıtlar yerleştirip, düğme, pul vs. gibi koleksiyonlarını korumak için kutular yaratıyorlar.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Bu Resim Çok Derin”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 14.00
Yaş: 7-12 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Çocuklar, de Chirico’nun “Metafizik New York Görünümü” gibi tipik ve keskin perspektifle yapılmış iç mekân eserlerini inceliyor. Üç boyutlu derinlik görüntüsü veren perspektif çizimini öğreniyor ve iç mekân resmini sürpriz figür ve objelerle baştan yaratıyor. Bu çalışma sayesinde çocuklar perspektif, oran, orantı, biçim ve form gibi kavramlar hakkında bilgi ediniyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Birebir Birleştir”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 10 Nisan Pazar
Saat: 12.20
Yaş: 4-6 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Çocuklar bu atölye çalışmasında, de Chirico’nun natürmortlarından esinlenerek, doğal veya hazır malzeme parçalarından oluşturulan “asamblaj” tekniğini öğreniyor. Üç boyutlu kompozisyon yaratmak amacıyla heykellerini gündelik yaşamda atık olarak karşımıza çıkan malzemelerle tasarlıyor, sanatsal ifadenin malzemenin sınırlarını nasıl da aştığını deneyimliyor. Atölyeye gelirken evde kullanmadıkları eşyalarını getirebiliyor ve kendilerine ait parçalardan heykellerini oluşturabiliyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Parıldayan Neon Işıklar”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 10 Nisan Pazar
Saat: 15.00
Yaş: 7-12 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Neon sanatının tarihi ve Dan Flavin gibi öncü sanatçılar hakkında bilgi edinen çocuklar, atölye çalışmasında siyah duralit üzerine parlak neon enstalasyonlarını yaratıyorlar. Karanlıkta birbirinden gizemli görünecek bu tekniğin sonucunu biz de heyecanla bekliyoruz

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleriher hafta sonu İstanbul Oyuncak Müzesi, PeraMüzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenleniyor. Atölye çalışmaları ayrıca Trump Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan, 4-14 yaş arası çocuklara özel aktivite merkezi Kidsmondo’da da yer alıyor. Çocuklar 40’ar dakika boyunca Faber-Castell ürünlerini kullanarak geri dönüşüm ve el işi malzemeleri ile yaratıcılıklarını geliştiriyor, hayal ettikleri objeleri yaratma fırsatı yakalıyor.

Yüzündeki Çocuk Resim Sergisi

31.03.2016 7 Nisan 2016 Basın Davetli Listesi
GAZETELER
Agos Gazetesi
Akşam Gazetesi 
Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi
HaberTürk Gazetesi
Hürriyet Daily News Gazetesi
Hürriyet Gazetesi
İstanbul Art News Gazetesi - İSTANBUL
Karar Gazetesi
Meydan Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi
Sabah Gazetesi
Sözcü Gazetesi
Star Gazetesi
Takvim Gazetesi
Taraf Gazetesi
Todays Zaman Gazetesi 
Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi
Yeni Şafak Gazetesi
Yeni Yüzyıl Gazetesi
Yurt Gazetesi
Zaman Gazetesi
DERGİLER
Genç Sanat Dergisi
Marketing Türkiye Dergisi
Milliyet Sanat Dergisi
RH+ Art Magazine Dergisi
Zero İstanbul Dergisi - İSTANBUL
Artam Global Art Dergisi
Art Unlimited Dergisi
Paros Dergisi
Kültür Sanat Haritası Dergisi
Turnusol Dergisi
Fil Dergisi
Urbanista Dergisi
Artı Eğitim Dergisi
A Dan Z Ye Eğitim Dergisi
Vitae Dergisi
İdeal Eğitim Dergisi
International Education Dergisi
Öğretmenim Dergisi
Alem Dergisi
Hafta Sonu Dergisi
Hello Dergisi
Şamdan Plus Dergisi
Vip Turkey Dergisi
Klass Magazin Dergisi
Quality of Magazine
Q Life Dergisi
Bitter Dergi
Cemiyet Magazin Dergisi
Life is Life Magazin Cemiyet Dergisi
Social Life Dergisi
Elalem Life Dergisi 
Gala Dergisi
Black or White Dergisi
Originel Dergisi
The Best Mekan - Dergi
İstanbul Star Magazine Dergisi
Cherie Dergisi
Mürekkep Balığı Dergisi
Toyder
Frekans Dergisi
TELEVİZYON
24 TV
A Haber TV
Al Jazeera Türk (El Cezire Türk) TV
CNN Türk
Habertürk TV
Kanal D TV
NTV
Show TV
Star TV
Tv8

Yüzündeki Çocuk Basın Daveti

31.03.2016 Değerli Basın Mensubu,

İstanbul Oyuncak Müzesi 11. yaşına girerken, sıra dışı bir resim sergisini ziyaretçileri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Ressam Nurettin Kazankaya’nın farklı bir bakış açısı ile hazırladığı “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu konu alıyor. Oyuncakların ve ziyaretçi portrelerinin birlikte yer aldığı resimler, farklı disiplinlerden 36 ünlü sanatçının* duygularını eserlere el yazısı ile aktarmasıyla tamamlandı. Sergi açılışı 11 Nisan Pazartesi günü, Faber-Castell ana sponsorluğunda, Ressam Nurettin Kazankaya, İstanbul Oyuncak Müzesi Kurucusu Sunay Akın ve Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı ev sahipliğinde tarihinde Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de gerçekleştirilecek. Altan Erkekli, Cem Yılmaz, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Günseli Kato, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Türkan Şoray ve Zülfü Livaneli gibi sanat hayatından ünlü isimlerin katılımıyla ziyarete açılacak sergide siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 11 Nisan 2016, Pazartesi
Kokteyl: 18.00-20.00
Yer: Galeri Işık Teşvikiye
LCV: Sevilay Buluç - Grup 7 İletişim Danışmanlığı / 0534 334 93 35 – 0212 292 13 13

*Sanatçılar: Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Ara Güler, Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar, Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli

36 değerli sanatçının el yazıları ile hayat verdiği ‘Yüzündeki Çocuk’ resim sergisi Teşvikiye Işık Galeri’de açıldı.

31.03.2016 Ressam Nurettin Kazankaya’nın İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yer alan antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu tuvale aktararak oluşturduğu “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, 11 Nisan tarihinde Faber-Castell’in sponsorluğunda Fevziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de açılıyor. Sergi alanında yer alan Sanat Terapisi panosunda ise ziyaretçiler serginin kendilerinde bıraktığı duyguları aktarıp sanat yoluyla rahatlayabilecek.

İstanbul Oyuncak Müzesi, 11. yaşına girerken sıra dışı bir resim sergisini ziyaretçileri ile buluşturuyor. Ressam Nurettin Kazankaya’nın farklı bir bakış açısı ile hazırladığı “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, müze ve ziyaretçi ilişkisini özgün ve farklı bir tarzda yansıtıyor. Faber-Castell’in sponsorluğunda 11 Nisan 2016 tarihinde Fevziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de ziyarete açılan sergi 30 Nisan tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.


Ressam Nurettin Kazankaya dünyada bir ilki gerçekleştirerek iki yıl boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu resme aktardı. Oyuncaklar ve ziyaretçi portrelerinin birlikte yer aldığı resimler, farklı disiplinlerden 36 ünlü sanatçının duygularını eserlere el yazısı ile aktarmasıyla tamamlandı.


 Yeniden yorumladıkları eserlere duygularını katan sanatçılar arasında Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli,   Ara Güler,  Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar,  Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete,  Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli yer alıyor.


Sergiyi gezen ziyaretçileri 11-13 Nisan tarihlerinde “Faber-Castell Sanat Terapisi” bekliyor. Sergi alanında yer alan terapi panosuyla ziyaretçiler, serginin kendilerinde bıraktığı duyguları yazarak veya boyayarak panoya aktarırken, şehrin yoğun temposuna kısa bir ara verip, sanat yoluyla rahatlayacak.


Sergi, Galeri Işık Teşvikiye’de 11 - 30 Nisan tarihleri arasında, Pazar ve resmi tatil günleri hariç, her gün 10:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek.

Anadolu Grubu’ndan Adel Kalemcilik için 77 milyon TL yatırım

11.03.2016 Türkiye kırtasiye sektörünün lider markası Adel, 1969 yılında ilk kez üretime başladığı Kartal’daki üretim tesisini 77 milyon TL yatırımla 36 bin m2’lik alana kurulan Çayırova’ya taşıdı.

Türkiye kırtasiye sektörünün lider markası Adel, 1969 yılında ilk kez üretime başladığı Kartal’daki üretim tesisini 77 milyon TL yatırımla 36 bin m2’lik alana kurulan Çayırova’ya taşıdı. Resmi açılış töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun katılımlarıyla, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay Özilhan, Adel Kalemcilik Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bölükbaşı, Faber Castell Vertrieb Genel Müdürü Rolf Schifferens ve Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler’in ev sahipliğinde 5 Mart Cumartesi günü gerçekleşti. 

Türkiye’de kalem ve kırtasiye denilince ilk akla gelen firma olan Adel Kalemcilik, 36 bin metrekarelik alana kurulu Çayırova Üretim Tesisi’nde faaliyete başladı.  77 milyon TL yatırımla kurulan yeni tesis, Adel’in üretim kapasitesinde %30 artış sağlayacak. 1.000’e yakın farklı ürün çeşidinin üretildiği tesis, kırtasiye sektöründe Türkiye’nin en yüksek kapasiteli üretim gücüne sahip olma özelliğini de taşıyor.

Kurulduğu günden bu yana hızlı bir büyüme kaydeden ve ürün çeşitliliğini sürekli artıran Adel Kalemcilik Çayırova Üretim Tesisi için 5 Mart 2016’da gerçekleştirilen resmi açılış törenini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık gerçekleştirdi.  Açılış törenine ayrıca Adel Kalemcilik’in yurtiçi ve yurtdışındaki iş ortakları da katılım gösterdi.

Konuşmasında Adel Kalemcilik’in bu önemli yatırımıyla Türkiye ekonomisi ve istihdamına sağladığı katkılardan dolayı gurur ve mutluluk duyduklarını dile getiren Bakan Fikri Işık, kalemin yarına yatırım olduğunu vurgulayarak “1969’daki yatırım bugün içindi, bugünkü yatırım da yarın için olacak” dedi. Işık, törenin ardından fabrikayı ziyaret ederek, tesis hakkında bilgi aldı.

Törende bir konuşma yapan Anadolu Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Tuncay ÖzilhanGrubumuzun 66 yıllık mazisinin 47 yılında var olan Adel’in bugün yeni tesisinin açılışını gerçekleştiriyoruz. 1969 yılında Kartal’da, dönemin en

modern tesislerinden birinin açılışını gerçekleştirdiğimizde, sektöre dair hayallerimiz çok büyüktü. Şirketimiz, üretimdeki bu başarısını, her yıl daha da artırarak, lideri olduğu sektörün büyümesi için çalışmalarını sürdürüyor. Şirketimiz, dünyanın en eski yazım gereçleri firması Faber-Castell ile uzun yıllardır sürdürdüğü iş birliğini, 1995 yılından bu yana ortaklık gücü ile yürütüyor. Aynı zamanda 2011 yılından bu yana Rusya’da yine Faber-Castell ortaklığıyla faaliyette bulunuyoruz. Sektöründe lider olan şirketimiz, bu yeni tesisinde ülkemiz için değer yaratmaya ve yeni hikayeler yazmaya devam edecek” dedi.

Adel Kalemcilik Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Bölükbaşı ise 47 yıldan beri bu ülkenin çocuklarına, gençlerine ve yetişkinlerine dokunan Adel’in istikrarlı bir biçimde büyümesini sürdürdüğüne, bugün yaklaşık 252 milyon TL net ciroya sahip dev bir şirket haline geldiğine dikkat çekerek “Bu başarı aynı zamanda büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Gerek tüketicileri, gerekse yatırımcılarımızı memnun edebilmek amacıyla, iş süreçlerimizi sürekli gözden geçirmeye, pazardaki dünya trendlerini ve koşulları izleyerek büyümeye devam edeceğiz. Bu çerçevede, Çayırova’daki yeni yatırımımızın da karlılığı ve büyümemizi sürdürebilmek adına önemli bir itici güç olacağına inanıyorum” dedi.

Bu etkileyici tesis için Adel ekibini tebrik eden Faber Castell Vertrieb Genel Müdürü Rolf Schifferens “Sadece Türkiye’de değil, yurtdışı pazarlarda da performansımızı artırabilecek, iş alanımızı genişleterek, bize yepyeni fırsatlar sunabilecek bu tesisin mükemmel bir zamanlama ile açıldığını görüyorum. Büyüyen kapasitemiz ve ileri teknoloji üretimimizle hem çocuklara, hem de yetişkinlere hitap eden yazım, çizim ve boyama gereçlerini, daha yenilikçi ve yüksek kalitede tedarik etmemiz mümkün olacak. Bu tesis Faber Castell markasının, yaratıcılık, inovasyon, sosyal sorumluluk ve çevreye duyarlılık gibi en temel değerlerini her zaman yansıtacaktır” dedi.  

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler1969’da ilk üretime başladığımızda portföyümüzde sadece 150 çeşit ürünümüz varken, bugün yaklaşık 4.500 çeşide ulaşmış durumdayız. Gelişen üretim teknikleri ve büyüyen hacmimize paralel olarak, tüm üretim ve ofis çalışanlarımızın konforunu ve ihtiyaçlarını da gözeterek bugün içinde bulunduğumuz bu büyük ve modern tesisin yatırımını yapmaya karar verdik. Yeni üretim tesisinin sağladığı fiziksel verimliliklerin yanı sıra, kapasite artışına neden olan en önemli etkenlerden biri de son üretim teknolojilerini ve kendi mühendislik ekiplerimizle bünyemizde geliştirdiğimiz, sektördeki ilk makinaları uygulamaya almış olmamızdır” dedi.

Hizaler konuşmasında, kurulduğu günden bugüne, Adel’in özünde barındırdığı “iyilik” değeriyle, topluma fayda sağlayacak sürdürülebilir projelere destek verdiklerini belirterek “Gelecek nesillerin yetişmesine en büyük katkı sağlayan öğretmenlerimizin, çocukların yaratıcılığını teşvik etmesine yönelik olarak 4 yıldır ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ seminerleri düzenliyoruz. Ayrıca her yıl 100 binden fazla ihtiyaç sahibi öğrenciye de kırtasiye desteğinde bulunuyoruz” dedi.

Çayırova Üretim Tesisi’nde yılda yaklaşık 270 milyon parça üretim gerçekleştiriliyor

1969 yılında 150 çeşit ürün ile sektöre adım atan Adel, bugün 4.500 ürün çeşidiyle Türkiye’de kırtasiye sektörünün lideri konumundadır. Başarma tutkusu, kaliteli ve yenilikçi duruşu ile Adel, sektöründe istikrarlı büyüyerek, 2016 yılı itibariyle 450 çalışanı ve 270 milyon parçalık üretim ve pazarlama kapasitesiyle 60’a yakın ülkeye Türkiye’den ihracat yapmaktadır.  

Adel Kalemcilik’in en önemli kilometre taşı olan Çayırova Üretim Tesisi’nde, ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez, mekanik kurşun kalemler, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, parmak boyası, oyun hamuru ve guaj boya üretilecek.

Genç nüfusun yoğun olduğu Türkiye’de 47 yıldır eğitim ve ekonominin kesişme noktasında, dünyanın en eski ve en büyük kalem üretici Faber Castell ortaklığı ile faaliyet gösteren Adel, tüm üretim ve çalışmalarını topluma fayda sağlama ve sürdürülebilir projelere destek vermek amacıyla gerçekleştiriyor. Özünde barındırdığı “iyilik” değeri ve sosyal sorumluluk projeleri ile eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi Adel, kalite yönetimi sistemi ve Avrupa Birliği standartlarında ürün güvenliği ile sadece çocuklar ve gençlerin değil, ebeveynler ve öğretmenlerin de beğenisini kazanıyor.

Kont Faber-Castell anıldı

Yakın zamanda hayatını kaybeden ve son 40 yıldır Faber-Castell’in CEO’luğunu yürüten Kont Faber-Castell de tören sırasında anıldı. 1969 yılında Kartal’daki tesisin açılışına katılmış olan Kont Anton Wolfganf von Faber-Castell’in yerinin doldurulamayacağını söyleyen Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler “Bugün bu büyük heyecanımızın yanı sıra aynı zamanda hüzünlüyüz, Kont Faber Castell bugün hayatta olsaydı, aramızda ve heyecanımıza ortak olacağına eminim. Kendisini şükranla anıyoruz “ dedi.   

Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell Vefat Etti

23.01.2016 Aile’nin 8. kuşak temsilcisi Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell ağır hastalığına karşı verdiği savaşı kaybederek 21 Ocak Perşembe günü, Houston, ABD’de ailesinin yanında vefat etti. Kendisi 74 yaşındaydı.

Aile’nin 8. kuşak temsilcisi Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell ağır hastalığına karşı verdiği savaşı kaybederek 21 Ocak Perşembe günü, Houston, ABD’de ailesinin yanında vefat etti. Kendisi 74 yaşındaydı.

Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell ardında eşi Mary ve dört yetişkin çocuğunu bıraktı. Neredeyse 40 yıllık liderlik sürecinde, Faber-Castell öncü bir kalem üreticisi olmanın yanı sıra uluslararası seçkin bir markaya dönüştü.

En son anına kadar çalışmaları ve tutku duyduğu; ailesi, şirket ve çalışanları üzerine odaklanmıştı. Yönetim ve çalışanlar olarak bizler olağanüstü bir girişimci olması ve ileri görüşlü kişiliği için kendisine hayran olduğumuz, hepsinin ötesinde bir insan olarak bize rol model olan örnek bir iş adamının ardından yas tutuyoruz.

Adel Kalemcilik Hakkında
Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki fabrikasının açılışıyla faaliyete geçti. Dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştiren Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, bugün 4.000’e yakın çeşit ürün ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas ve Max markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesini yürütüyor. Temmuz 2015’de Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik; perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla yeni bir kulvarın oyuncusu oldu ve iki yılı aşkın süredir yapılan titiz çalışmalar ve pazar araştırmaları sonucunda, kendi yarattığı Adeland markası dışında; Auldey, Lotus, WOW ve NICI gibi dünyanın önde gelen markaları ile 2015 yılında oyuncak sektörüne de girdi. Ek:
CV Knt A.W. von Faber-Castell

Yarıyıl Tatilinde Sınırsız Eğlence ADELAND DÜNYASINDA

12.01.2016 Adeland ürünleriyle hayalgücünü geliştiren çocuklar, adeland.com sitesindeki eğlenceli maceraya katılarak tatilde renk dünyasının koruyucuları olacak.

Adeland ile yarıyıl tatili daha renkli, daha eğlenceli geçecek. Türkiye kırtasiye pazarının lideri Adel Kalemcilik’in çocuklar için güvenilir markası Adeland; çocuklara renkli ve sınırsız bir dünya sunuyor. Boya kalemlerinden pastel boyalara, suluboyalardan maketlere kadar birbirinden eğlenceli ürün ve karakterleriyle Adeland; tatilde çocukların en sevdiği eşlikçisi olacak. 


 Adel Kalemcilik Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek; pedagoglar eşliğinde yarattığı Adeland Dünyası aracılığıyla çocuklara kendi karakterlerini, ülkesini, eğlence setlerini ve hikayesini yaratma fırsatı veriyor. Yarıyıl tatilinde öğrenciler Adeland ürünleriyle olduğu kadar oyunlarıyla da yepyeni ve çok keyifli bir dünyanın içinde yer alacaklar.


“Adeland”, Renk Koruyucuları olarak isimlendirilen Adeland’lı özel çocuklar tarafından korunuyor, ancak Renk Kaynağının anahtarları Granotlular tarafından ele geçirilince Adeland gün geçtikçe renklerinden yoksun bir ülkeye dönüşüyor. Bu renkli dünyayı korumak ve renksizlikle savaşmak için www.adeland.com adresine giren çocuklar kendi karakterlerini seçerek maceraya ortak olurken, oynadıkları heyecan ve eğlence dolu oyunlar sayesinde puan kazanıyor. 


Bugün siteye üye olan binlerce çocuğun güvenle eğlendiği Adeland sayesinde, çocuklar yarıyıl tatilinde de yeni çizgi film bölümleri ve oyunlarla bu rengârenk maceraya devam edecekler. Ayrıca Adeland ürünlerinin içinden çıkan kazı-kazan kartı ile puan toplayabilir, bu puanlarla kendi yarattıkları karakterleri güçlendirebilirler.

Yaratıcı Beyinler İçin Önce Öğretmenler

01.09.2015 Çocukların Yaratıcılıklarını Artırmayı Hedefleyen Faber-Castell, ”Yaratıcı Çocuk,Yaratıcı Beyin Seminerleri”ne Öğretmen Akademisi Vakfı İle Devam Ediyor.

Çocukların yaratıcılıklarına ve pedagojik gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Faber-Castell, 2012 yılından bu yana yürüttüğü “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerleriyle öğretmenlere yaratıcılığın önemini anlatmaya devam ediyor. 2012 yılından bu yana 1.500 öğretmene eğitim veren Faber-Castell, bu yıl Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile 1.500 öğretmene daha ulaşmayı hedefliyor.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocuklarda  yaratıcılığı geliştirmek için, “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” projesiyle öğretmenlere özel seminerler düzenliyor. Faber-Castell, ilki 2012 yılında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerler dizisinde, 3 yılda 400’ü aşkın okulda 1.500 öğretmene ulaşarak çocuklarda yaratıcılığın önemini vurguladı. Bu yıl ise ÖRAV ile İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve  Adana’da 1.500 öğretmene daha ulaşarak yaratıcılık ve mesleki gelişim eğitimleriyle öğretmenlere katkı sağlamayı amaçlıyor.

Öğretmene odaklanan “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” projesi, öğretmenlerin sahip oldukları yaratıcılık potansiyellerini fark etmeleri ve yetkinliklerini geliştirmeleri üzerine kurgulanıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin yetki alanında bulunan devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf ve resim öğretmenlerinin “çocukların gözünden bakabilmesini” hedefleyen proje,  çocuklara pedagojik olarak yaklaşma ve yaratıcılığı harekete geçirme yöntemleri eğitimleriyle, öğretmenlerin bilgilerini de tazeliyor.

Kırtasiye Sektöründe Liderliğini Kanıtlayan Adel Kalemcilik, Oyuncak Sektöründe De İddialı

01.09.2015 Kendi yarattığı Adeland markasıyla çocukların eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayan Adel, şimdi de dünyanın önde gelen Auldey, Lotus, WOW ve NICI markalarını Türkiye’deki miniklerle buluşturuyor!

Yediden yetmişe herkesin hayatına dokunan Adel Kalemcilik, dünyanın önde gelen oyuncak markalarını çocuklarla buluşturuyor. Kendi yarattığı Adeland markasının yanı sıra, NICI, Lotus, WOW ve Auldey markalarını da portföyüne ekleyen Adel, çocukları eğlendirirken, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını da geliştirmeyi hedefliyor.

Ürün güvenliği ve kaliteyi en önemli değer olarak benimseyen Adel, ürün güvenliği için ulusal ve uluslararası tüm standartları titizlikle takip ediyor, Avrupa Birliği standartlarında testlere tabi tutuyor. Bu nedenle ebeveynler tarafından güvenle tercih ediliyor. 

Renklerle Dolu Bir Dünya: Adeland

Miniklerin hayal dünyasından yola çıkılarak pedagoglar eşliğinde yaratılan Adeland, eğlenceli ve rengarenk bir dünyanın kapılarını aralıyor. Boya kalemi, pastel, suluboya gibi kırtasiye ürünlerinin yanı sıra masa oyunu, puzzle ve hafıza kartı gibi eğlence setlerinin de bulunduğu Adeland markası, bir ilki gerçekleştirerek çocuklara kendi karakterlerini, ülkesini, eğlence setlerini ve hikayesini yaratma fırsatı sunuyor.

Herkesin Sevgilisi: NICI

Avrupa’nın en sevilen peluş oyuncak markası NICI, Adel Kalemcilik tarafından Türkiye’de satışa sunuluyor. NICI’nin yüksek kaliteli, özel dokuda peluş oyuncakları, her yaş grubunun seveceği, birbirinden ilginç hikayeleri ile karakterlerden oluşuyor. NICI aynı zamanda her sene birçok yeni karakteri de tüketici ile buluşturuyor.

NICI markasının portföyünde peluş oyuncakların yanı sıra, her yaşa hitap eden özel anahtarlıklar ve aksesuarlar da yer alıyor.

Okul Öncesinde WOW!

Markanın ürün gamında yer alan ürünler, okul öncesi çağda, 0-5 yaş arası çocukların el becerilerini, kas gelişimlerini ve hayal güçlerini geliştirmeye yardımcı oluyor. Erkek ve kız çocuklarının ilgi alanlarına yönelik çok sayıda çeşidi bulunan WOW; öğrenme ve keşfetmenin yanı sıra, çeşitli ürünleriyle küçük yaşta koleksiyoner olmanın da keyfini yaşatıyor. Cupcake Dükkanı ve masal konseptinde oyuncakların yanı sıra arabalar, inşaat araçları, ambulans, otobüs ve uçak modelleri bulunuyor. Darbelere dayanıklı ve sağlam yapısı ile, 10 yıl garantili WOW oyuncaklarını, şekli itibariye çocukların yutması mümkün olmadığından ebeveynlerin güvenle tercih edeceği ürünlerdir.

Kızlara “Lotus” bebek, erkeklere “Auldey” araba

Adel Kalemcilik’in Türkiye’de satışa sunduğu oyuncak markalarından Lotus ve Auldey’de ise, kız çocukları ve erkek çocukları için vazgeçilmez olan oyuncak bebek ve oyuncak arabalar yer alıyor. Oyuncak bebek markası Lotus,  ürünleriyle kız çocuklarının hayallerini süslüyor. Lotus markasının oyuncaklarında, ağlama, konuşma, altını ıslatma, biberonla beslenme ve gözyaşı dökme gibi multi fonksiyonlar bulunuyor.

Ünlü otomobil markalarının lisanslı oyuncaklarının da yer aldığı Auldey ise, erkek çocukları oyuncak araba seçenekleriyle buluşuyor. Markanın ürün gamında, uzaktan kumandalı arabalar yer alıyor.

Adel Kalemcilik, kırtasiye ürünlerinin yanı sıra, oyuncaklarıyla da çocukların yaratıcılıklarını ve el becerilerini desteklemeye, ebeveynlerin güvenle tercih edebileceği ürünler sunmaya devam ediyor.

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 25’e yakınının 0-14 yaş arası çocuklardan oluştuğuna dikkat çekerek, “Oyuncaklar çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlayan en önemli araçlardır. İki yılı aşkın süredir yürüttüğümüz çalışmalar ve pazar araştırmaları sonucunda, markalarımızı titizlikle seçtik ve Adel Kalemcilik olarak kırtasiye sektöründe olduğu gibi oyuncak sektöründe de sağlıklı, güvenilir ve eğitici ürünlerle oyuncak sektörüne girdik. Çocuklarımızı her türlü güvenlik testinden geçmiş, AB standartlarına sahip sağlıklı oyuncaklarla eğlendirirken, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi. Türkiye’de oyuncak sektörünün güçlü bir potansiyeli barındırdığını söyleyen Hizaler, 46 yıllık deneyim ve güçlü bayi ağının etkisiyle oyuncak sektörünün de önemli kuruluşlarından biri olmayı hedeflediklerini ekledi. 

Adeland'la Okula Rengarenk Başlangıç

06.08.2015 Ülkemizde kırtasiye ürünleri denince ilk akla gelen ve artık bir gelenek haline gelen Adel Kalemcilik, yarattığı ADELAND markasıyla da çocuklara güvenilir, renkli ve eğlenceli ürünler sunuyor. Çocukların hayal güçlerinden yola çıkarak kendi karakterlerini ve dünyasını yaratan ADELAND, yeni öğretim yılıyla birlikte çocukların çantalarındaki en sevdikleri malzemeler olarak yerinialıyor.

JUMBO BOYA KALEMİ: ŞİŞKO KALEMLER

Çocukların yaşlarına ve ellerine uygun olarak iki çeşit olarak sunulan Jumbo kuru boya kaleminin en önemli özelliklerinden birisi diğer boya kalemlerinden daha şişman olması. Bu özelliğiyle ele tam oturan ve rahat boyama imkanı sunan Jumbo; parlak renkleri, kırılmalara karşı direnci arttırılan ucuyla 12’li ve 36’lı olarak raflardaki yerini alıyor.

JUMBO KEÇELİ KALEM: ANNELERİN SEVGİLİSİ

Adeland’ın çabuk kuruyan ve su bazlı Jumbo keçeli kalemleri birçok kumaş cinsinden yıkanarak çıkma özelliğine sahip. Böylece çocuklarla birlikte anneleri tarafından da tercih edilen Jumbo keçeli kalemler miniklerin ellerine uygun ergonomik bir yapıya sahip.  12’li renk seçeneklerine ek olarak, kumaş saplı 48’li kutu içinde de satışa sunan bu özel kalemler dayanıklı ve sağlıklı.

ÇEVİR AÇ MUM BOYA: PRATİK VE EĞLENCELİ

Özel mekanizması ile boya yapmayı eğlence haline getiren çevir aç mum boyalar, Adeland’ın en özgün boya kalemleri olarak ön plana çıkıyor. Canlı ve örtücü renkleri, ele bulaşmayan yapısıyla pastel boyayı bir adım öteye taşıyan mum boyalar, geri dönüşüme uygun mavi ve pembe kutusunda raflardaki yerini alıyor. Taşıması ve saklaması da kolay hale gelen bu boyalar çocukların yaşlarına ve el yapılarına uygun olarak uzun ve kısa versiyonlarıyla satışa sunuluyor.

PASTEL BOYA: RESİMLER DAHA CANLI

Resim yapmanın en geleneksel yöntemlerini sunan Adeland’ın pastel boyaları; okulların açılmasıyla birlikte ufalanmayan yapıları, rahat ve yumuşak kullanımları, renk yoğunluğunu kaybetmeden yayılma özelliğiyle çocukların ve ailelerin en renkli tercihleri arasında yerini alıyor. Kağıt, karton, tahta ve taş üzerine çizim yapmaya imkan tanıyan özelliği, canlı ve örtücü renkleriyle resmi zevke dönüştüren boyalar; 8-12-18 ve 24’lü paketler halinde satışta.

FON KARTONU VE MAKAS: KES, ÇİZ, BOYA

Çocuklara yaratıcı çalışmalar yapmaları için birbirinden canlı renkler sunan ADELAND Fon kartonları, bir poşet içinde 10 renk seçeneğiyle kırmızıdan pembeye, mora çeşitli renkleri içinde barındırıyor. 25x35 santim boyutundaki fon kartonlarını yine ADELAND’ın güvenilir, eli yormayan, ergonomik makaslarıyla şekil vermek mümkün. Yumuşak tutma yeriyle esnek bir yapıya da sahip olan makaslar yüksek kesim kalitesine sahip. 

MAKETLER: ÜÇ BOYUTLU EĞLENCE

ADELAND’ın yapışkan ve alet kullanmaya gerek kalmadan, kolayca birleştirilebilen üç boyutlu maketleri; eğitici ve eğlenceli bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kutunun içinde altı adet keçeli kalemin de bulunduğu; ev, değirmen, araba ve uçak maketlerini çocuklar aynı zamanda kendi hayal güçlerine uygun olarak boyayabiliyorlar da... 6 ve 8 yaşından büyük çocukların en büyük eğlencelerinden birisi olarak ön plana çıkan maketler, çocukların okuldan arta kalan zamanlarını verimli ve yaratıcı bir şekilde değerlendirmelerine olanak tanıyor. 

Ders Çalışmanın En Renkli Hali Faber-Castell Neon Renkleriyle Göz Kamaştırıyor!

01.08.2015 Faber-Castell, neon serisiyle hem çocukların hem de büyüklerin kalem, silgi, defter ve kalem çantalarına ışıltı katıyor. Yeni okul döneminde okul sıraları bu ürünlerle ışıl ışıl parlayacak!

Faber-Castell’in birbirinden eğlenceli ürünleri arasında yerini alan neon serisi renkli kalem, silgi, defter ve kalem çantaları ile sadece çocukların değil, göz alıcı renklere ilgi duyan büyüklerin de gönlünü fethediyor. Her zaman tarzıyla öne çıkmayı sevenlere hitap eden Faber-Castell neon ürünler yeni okul döneminde de çantaların vazgeçilmezi oluyor.

Kolay açılan ve yumuşak yazan kurşun kalemleri, PVC içermeyen doğa dostu silgileri, PP kapaklı, kalın pet spiralli kareli ve çizgili defterleri ve fermuarlı minik iç bölmeye sahip, paslanmaz metal logolu, su geçirmeyen kalem çantalarıyla, hayatına ve çantalarına renk katmak isteyenlerin tercihi olarak ön plana çıkıyor. Yeşil, sarı, turuncu ve pembenin göz kamaştıran renkleriyle tasarlanan seri, girdiği ortamda dikkatleri üzerine çekiyor. 

Bir Nesil Daha Faber-Castell’le Okula Başlamaya Hazır

01.08.2015 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, okulların açılmasıyla birlikte aileler ve çocukların en çok tercih ettiği okul gereçleri olarak raflardaki yerini aldı. Ürün güvenliği ve kalite yönetimini ilke olarak belirleyen Adel Kalemcilik; Faber-Castell ürünleriyle de uluslararası normlara uygun, güvenli her türlü kırtasiye gereciyle fark yaratıyor.

DEĞİŞTİRİLEBİLİR TABLET SULUBOYA

Suluboyayı başka bir boyuta taşıyarak aynı zamanda boyarken oyun oynama imkanı da sunan değiştirilebilir tablet suluboyalar, birbirine geçen kapsülleriyle fark yaratıyor. Böylece çok kullanılan ve biten boyaların yerine yenisiyle değişme imkanı da sunarak tasarruf etme olanağı da yaratıyor. Bazı modellerin içinde fırça ve beyaz opak boya da hediye eden bu özel suluboyalar; 12 ve 24’lü olarak raflardaki yerini alıyor.

SULUBOYA SULUĞU VE FIRÇASI

Her zaman yeniliklerin öncüsü olan Faber-Castell, sulu boya fırçasında da bir ilki gerçekleştiriyor. Gövdede yer alan ve fırçanın kirlenmesini önleyen plastik kılıf ile çocuklar için daha rahat ve kontrollü kullanım sağlarken, farklı uç kalınlıklarıyla resim yapmayı sanata dönüştürüyor. Suluboya suluğuysa; fırçanın üzerinde rahatça durabilmesi için kıvrımlı kenarlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca temizlendikten sonra katlanabilen gövdesiyle de her boyuttaki çantaya kolayca sığabiliyor.

EĞLENCELİ KEÇELİ KALEM

Birbirlerine geçen havalandırmalı kapaklarıyla keçeli kalemden fazlasını sunan Faber-Castell, yazmayı ve boyamayı oyuna dönüştürüyor. Su bazlı mürekkebiyle sağlık açısından da güvenli olan bu eğlenceli kalemler, kesintisiz ve örtücü boyama özelliğine sahip. 6’lı ve 12’li standart paketlerinin yanında; bez çanta içinde ya da kamyon biçimli kutularda da raflardaki yerini alan kalemlerin araba şeklinde olanları kumbara görevi de görerek öğrencileri tasarruf etmeye yönlendiriyor.  En önemli özelliklerinin başındaysa uzun süre dayanıklı olması geliyor.

GRİP KURUBOYA

Faber-Castell’in ödüllü “Grip” serisi ürünlerinden olan kuruboyalar; elin kaymasını engelleyen yumuşak tutuş özelliği, boyarken eli yormayan ergonomik üçgen gövdesi, suda çözünebilme özelliğine sahip yapısı, uç kırılmasına karşı direnci arttırılan özel yapıştırma sistemi ile okul döneminin en çok tercih edilen boya kalemlerinden olmasını sağlıyor. Çevre dostu olan Faber-Castell kuruboyaları kolayca silinebiliyor da…

YAPIŞKANLI RESİM KAĞIDI

Resim yapmayı zevke dönüştüren Faber-Castell yapışkanlı resim kağıtları kaymayan özelliğiyle ister sıra ister duvar her türlü düz yüzeye kolayca yapışıyor. İstenildiği zaman bulunduğu yerden başka bir alana da alınarak yapıştırılabilen bu kağıtlar düz ve desenli olarak satışa sunuluyor. Rulo şeklinde olduğu için istenilen ölçüde kesilerek, sınıflarda ya da aktivite alanlarında birden fazla çocuğun birlikte resim yapmasına olanak tanıyor. Böylece sınırsız boyama alanıyla her yaştan çocuk hayallerinin peşinde resim yapabiliyor.

ZIPLAYAN OYUN HAMURU

Bu hamurlar, top gibi zıplıyor! Çocukların yaratıcılıklarının yanı sıra el ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olan yapışmaz, ufalanmaz Faber-Castell su bazlı oyun hamurları ele yapışmıyor, renk vermiyor, iz bırakmıyor. Bu ürünle yapılan irili ufaklı hamur toplarıysa gerçek bir top gibi zıplıyor. İçinde kalp, balık, araba, elma gibi kalıplar da bulunan hamur kutusunda, şekil verme tekniklerini anlatan kitapçık da bulunuyor. 

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler Avrupa Kalem Üreticileri Birliği (EPMA) Başkanlığı’na Seçildi

19.07.2015 Avrupa Kalem Üreticileri Birliği (EPMA) ile Avrupa Yazım Gereçleri Üreticileri Birliği (EWIMA)’nin 2015 Genel Kurul Toplantıları, Adel Kalemcilik Ev Sahipliğinde İstanbul’da Gerçekleşti.

Türkiye Kırtasiye Sektörünün lideri Adel Kalemcilik, Avrupa Kalem Üreticileri Birliği (EPMA)‘nın 37. ve Avrupa Yazım Gereçleri Üreticileri Birliği (EWIMA)’nın 23. Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yaptı. Ürün güvenliği ve kalite yönetimini ilke olarak benimseyen ADEL, EWIMA ve EPMA’nın ülkemizdeki tek üyesi olarak kırtasiye sektöründeki farkını ortaya koyarken insan sağlığı, çevre ve tüketicinin korunması konularındaki hassasiyeti ve özeniyle dünya standartlarında üretim yapıyor.


 Adel Kalemcilik’in ev sahipliğini üstlendiği EWIMA ve EPMA Genel Kurul Toplantısı’na;  Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya, İsviçre ve Türkiye olmak üzere 8 ülkede yer alan dünyanın önde gelen kırtasiye üreticilerinin üst düzey yöneticileri katıldı. Sektörün 2014 yılı değerlendirmesi yapılırken, 2015 yılı ile ilgili öngördükleri genel trendler paylaşıldı.

Radisson Blu Bosphorus Hotel’de 18-19 Haziran tarihlerinde gerçekleşen EWIMA ve EPMA‘nın toplantısında ev sahibi ülke olarak konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Türkiye Kırtasiye Sektörü hakkında bilgi verdi. Hizaler; “Kırtasiye pazarı ölçülebilen bir pazar değil ancak pazar büyüklüğünün 500 milyon Dolar olduğunu tahmin ediyoruz. Hesaplarımıza göre Türkiye’de yaklaşık 15.000 kırtasiye noktası ve 250’ye yakın marka/etiket bulunuyor. Pazar ağırlıklı olarak ithal ürünlerden oluşuyor. Adel Kalemcilik gibi yerli üretim yapan firma sayısı oldukça az” dedi.

Evrim Hizaler’in 2 yıllık dönem için EPMA başkanlığına seçildiği toplantıda; marka danışmanı, gazeteci, yazar ve öğretim görevlisi Yard.Doç.Dr.Fatoş Karahasan, Türkiye ekonomisi, Türk tüketicisi ve tüketim alışkanlıkları hakkında keyifli bir sunum gerçekleştirdi.

En Tarz Babalara Hediye Faber-Castell; "Ondoro"

19.06.2015 Çantalarından kalem eksik etmeyen, tarz sahibi babalar için Faber-Castell “Ondoro”lar biçilmiş kaftan. Faber-Castell Design serisi Ondoro’lar; dolma kalem, tükenmez ve kurşun kalem çeşitleriyle babalara farklı, değerli bir armağan alternatifi sunuyor.

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in şıklık ve zarafeti işlevsellikle buluşturan Design Serisi Ondoro kalemleri; ipeksi dokunuşu, altıgen gövdesi, sıra dışı ve estetik duruşuyla en tarz babalar için ideal bir hediye alternatifi oluyor. Ondoro; Babalar Günü’nde yazı yazmaktan vazgeçemeyen babaları mutlu etmenin en özel yollarından biri…

Ondoro’nun kırılmaya dayanıklı 0,7 mm uca sahip mekanik kurşun kalem ve tükenmez kalemlerinin yanında ayrıca roller kalem ve dolma kalem seçenekleri de bulunuyor. Kalemlerde çeşitlerine göre yaylı metal klips, paslanmaz çelik uç, kartuş, mürekkepli sistem özellikleri mevcut.

Hediye kutusu ve kullanma kılavuzuyla beraber sunulan Ondoro’nun mat siyah, ahşap gövde, turuncu, siyah renkte seçenekleri farklı zevklere hitap ediyor. 

Adel Kalemcilik “Türkiye’nin En Değerli Markaları” Listesindeki Tek Kırtasiye Markası

18.06.2015 Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel; uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'in araştırmasına göre, Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında bu sene de yerini aldı. Adel Kalemcilik, listede dokuz basamak birden yükselerek ülkemizin en değerli markaları listesine bu yıl 88. sıradan girdi.

Hayallerini şekillendirip renklendirerek iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olmak” vizyonuyla 46. yılını geride bırakan marka, bugün yaklaşık 3.500 çeşit ürünle dünyadaki sayılı kırtasiye şirketlerinden biri. Yüksek kaliteyi ve eksiksiz ürün güvenliğini hedefleyen, tüketici sağlığına ve doğal çevreye saygıya özel önem veren ve listedeki tek kırtasiye markası olan Adel Kalemcilik, dört yıldır en değerli 100 marka listesinde kalma ve  ivmesini yükseltme başarısını sürdürüyor.

Kuruluşundan bu yana istikrarlı bir gelişim göstererek büyüyen Adel, tecrübesi ve geniş ürün yelpazesiyle yediden yetmişe herkesin hayatına dokunarak tüm yaş grubundan tüketicileri kucaklarken Avrupa’nın kalem ihtiyacının da %13’ünü karşılıyor. Firma portföyündeki ürünleri “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Eberhard Faber”, “Adel”, “Adeland”, “Atlas” ve “Max” ” markaları altında güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye pazarlıyor. 60’a yakın ülkeye de “Adel”, Faber-Castell ve Adeland markalarıyla üretilen ürünlerini ihraç ediyor. Adel son olarak iki yılı aşkın süredir yapılan titiz çalışmalar ve pazar araştırmaları sonucunda oyuncak sektörüne de giriş yaptı. 

Sanatseverler Yaz Tatilini FABER-CASTELL ile Karşıladı

15.06.2015 Faber-Castell’in illüstratör sanatçı Beril Ateş moderatörlüğünde gerçekleştirdiği “Sanat Terapisi” etkinliğinde, davetliler şehrin yoğun temposuna kısa bir mola vererek rahatlama fırsatı yakaladı. Sanat dolu bu keyifli günde misafirler “Tuzlu Yaz” temalı illüstrasyonları yaratıcılıklarıyla renklendirerek yaza merhaba dedi.

Faber-Castell, sanat tutkunlarını illüstratör Beril Ateş ile gerçekleştirdiği “Tuzlu Yaz” etkinliğinde buluşturdu. Davetliler yazın ortaya çıkan canlı renkleri kağıda dökerek, başarılı sanatçının tasarladığı 12 farklı çizime hayat verdi. Tüm kış "tuzlu kalmanın" ve "denizi öpüp, balıklara sarılmanın" özlemini çeken sanatseverler güzel bir haziran gününde yazı keyifle karşıladı. 


Sanatçı Beril Ateş “’Faber-Castell Sanat Terapisi’ etkinliğinde İstanbul'un kargaşasından uzaklaşmak için Ege'nin tuzunu İstanbul'a taşıdık ve misafirlerimize bu “Tuzlu Yaz”ı çizimlerle yaşatmayı amaçladık. Çizimleri yaparken; yazın tatlı sıcağını, denizaltını, balıkları, meyveleri, buz gibi dondurmaları, serin denizleri düşünerek belki de birçoğumuzun en keyifli olduğu yaz anılarını canlandırmaya çalıştım. Ve tabi bir de çocukluk kahramanlarım olan denizkızlarını... Misafirlerimiz, hazırladığım illüstrasyonları Faber-Castell Sanat&Grafik ürünleri ile renklendirirken şehir hayatının dinamiklerinden uzaklaşarak ruhen rahatlama ve keyifli bir yaz günü yaşama fırsatı yakaladı” dedi.


Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı ise “Faber-Castell 255 yıllık bir geçmişe sahip. Kaleme bugünkü formunu veren, dünyanın en büyük kalem üreticisi Faber-Castell olarak sahiplendiğimiz en önemli değerlerden biri yaratıcılık. ‘Yaşam boyu arkadaş’ mottosuyla, yaratıcılık çatısı altında her gün, her yaşa ve öncelikle ruha hitap eden, insanların kendilerini ifade etmelerine fırsat veren güzel işler yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün yaratıcılıkla hayal gücümüzü beslemek için değerli sanatçı Beril Ateş’in moderatörlüğünde resim yapmanın, boyamanın insanı nasıl cesaretlendirdiğini, yaratıcılığını nasıl geliştirdiğini hep birlikte göreceğiz. İnanıyorum ki, bize enerji veren bu güzel yaz gününde İstanbul’un günlük koşturmasından sıyrılıp katıldığınız bu keyifli çalışmamız, sizleri birbirinden güzel deniz kıyılarımıza götürerek ruhunuzu renklendirecek. Şehir ve iş hayatının bu yoğun temposunda bizimle beraber olduğunuz için, şahsım ve Adel Kalemcilik adına sizlere teşekkür ederim.” dedi.  

Faber-Castell iklimin korunmasına katkıda bulunuyor

02.06.2015 Alman Teknik Denetim Derneği tarafından yapılan bilimsel araştırmayla, dünyanın en büyük kalem üreticisi Faber-Castell’in ürünlerinin karbonsuz olduğunu onaylandı. Faber-Castell’in Brezilya’daki ormanları, zararlı karbon emisyonlarının etkisini de azaltıyor.

Faber-Castell, iklim korumasına dikkat çekmek üzere bilimsel bir araştırmaya imza attı. Alman Teknik Denetim Derneği TÜV Rheinland® tarafından yapılan bilimsel araştırma, Faber-Castell’in Brezilya’daki ormanlarında 900.000 tondan fazla karbonun yok edildiğini onaylıyor.  

Araştırma sonuçlarına göre, Faber-Castell’in, iklim koruması kapsamında karbondioksiti yok ettiği sonuçlarına ulaşılıyor. Karbon kredisi alarak sadece karbonun ayak izlerini telafi eden diğer şirketlerin aksine, Faber-Castell tamamen karbonsuz olarak konumlanıyor ve iklim koruması için gerçek bir katkı sağlıyor.

Faber-Castell’in Güneydoğu Brezilya’da bulunan Prata’daki benzersiz ormancılık projesi, Faber-Castell’in sahibi ve CEO’su Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell tarafından 30 yıl önce başlatıldı. Yaklaşık 10.000 hektarlık alana dikilen milyonlarca fidanla oluşan ormanlardan, günümüzde São Carlos’taki yıllık ahşap kalem üretim kapasitesi 2 milyarın üzerinde olan dünyanın en büyük fabrikasına FSC® sertifikalı ahşap tedarik ediliyor

Günümüzde, kaynakları korumanın yanı sıra, çevreye saygı göstermek de önemli bir rol oynuyor. Bu proje çerçevesinde, Faber-Castell’in Prata’daki ormanının yaklaşık 2,700 hektarlık bölümü el değmeden bekletiliyor, bu bölümde türüne az rastlanan hayvanlar ve bitki türleri için doğal bir ortam sağlanıyor. 

Hasat edilen ağaçların sürekli yeniden ağaçlandırılması sayesinde ormanlar “sürdürülebilir ekolojik sistem” oluyor.  

En Eğlenceli Karne Hediyeleri Adel’den

22.05.2015 Uzun bir okul döneminin ardından, tatil heyecanı yaşayan çocuklar için Adel Kalemcilik, birbirinden güzel oyun ve oyuncaklar hazırladı. Adeland’ın hem eğitici hem de eğlendirici bu ürünleri çocuklara renkli bir dünyanın kapılarını aralayacak…

Eğlendirerek öğreten puzzlelar


 4 yaş ve üzeri çocuklar için üretilen,  12’den 200’e kadar değişen parçalarıyla Adeland puzzlelar yaratıcılık, hayal gücü ve zeka gelişimine destek sağlıyor. Boyanabilir çeşitleri de bulunan puzzlelar farklı yaş gruplarına hitap ederken çocukları eğlendirmeyi unutmuyor.  

Koleksiyon yapmak isteyenlere: Adeland figürler


 Adeland Koleksiyon Figürleri karne hediyesi olarak çocukları macera dolu Adeland dünyasına davet ediyor. Koleksiyonda favori Adeland karakterleri Adelia, Notro ve Hiro’nun figürleri yer alıyor.

 

Hafızayı güçlendirmek için

2-8 oyuncu ile oynanan Hafıza Oyunları’yla Adeland, çocukların sosyalleşirken hafıza becerilerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. 2’şerli olarak 36 karttan oluşan bu oyun, aynı kartları bulmaya çalışırken çocukların zeka gelişimini sağlıyor.

Adeland Oyuncaklar


Adeland 3 boyutlu ev, değirmen, araba, uçak maketleriyle çocukları eğlendiren, eğiten ve gerçekmiş duygusu yaratan dekorasyon ürünleri sunuyor. Kutu içerisinde 6 adet keçeli kalem ile satışa sunulan 3D maketler, yapışkan ve alet kullanımı gerektirmeden birleştirilebiliyor. 

Board Game ile Adeland 5 yaş üzeri çocuklar için ideal olan masa oyununu kullanıma sunuyor. Board Game içerisinde 110 adet oyun kartı, 1 adet oyun kılavuzu, 7 adet karakter piyonu, 1 adet oyun tablası, 1 adet kum saati, 20 adet Granot taşı, 49 adet adet renk anahtarı bulunuyor. Renk anahtarının gizemi ile çocuklar kayıp renk anahtarlarını bulup renkleri Adeland’a geri getirebilme heyecanı yaşıyor. 

Hikaye kitaplarına yeni bir soluk Adeland’dan geliyor. Hikaye Kitabı Seti 8 renk pastel boya, Adeland Oyuncak Figürleri: Notro, Hiro, Adelia, Adeland Boyama Kitabı, Adeland Çıkartma Kitabı içeriyor. Bu kitap seti ile çocuklar hikaye okumaya farklı bir perspektiften bakabiliyor.

Adeland’ın online oyunu Hızlı ve Renkli ile de macera tam gaz devam ediyor. App Store’da yayınlanan Adeland’ın Hızlı ve Renkli oyunu tabletlerinden maceraya ortak olmak isteyen çocukları yalnız bırakmıyor.

Bu sene oyuncak sektörüne de giren Adel Kalemcilik Adeland dışında Mattel, Auldey, Lotus, WOW ve NICI gibi dünyanın önde gelen markalarını da çocuklarla buluşturuyor. Birbirinden renkli, sağlıklı, güvenilir ve eğitici oyuncaklar sunan Adel, AB standartlarına sahip oyuncaklarıyla çocukların yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyor.

“Tek Çizgide Hayallerim” Projesinin Üçüncüsü Tamamlandı Gençler,Hayallerini Erdil Yaşaroğlu’yla Birlikte Çizdi

09.05.2015 Faber-Castell, üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesinin finalini Erdil Yaşaroğlu’nun katılımıyla Salt Galata’da yaptı. 18 ilde, 21 üniversitede toplam 3.000 üniversite öğrencisiyle bir araya gelen Faber-Castell; hayallerini, ellerini kaldırmadan tek çizgiyle anlatan gençler arasından ilk üçe giren isme ödüllerini verdi.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, üç yıldır üniversite gençliğiyle bir araya gelerek, onlara konuşmak yerine kendilerini çizimleriyle ifade etme fırsatı veriyor. Her şeyin kâğıda çizilen tek bir çizgiyle başlamasından ilham alan projede gençler hayallerini tek çizgide anlatırken, Faber-Castell böylece hayallerini milyonlarla paylaşmalarına aracı oluyor.

Faber-Castell, “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle bu yıl Türkiye’nin 18 ilinde eş zamanlı olarak 21 üniversitede öğrencilerle buluştu. 3.000 gençten toplanan “hayaller”, Facebook üzerinden halk oylamasına sunuldu. Ardından eserler jüri tarafından değerlendirilerek ilk üç belirlendi.   Hayallerini en iyi anlatan birinci genç Iphone 6, ikinci genç Playstation 4, üçüncü isimse Ipad Mini kazandı.

9 Mayıs’ta gerçekleşen final etkinliğinde dereceye giren üç üniversite öğrencisi ERDİL YAŞAROĞLU ile bir araya gelerek, Twitter üzerinden canlı olarak iletilen hayalleri çizdiler. Üniversitelilerle bir araya gelen Erdil Yaşaroğlu;  “Yıllarca hayallerini çizerek paylaşan ve bunu yaparak çok mutlu olan biri olarak, genç arkadaşların da bu yola teşvik edilmesi beni sevindirdi. Dijital çizim araçları ne kadar gelişse de kalemin ve kâğıdın tadından vazgeçemiyorum. Onlar fikirlerimi paylaşmamda bana yardımcı olan en yakın arkadaşlarım.” diyerek duygularını paylaştı.

Final partisinde gençlerle bir araya gelen Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler; “Biz Faber-Castell olarak her şeyin kağıda çizilen tek bir çizgi ile başladığından ilham aldık, sizden tek çizgide hayallerinizi anlatmanızı istedik. Bizimle öyle güzel hayaller paylaştınız ki sadece bu kampanya ile sınırlı kalmasını istemedik. Hayallerinizi bir araştırma şirketine yorumlattık ve ortaya Türk Gençliği’nin Hayal Raporunu çıkardık.

Gençler, en çok huzur ve mutluluk istiyormuş. Topladığımız hayallerin %26’sı manevi hayaller üzerine. 2013 ve 2014’de toplam 5.000 hayali bizimle paylaştınız.  Bu sene ise 3.000 hayali bunların üzerine eklemiş bulunuyoruz. Şimdi bu hayallerin de analizini yapacağız. Bakalım bu sene siz gençler en çok ne hayal etmişsiniz?

Faber-Castell enerjisini siz gençlerden alıyor. Görüşleriniz bizim için her şeyden değerli. Tek Çizgide Hayallerim ile gençlerin kendilerini ifade etmesine, milyonlarla paylaşmasına aracı olmak için yola çıktık. Gösterdiğiniz ilgi bizi çok mutlu etti. Hepinize teşekkür ederim.”

“Tek Çizgide Hayallerim” projesi ile Faber-Castell 2013’den itibaren toplam 8.000 gence ulaştı.

Kırtasiye sektörünün güvenilir markası Adel Kalemcilik, oyuncak sektörüne de girdi

06.05.2015 Türkiye kırtasiye sektörünün güvenilir ve lider markası olan Adel Kalemcilik, oyuncak sektörüne girdi. Kendi yarattığı Adeland markası dışında Mattel, Auldey, Lotus, WOW ve NICI gibi dünyanın önde gelen markaları ile oyuncak sektörüne giren Adel, yarım asıra yakın deneyim ve güçlü bayi ağının etkisiyle sektörün lider kuruluşlarından biri olmayı hedefliyor.

Türkiye kırtasiye sektörünün lideri Adel Kalemcilik; gerek üretim miktarları, gerek ürün çeşitliliği açısından Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın en büyük kırtasiye ürünleri üreticilerinden biri konumunda. Kuruluşundan bu yana istikrarlı bir gelişim göstererek büyüyen Adel, tecrübesi ve geniş ürün yelpazesiyle yediden yetmişe herkesin hayatına dokunarak tüm yaş grubundan tüketicileri kucaklıyor.

 Adel Kalemcilik; perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla yeni bir kulvarın oyuncusu oldu. Adel, iki yılı aşkın süredir yapılan titiz çalışmalar ve pazar araştırmaları sonucunda, kendi yarattığı Adeland markası dışında Mattel, Auldey, Lotus, WOW ve NICI gibi dünyanın önde gelen markaları ile 2015 yılında oyuncak sektörüne girdi. Adel Kalemcilik, 2015 yılı ilk çeyrek faaliyet sonuçlarının değerlendirilmesi ve önümüzdeki dönem hedeflerini paylaşmak amacıyla 6 Mayıs 2015’te Raffles İstanbul otelinde basın toplantısı düzenledi. 

Sağlıklı ve Güvenilir Oyuncaklar


Basın toplantısında konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Türkiye’de toplam nüfusun yüzde 25’e yakınının 0-14 yaş arası çocuklardan oluştuğuna dikkat çekerek, “Oyuncaklar çocukların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlayan en önemli araçlardır. Adel olarak 46 yıldır kırtasiye sektöründe olduğu gibi oyuncak sektöründe de sağlıklı, güvenilir ve eğitici ürünlerle piyasaya girdik. Çocuklarımızı AB standartlarına sahip sağlıklı oyuncaklarla eğlendirirken, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

2013 yılı Nielsen, oyuncak sektör araştırmasına göre Türkiye’de oyuncak için ayda ortalama 24 TL harcandığını hatırlatan Hizaler, Türkiye’de oyuncak sektörünün güçlü bir potansiyeli barındırdığını söyledi. Hizaler, 46 yıllık deneyim ve güçlü bayi ağının etkisiyle oyuncak sektörünün de önemli kuruluşlarından biri olmayı hedeflediklerini ekledi.

Adel Yeni Fabrikasına Taşınıyor

46 yıldır Kartal’daki mevcut yerleşkesinde faaliyetlerini sürdüren Adel, 2015 yılı içinde yeni üretim tesisine taşınıyor. Çayırova’daki yeni  üretim tesisinin toplam alanı 36.000 m2. Yeni tesis ile birlikte verimlilik artıcı çalışmalar devam edecektir.

Adeland Çocukların Sevgilisi Olma Yolunda

Adel’in çocuklara yönelik yeni markası Adeland, Temmuz 2013’de tüketicilerin beğenisine sunuldu. Yapılan araştırmalar sonucu, çocukların anlattıkları hayal dünyasından yola çıkılarak pedagoglar eşliğinde yaratılan Adeland Dünyası çocuklara eğlenceli ve rengarenk bir dünya sunuyor. Boya kalemi, pastel, suluboya gibi kırtasiye ürünlerinin yanısıra Adeland markası, bir ilki gerçekleştirerek kendi karakterlerini, ülkesini, eğlence setlerini ve hikayesini yaratarak çocuklara yepyeni ve çok eğlenceli bir dünya sunuyor. Bu açıdan Adel Kalemcilik kırtasiye sektöründe kendi karakterleriyle animasyon yaratan ilk firma konumundadır. Son araştırmalara göre Adeland marka bilinirliği 4-9 yaş arası %43, ebeveynlerde %61 olmuştur.

Gençlerin “Hayal” Haritasını Açıkladı

Türkiye kırtasiye pazarının güçlü markası Adel Kalemcilik; gençleri desteklemek ve gençlerin kendilerini ifade etmeleri için Faber-Castell markasıyla hayata geçirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle, üniversite öğrencilerinin hayallerini biriktirdi! Her şeyin kağıda çizilen tek bir çizgiden başladığı düşüncesinden ilham alan bu proje kapsamında, 2013’ten beri 6 bölgede, 14 ildeki 24 üniversitede okuyan yaklaşık 5000 öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilerin kağıda döktükleri hayaller bağımsız araştırma şirketi IPSOS tarafından yorumlandı. Bu çalışmayla birlikte gençlerin kendileri ve gelecekleriyle ilgili birbirinden farklı hayaller ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir araştırmanın konusu oldu ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı. Gençler sanılanın aksine para değil, en çok huzur ve mutluluk istiyor.

Net Satışlar Yüzde 21,3 Arttı

3 bin 500 farklı ürünle kırtasiye sektörünün lider kuruluşu olan Adel Kalemcilik; 2015 yılının ilk çeyreğinde net satışlarını yüzde 21,3 artırdı. Adel son 5 yıl içerisinde yaklaşık 2 kat artış ile 2014 yılında 221.3 milyon TL net ciroya ulaştı. Böylece bir önceki yıl olduğu gibi bu yıl da istikrarlı büyümesini devam ettiren Adel Kalemcilik”in 2014 yılı net karı ise 28 milyon TL olarak gerçekleşti. Sağladığı başarıları yatırımcılarıyla paylaşmayı ilke edinen Adel, Türkiye’de son 5 yıllık ortalama temettü verimliliğinde ilk 25 şirket arasında yer alıyor.

Başarılı bir yılı geride bıraktıklarını belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, 2015 yılı stratejik iş planı çerçevesinde, satış gelirlerinde bir önceki yıl seviyesine yakın bir büyüme hedeflediklerini söyledi.

Hizaler, gerek üretim, gerek istihdam açısından ülke ekonomisine katkı sağlamayı öncelikli hedefi olarak belirleyen Adel’in “sürdürülebilir büyüme” politikasıyla hareket ettiğini söyledi.

Faber-Castell Oyun Hamurları İle Şekil Şekil Eğlence Çocuklar Yaratıcılıklarını Geliştiriyor

28.04.2015 Faber-Castell’in birbirinden eğlenceli ve eğitici ürünleri arasında yerini alan yepyeni renklere sahip su bazlı oyun hamurları çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilmelerine yardımcı oluyor.

Yapışmayan ve ufalanmayan hamurlar sayesinde çocuklar diledikleri gibi oynarken, el, motor ve kavrama becerilerini geliştirirken aynı zamanda yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarıyorlar.

Faber-Castell’in 4 adet pastel renk ve 4 adet toprak renkten oluşan kolay şekillenen hamurları, çocukların vazgeçemeyecekleri oyun arkadaşları oluyor.

Faber-Castell’in zıplayan oyun hamurları ise şekil verilerek yapılan model tamamen kuruduktan sonra daha da hafifleşiyor maket olarak uzun süre saklanabiliyor. ve ürün Oyun hamuru ile yapılan toplar da gerçek bir topmuş gibi zıplıyor. Çocuklar bu sayede hem yaratıcılıklarını sergilerken hem de keyifle oyun oynayabiliyor.

Faber-Castell oyun hamurları için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 8.45 TL.

Çocuklar Adeland’ın Renkleriyle Bayram Edecek

23.04.2015 Adeland ürünleriyle yepyeni bir dünyayı keşfeden çocuklar, adeland.com sitesindeki eğlenceli maceraya katılarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda renk dünyasının koruyucuları olacak.

Pedagoglar eşliğinde, çocukların hayal dünyalarından yola çıkarak hazırlanan Adeland, çocuklara tamamen güvenilir bir dünya sunuyor. Boya kalemlerinden pastel boyalara, suluboyalardan maketlere kadar birbirinden eğlenceli ürün ve karakterleriyle Adeland; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocukların en sevdikleri eşlikçisi olacak.

Eğlence Dolu Oyunlar, Yepyeni Çizgi Filmler 

Kurulduğu günden bu yana siteye üye olan 136bin çocuğun güvenle eğlendiği Adeland sayesinde, çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da yeni çizgi film bölümleri ve oyunlarla bu rengârenk maceraya devam edecekler. Ayrıca Adeland ürünlerinin içinden çıkan kazı-kazan kartı ile puan toplayabilir, bu puanlarla kendi yarattıkları karakterleri güçlendirebilirler.

Adel Kalemcilik Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek; pedagoglar eşliğinde yarattığı Adeland Dünyası aracılığıyla çocuklara kendi karakterlerini, ülkesini, eğlence setlerini ve hikâyesini yaratma fırsatı veriyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda öğrenciler Adeland ürünleriyle olduğu kadar oyunlarıyla da yepyeni ve çok keyifli bir dünyanın içinde yer alacaklar.

“Adeland”; Renk Koruyucuları olarak isimlendirilen Adeland’lı özel çocuklar tarafından korunuyor, ancak Renk Kaynağının anahtarları Granotlular tarafından ele geçirilince Adeland gün geçtikçe renklerinden yoksun bir ülkeye dönüşüyor. Bu renkli dünyayı korumak ve renksizlikle savaşmak için www.adeland.com adresine giren çocuklar kendi karakterlerini seçerek maceraya ortak olurken, oynadıkları heyecan ve eğlence dolu oyunlar sayesinde puan kazanıyor.

Bu bayram Çocuklar Faber-Castell İle Daha Yaratıcı

13.04.2015 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Faber-Castell; çocuklara renklerle dolu bir bayram yaşatıyor. Birbirinden farklı ürünleriyle hayal dünyalarını resmetmeye teşvik ederken, Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyesi” tüm çocukları verimli zaman geçirmeye çağırıyor.

Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın heyecanını yaşarken,Faber-Castell zamanlarını rengârenk geçirmeleri için çocukları pastel boyaların, suluboyaların ve keçeli kalemlerin dünyasına davet ediyor.

Faber-Castell ile her çocuk bir ressam

Faber-Castell’in ışıltılı, rengârenk pastel boyalarıyla minik ressamlar birbirinden özel resimlere imza atıyor. Hem pastel hem suluboya özelliği taşıyan Aqua pastel boya rahat ve yumuşak kullanımı ile çocukların vazgeçilmezi oluyor. Eğlenceyi ve yaratıcılığı birarada sunan değiştirilebilir tablet suluboyanın, birbirine geçebilen tabletleri sayesinde resim yapmak daha eğlenceli hale geliyor. Faber-Castell’in boyama önlükleri de bu eğlenceli boyama macerasında çocukların özgürce hareket etmesine olanak tanıyor.

Eğlenceli Keçeli Kalemlerin birbirine bağlanan özel kapakları sayesindeyse, çocuklar yaptıkları yaratıcı maketleri, dilerlerse çizdikleri resimlerle birleştirebiliyorlar. Böylelikle ortaya ilginç ve eğlenceli eserler çıkartmış oluyorlar.

Faber-Castell tarafından 23 ve 24 Nisan’da Capitol AVM’de düzenlenecek “Yaratıcılık Atölyesi’nde çocuklar bayramın keyfini doyasıya yaşayacak.

Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Ankara Rahmi M. Koç Müzesi ve Pera Müzesi’nde gerçekleşecek tasarım ve yüz boyama etkinlikleriyle de çocuklar bayramı baharın tüm renkleriyle birlikte değerlendirme fırsatı yakalayacak.

Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo’da ise çocuklar 23 Nisan’da  Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyesi”nde yaşıtlarıyla birlikte rengârenk ve yaratıcı saatler geçirecek.

Adel Kalemcilik’ten Bir İlk: Üniversite Gençliğinin Hayallerini Yorumladığı “Hayaller” Raporunu Açıkladı

19.03.2015 “Ülkemizde Gençler Para Değil, En Çok Huzur ve Mutluluk Hayali Kuruyor”

Adel Kalemcilik‘in Faber-Castell markasıyla  hayata geçirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle gençler, ellerini kağıttan kaldırmadan hayallerini çizdiler. 6 bölgede, 14 ilde, 24 üniversitede okuyan yaklaşık 5000 öğrencinin katıldığı projede çizimler; bağımsız araştırma şirketi IPSOS tarafından yorumlandı. Ortaya Türkiye gençliğinin hayalleriyle ilgili bölgelere göre farklılık gösteren çarpıcı sonuçlar çıktı.  Gençler para değil, en çok huzur ve mutluluk istiyor.

Türkiye kırtasiye pazarının güçlü markası Adel Kalemcilik; gençleri desteklemek ve gençlerin kendilerini ifade etmeleri için Faber-Castell markasıyla hayata geçirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle, üniversite öğrencilerinin hayallerini biriktirdi! Her şeyin kağıda çizilen tek bir çizgiden başladığı düşüncesinden ilham alan bu proje kapsamında, 2013’ten beri 6 bölgede, 14 ildeki 24 üniversitede okuyan yaklaşık 5000 öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilerin kağıda döktükleri hayaller bağımsız araştırma şirketi IPSOS tarafından yorumlandı. Bu çalışmayla birlikte gençlerin kendileri ve gelecekleriyle ilgili birbirinden farklı hayaller ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir araştırmanın konusu oldu ve ortaya ilginç sonuçlar çıktı.

Bu verilere göre öncelikli olarak kız öğrencilerin daha gerçekçi; erkek öğrencilerinse ulaşılması zor hayaller kurduğu belirlendi. 1967 erkek, 2333 kız öğrenci arasında yapılan araştırmada görüldü ki; kızlar daha duygusal ama ayakları yere sağlam basan hayaller kuruyor. Erkek öğrenciler ise maddi ve ulaşılması zor hayallerin peşindeler. Kız öğrenciler ayrıca iş bulmayı ve iş başarısını erkek öğrencilere göre daha fazla önemsiyor; erkekler içinse istedikleri meslekleri yapıyor olmak öncelikli.

Gençlerin hayal dünyası, bölgeler arası da farklılık gösteriyor. En gerçekçi hayalleri Karadeniz’de okuyan gençler kuruyor ve özel hayata da çok önem veriyorlar. Kariyer hayaliniyse en fazla Akdeniz Bölgesi’nde okuyan gençler kursa da aslında tüm gençlerin hayalleri ortak; “huzur ve mutluluk onlar için paradan daha önemli”… 

Gençler İçin Maddiyat İkinci Planda:

Tüm illerdeki gençler, paradan bağımsız hayaller kuruyor ve yüzde 28 ile öncelikle “mutlu ve huzurlu” bir yaşam istiyor, bunun parayla ilgisi olmadığının da farkındalar.

Onlar için maddiyat yani zenginlik ikinci planda kalıyor (yüzde 26); meslek sahibi olmak, işlerinde yükselmek gibi kariyerleriyle ilgili hayallerini (yüzde 16); dünya turu, gemi yolculuğu gibi seyahat (yüzde 9) hayalleri takip ediyor. 

Gençlerin ülkemiz ve dünyayla ilgili hayalleri, çevre bilinci biraz daha geride (yüzde 8’lerde) kalıyor… Yüzde 7’si aşık olmak, sevgili bulmak, aile kurmak, çocuk sahibi olmak gibi özel hayatla ilgili hayaller kuruyorlar. Akademik başarı kazanmak, yabancı dil öğrenmek, yurtdışında eğitim almayı hayal eden gençlerin oranı ise yüzde 5…

Rapora göre metropollerde yaşayan gençler ağırlıklı olarak topluma dönük hayaller kuruyor. Diğer illerde yaşayanların hayalleriyse maddi ve manevi olarak daha bireysel… Özel hayata en fazla önem veren bölge; Karadeniz Bölgesi… Buradaki gençlerin aşık olma, aile kurma ve çocuk sahibi olma hayalleri çok yoğun. Doğu Anadolu bölgesindeki gençler ise manevi hayaller kuruyorlar.

Yaşanan Yerin Hayallere Etkisi: En Gerçekçi Hayaller Sivas ve Trabzon’dan:

Yaşanılan yere göre kurulan hayallere bakıldığında, diğer illerde yaşayanların özel hayat ve maddi konulara ilişkin hayalleri, metropollerde yaşayanlara kıyasla daha fazla kurduğu gözleniyor. Adel Kalemcilik’in hazırladığı Faber-Castell “Hayallerim” raporu verilerine göre en gerçekçi hayalleri Sivas ve Trabzon’da okuyan öğrenciler; gerçekleşmesi imkansız (büyümemek, uçmak gibi) hayalleri en çok İstanbul ve Konya’daki üniversite öğrencileri kuruyor. Adana ve Eskişehir’deki gençlerinse kariyer hayalleri daha yoğun. En materyalist hayaller Karadeniz bölgesinde okuyan öğrenciler tarafından kurulurken, kariyer hayalleri en yoğun Akdeniz Bölgesi’nde çıkıyor karşımıza.  Doğu Anadolu bölgesindeki gençlerse gerçekleşmesi için paraya ihtiyaç duymayan manevi hayaller kuruyorlar.

Metropoller fantastik hayalleri daha çok kurarken, diğer illerde yaşayan gençler mutlu ve huzurlu bir yaşam hayalleriyle öne çıkmakta. Marmara bölgesinde yaşayanlar fantastik hayaller kurarken, Akdeniz ve Karadeniz bölgesi, mutlu, huzurlu bir yaşam ve kişisel hayallere en çok önem veren bölgeler. Başarı hayalleriyse en çok Karadeniz’de kuruluyor.

Üniversitelerin Hayallere Etkisi:

14 ilde 24 üniversitede yaklaşık 5 bin üniversite öğrencisi arasından toplanan verilerde, özel üniversitede okuyanlar kariyerle ilgili daha çok hayal kuruyor. Devlet üniversitesi öğrencilerinin ise özel üniversitelere göre dünyayı ilgilendiren konularda daha fazla hayal kurduğu saptandı.

4 yıl ve üzeri bir bölümde okuyan lisans öğrencileri ve 2 yıllık bölümlerde okuyan ön lisans öğrencilerinin hayallerine bakıldığında, ön lisans öğrencilerinin manevi hayalleri daha fazla kurduğu gözlemleniyor.

Dil puanıyla üniversiteye girmiş olanlar,  kariyer ve maddi konularda hayaller kurarken, sayısal puan türündekiler dünya ile ilgili, eşit ağırlık puan türündekiler ise özel hayat ile ilgili hayaller kurmaktadır. Sözel bölümlerde okuyanlar maddi konulardaki hayalleri diğerlerine kıyasla daha az kurmakta. Seyahat ile ilgili hayalleri en çok dil bölümlerinde okuyanlar kurmakta. Bu yıl ilk kez kamuoyuyla paylaşılan araştırma her yıl yinelenerek daha fazla gence ulaşmayı da hedefliyor.

Editöre Not: 1

-Araştırma Ipsos Araştırma Şirketi ile gerçekleşti.

-2013 ve 2014 yılında üniversitelerde «Tek Çizgide Hayallerim»  projesinde gençlerden hayallerini çizmeleri istendi ve bu çizimler değerlendirildi.

-2013 yılında 3 il 8 üniversiteden toplam 1507 çizim toplandı ve 1372 hayal/çizim anlamlı olarak yorumlandı.

-2014 yılında da 14 il 20 üniversiteye gidildi ve 3300 çizim toplandı ve 2928 çizim anlamlı olarak yorumlandı.

-Hayaller; il, cinsiyet, bölge gibi kırılımlarda analiz edilerek, istatistiki anlamlılık testine tabi tutuldu. Birbirine göre farklılaştıkları alanları anlamak için biplot analizleri yapıldı.

-Buna göre hayal gruplarının, belirlenen kırılımlarla ilişkileri görselleştirildi.

Editöre Not: 2

1-Kız öğrenciler daha gerçekçi. Erkek öğrenciler daha maddi ve ulaşılması zor hayaller kurarken, kızlar daha duygusal ama ayakları yere basan hayaller kuruyor.

2-Kız öğrenciler iş bulmayı ve iş başarısını önemserken, erkek öğrenciler için istedikleri mesleği yapıyor olmak daha önemli.

3-2013 yılında, iş bulma ve iş başarısı daha öncelikliyken, 2014 yılında istenen işi yapıyor olmak daha önemli hale gelmiş.

4-Metropollerde yaşayanlar daha topluma dönük hayaller kurarken, diğer illerde yaşayanlar daha maddi ve manevi olarak daha bireysel boyutlarda hayaller kuruyor.

5-Karadeniz, özel hayata en çok önem veren bölge. Aşık olma, aile kurma ve çocuk sahipliği hayalleri en yoğun burada kuruluyor.

6-Sayısal bölümlerde okuyanlar daha fantastik hayaller kurarken, eşit ağırlık bölümlerinde okuyanların hayalleri daha gerçekçi.

Adel Kalemcilik 20 yıldır 3.500’den fazla ürününü Türkiye’nin dört bir yanındaki satış noktaları ile buluşturuyor

17.03.2015 Türkiye kırtasiye pazarının lideri Adel Kalemcilik 20 yıldır gerçekleştirdiği Satış ve Pazarlama Aktivitesi’ni bu sene 19 ilde gerçekleştiriyor. Her sene 6 bini aşkın kırtasiye satış noktasıyla buluşan Adel Kalemcilik, kırtasiye ürünlerinin yanı sıra bu sene ilk kez Oyuncak kategorisi ile de satış noktalarının karşısına çıkıyor.

Türkiye kırtasiye sektörünün lideri Adel Kalemcilik, 20 yıldan beri sürdürdüğü geleneksel Satış ve Pazarlama Aktivitesi’ni bu yıl Mart ayı boyunca gerçekleştiriyor. Kurum; perakende satış noktalarına 19 ilde, 2015 yeni ürünlerini tanıtıyor. Adel Kalemcilik Faber-Castell, Adel, Adeland, Graf von Faber-Castell, Eberhard Faber, Atlas ve Max markalarının portföyünde bulunan tüm ürünlerinin yanı sıra bu sene ilk kez Oyuncak Kategorisi ile de parekende satış noktarıyla buluşuyor.

Satış Noktalarımız Bizim İçin Çok Değerli

Satış ve pazarlama Aktivitesi’nde konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler,  “Adel Kalemcilik olarak 20 yıldır ürünlerimizi perakende satış noktalarımız ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Adel Kalemcilik olarak 2014 yılında satışlarımızda bir önceki yıla göre %19 büyüme gösterdik ve Türkiye ortalamasının üzerindeki bu büyüme oranımızdan dolayı gururluyuz. İstikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. Ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmamıza büyük katkı sağlayan değerli toptancılarımız ve satış noktalarımızla birlikte daha da güçlüyüz.

20 yıldır sürdürdüğümüz ve artık gelenekselleşen Satış ve Pazarlama aktivitelerimiz ile her sene 6 bini aşkın kırtasiye satış noktamızla, onların bulundukları illerde buluşuyoruz.”

Yepyeni ve Eğlence Dolu Bir Sektör!

2015 yılında Oyuncak Sektörü’ne giriş yaptıklarının altını çizen Evrim Hizaler, sektörde 45 yıllık deneyimin kazandırdığı güçle yepyeni bir sektöre adım attıklarını ve bu heyecanı satış noktaları ile paylaşmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Oyuncak Sektörüne 6 markayla giriş yaptıklarını belirten Hizaler, “Üzerinde 2 yılı aşkın süredir titizlikle çalışıyoruz, pazar araştırmaları yapıyoruz. Çalışmalarımız sonrası Auldey, Lotus, WOW, Mattel ve NICI markalarının yanı sıra Adeland markamızın da portföyüne oyuncak kategorisini ekleyerek bizim için yepyeni bir sektöre adım atıyoruz” dedi.

Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri Faber-Castell için tasarladı

Adel Kalemcilik; yüksek kalite, tüketici sağlığı ve çevre bilinci ilkesiyle hazırladığı güvenilir ürünlerini 2015 yılında tam bir görsel şölenle sergiliyor. Her ürün grubu için özel tasarım ve sergileme yapılan aktivitede, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin Adel Kalemcilik için tasarladığı Doğa, Kolej, Seyahat konseptli ürün grupları da büyük ilgi görüyor. Ayrıca firmanın 2015 yılında satışa sunacağı ve aktivitede sergilenen ürünler arasında Adel Yeni Ofis Serisi, Adel Black-Line serisi, Faber-Castell Nice Pen, Faber-Castell defter ve kalem çantaları da yer alıyor.

Sömestr Faber-Castell ile Daha Yaratıcı

12.01.2015 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri markası Faber-Castell sömestr döneminde çocukları birbirinden farklı ürünleriyle hayal dünyalarını resmetmeye teşvik ederken, Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri”nde sanatla iç içe bir tatile çağırıyor.

Çocuklar eğitim-öğretim yılının ilk yarısını geride bırakırken, Faber-Castell onları zamanlarını rengârenk geçirmeleri için pastel boyaların, suluboyaların ve keçeli kalemlerin dünyasına davet ediyor.

Faber-Castell’in ışıltılı, rengârenk pastel boyalarıyla minik ressamlar birbirinden özel resimlere imza atıyor. Hem pastel hem de suluboya özelliliği taşıyan Aqua pastel boya rahat ve yumuşak kullanımı ile çocukların vazgeçilmezi oluyor.

Eğlenceyi ve yaratıcılığı bir arada sunan değiştirilebilir tablet suluboyanın birbirine geçebilen tabletleri sayesinde resim yapmak daha eğlenceli hale geliyor.

Eğlenceli Keçeli Kalemlerin birbirine bağlanan özel kapakları sayesindeyse yaratıcı maketler yapabilen çocuklar hem eğlence hem boyama keyfini bir arada yaşıyorlar.

Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” ile Rengarenk Bir Tatil

Sene boyunca İstanbul ve Ankara’daki müzelerde gerçekleşen Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” sömestr tatilinde de ara vermeden devam ediyor. Çocuklar Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi, S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi ve Ankara Çengelhan Müzesi’ndeki atölyelere katılarak Faber-Castell ürünleriyle çok farklı tasarımları hayata geçiriyorlar.

Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo’da, Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyesi” ile çocuklara rengârenk bir dünyanın kapıları aralanıyor. Aynı zamanda gerçekleştirilen tasarım etkinlikleriyle çocukların zihinsel gelişimlerine, sosyalleşmelerine ve yaratıcı düşünmelerine katkı sağlanıyor.

Uzmanların Önerisi

Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Gülçin Karadeniz sömestr döneminde aileler ve çocuklar için önerilerde bulunarak; “Çocukların tatili eğlenerek, dinlenerek, hem psikolojik gelişimlerini hem de zihinsel gelişimlerini olumlu etkileyecek bir şekilde geçirmeleri önemlidir. Tatil, çok yoğun geçen okul döneminden sonra daha çok keyif alınan aktivitelere zaman ayırmaktır. Tatil programı yapılırken çocukların istekleri ve ihtiyaçları ilk sırada göz önüne alınmalıdır. Aslında en önemlisi bu planlar yapılırken,çocukların küçük yaşlardan itibaren sosyalleşmeye başladıklarını unutmayıp, grupların içinde yer alabilecekleri, takım halinde hareket etmenin önemini anlayabilecekleri aktivitelere öncelik tanımaktır. Özellikle resim yapmak hem çocukların hayal güçlerini geliştirir hem de dinlenmelerine yardımcı olur. Bunun için de çocuklara farklı boyalar hediye ederek seçenekleri zenginleştirilmelidir.” dedi.

Bu tatilde de çocuklar hayallerine Faber-Castell’in renkli, eğlenceli ve yaratıcı atölyeleri ile bir adım daha yaklaşacaklar. 

Adel’in renkli hikâyesi, 45. yılını kutluyor.

01.12.2014 Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, hayallerini şekillendirip renklendirerek iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olmak vizyonu ile 45 yılı geride bırakmanın gururunu yaşıyor.

Türkiye kırtasiye sektörünün lideri Adel Kalemcilik, başarılarla zenginleşen 45. yılını kutlamanın mutluluğunu yaşıyor. Adel, 1969 yılında İstanbul-Kartal’daki fabrikanın devreye girmesiyle, 45 yıllık hikâyesinin ilk satırlarını heyecanla yazmaya başlarken, bugün yaklaşık 3.500 çeşit ürün ve 60’a yakın ülkeye ihracatı ile Türkiye ekonomisine ve sektöre katkılarını sürdürüyor.


Dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştiren Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor.


45 yıldır üstün kalite


Yüksek kalite ve eksiksiz ürün güvenliği ilkesinden taviz vermeden, “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Eberhard Faber”, “Adel”, "Adeland", “Atlas”, “Cordial” ve “Max” markaları ile Türk tüketicisine sunulan ürünler, ADEL Kalemciliğin kurumsal vizyonunu, misyonunu ve değerlerini bütünüyle benimseyen, ülkemizin dört bir yanında kurumun gücünü en iyi şekilde temsil eden ve kuruma duyulan güvenin elçileri halini almış güçlü bir bayi ağı ile tüketicilere ulaştırılıyor.


Adel’in 45. Yıl dönümünü kutlamanın kendileri için büyük önem taşıdığını ifade eden Genel Müdür Evrim Hizaler, “Büyük bir özenle ürettiğimiz kalemler ve kırtasiye ürünleri yüksek kaliteleri ile Türkiye’nin dört bir yanında okul çantalarında, iş yerlerinde, evlerde yerini aldı. Birçok neslin ödev ve resim yaparken, not tutarken, sınavda ter dökerken en büyük yardımcısı oldu. 1969’da imzalanan teknik lisans anlaşmasıyla Faber-Castell hayatımıza girdi “Johann Faber”  markası altında milyarlarca kalem üretildi. 1995 yılı Adel için yeni bir dönüm noktası oldu. Faber-Castell’in şirketimize ortak olmasıyla ürettiğimiz ürünlerde “Faber-Castell” markasını da kullanmaya başlamanın yanı sıra Faber-Castell’in Türkiye’deki yetkili distribütörü haline geldik

150 üründen, 3500 farklı ürüne yolculuk

Adel olarak 45 yılda kat edilen yolu da vurgulayan Hizaler, “Hikâyemizin ilk satırlarını yazmaya başladığımız 1969 yılında ürün gamımızda sadece 150 adet ürün bulunuyor, ürün listesi ise bir sayfaya sığıyordu. Bugün ise 3500 adet farklı ürünü tüketicilerimize sunuyoruz. Ürün listemiz ise tam tamına 65 sayfa oldu. Ne kadar büyük bir gururdur ki yaptığımız tüketici araştırmalarına göre bugün ülkemizdeki her 10 kişiden 9’u bizim ürünlerimizden en az birini kullanıyor. Ürettiğimiz ürünler dünyanın etrafını dönüyor.  Bu başarılar bizi gururlandırıyor. Önümüzde çok uzun bir yol var, bu yolda başarılarımıza tüm çalışma arkadaşlarımız ve bayilerimizn değerli katkılarıyla devam edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

2015’de yeni fabrika ile üretime devam

Adel Kalemcilik’in geçen sene Çayırova’da temelini attığı yeni üretim tesisi yaklaşık 36.000 m2’lik bir alana kuruluyor.

Faber-Castell’le Gençler Hayallerini Çizdi

01.11.2014 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, her şeyin kağıda çizilecek tek bir çizgi ile başladığından ilham alarak, gençlerin hayallerine tercüman oldu.Bu yıl 2’ncisi düzenlenen “Tek Çizgide Hayallerim” yarışmasının 22 Kasım’da final partisi gerçekleşti.

Her şeyin kağıda çizilecek tek bir çizgi ile başladığından ilham alarak Faber-Castell bu yıl 2’ncisini gerçekleştirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle, gençlere konuşmak yerine, gençlerin kendilerini ifade etmelerine fırsat vererek onların hayallerine tercüman oldu. 14 ilde 20 üniversitede kurulan Faber-Castell standlarında öğrenciler ellerini kaldırmadan, tek çizgide 3 bin 300 hayal çizdi Yarışmanın birincisi  ilk kez final partisinde duyuruldu ve “Kendi Kalesini İnşa Etmek“ hayali ile birinci seçilen İTÜ Mimarlık Öğrencisi Yunus An, 22 Kasım Cumartesi günü İstinye Park’da kurulan dev panoda hayalini bir kere daha canlı olarak çizdi.Yunus An aynı zamanda Almanya’nın Nürnberg şehrindeki Faber-Castell genel merkezini keşfetme imkanı da yaşayacak.


Faber-Castell Facebook sayfasından canlı olarak izlenebilen performans, izleyicilerin Twitter’dan çizilen hayalin ne olduğu tahminlerini iletmesi ile interaktif bir yarışmaya dönüştü. Çizilen hayali tahmin eden ilk 5 kişi Faber-Castell hediye seti kazandı.

Final partisinde konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, “ Faber Castell olarak gençlerin hayatlarında var olmak bizim için çok önemli. Bu nedenle özellikle son yıllarda gençlik iletişimi, öncelikli konularımız arasında yerini aldı. Bu yıl 2.sini gerçekleştirdiğimiz “Tek Çizgide Hayallerim“ projesi, hem gençlerimizin hayallerine tercüman olmak, hem de markamızı gençlerle yakınlaştırmak için bize eşsiz bir deneyim sundu. 

Biz, Faber-Castell markamız ile gençlerin dünyasında, onların yaratıcılıklarını, hayallerini hayata geçirmelerine yardımcı oluyoruz. Onların kendilerini ifade etmelerine imkan sağlıyoruz. Bunu yaparken, onları dinlemeye, beklentilerini, endişelerini , hayallerini öğrenmeye çalışıyoruz.

Bu proje katılım gösteren öğrencilere hayallarini ifade etmelerine imkan sağlarken, bize de harika bir deneyim yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Adel, Golden Drum Uluslarası Reklamcılık Festivali’nden de ödülle döndü.

17.10.2014 Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, dünyanın en prestijli organizasyonları arasında gösterilen Golden Drum Uluslararası Reklamcılık Festivali’nde basın kategorisinde Silver Drum kazanarak başarısını uluslararası arenada da kanıtlamış oldu.

Başarılarına her geçen gün yenilerini ekleyen Adel Kalemcilik, Grip 2011 Tükenmez kalem ilanları ile uluslararası alanda en önemli organizasyonlardan biri olarak gösterilen Golden Drum Uluslararası Reklamcılık Festivali’nden ödülle dönmenin gururunu yaşıyor.

Türkiye kırtasiye sektörü lideri Adel Kalemcilik’in basın kategorisinde yarışan Grip 2011 Tükenmez kalem ilanları Silver Drum kazanarak, başarısını global olarak da kanıtlamış oldu. Aynı kampanya Türkiye’nin en önemli yarışmalarından Kristal Elma’da da iki ödül almıştı.

Faber-Castell’den Rengarenk Bir Tasarım Hikayesi

01.10.2014 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü öğrencilerinin Faber-Castell 2015 yılı koleksiyonu için çizdiği desenler yapılan sergi ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Gençleri her platformda desteklemeye devam eden Faber-Castell ile Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, ortaklaşa geliştirdikleri “Genç Çizgi” projesinde buluştular. Projede, Güzel Sanatlar Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümünden 10 öğrenci 14 hafta boyunca çalışarak Faber-Castell’in 2015 koleksiyonu için hayal güçlerini ortaya koydular ve birbirinden güzel desenler yarattılar. Yapılan çalışmalar Mimar Sinan Üniversitesi Osman Hamdi Bey Salonu’nda 10 gün boyunca sergilenecek.

Faber-Castell’in 2015 koleksiyonundaki çanta, kalem, kalem çantası, silgi ve defterlerinde hayat bulacak birbirinden farklı ve yaratıcı bu desenler, 21 Ekim tarihindeki sergi açılışında ziyaretçiler tarafından tam not aldı.

Tekstil ve Moda Tasarım bölümü öğrencileri, 2013-2014 eğitim yılının güz döneminde tasarladıkları özgün desenleri, ulaşılmak istenen genç hedef kitle  için daha özel hale getirdiler.

Öğrencilerin, amatör bir ruhla fakat profesyonel yöntemlerle oluşturdukları yaratıcı çalışmalarda kullanılan renk ve biçimler için doğa, sanat, yaşam dinamikleri, gelenekler, insanın seyahat ederek öğrenme arzusu, teknoloji, hatta astroloji ilham kaynağı oldu.

Serginin açılışında konuşan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, “Yaratıcılık, işimiz ve tüketicilerimize duyduğumuz saygı gereği bizim için büyük bir önem taşıyor. Bu anlamda, hem markamızı güçlendirmek, hem de ülkemiz eğitimine katkıda bulunmak kapsamında genç yeteneklerin yaratıcılıklarını desteklemek markamızın en önemli misyonlarından biri. Yeni desenler defterlere, silgilere, sırt çantalarına, kalemlere ve kalem kutularına yeniden hayat verdi. Şimdi bu ürünler, raflardaki yerini alıp tüketicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.


Biz, Adel Kalemcilik olarak hayallerini şekillendirmek, renklendirmek, iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olmak için yola çıktık. Bu proje katılım gösteren öğrencilere ilham verirken, bize de harika bir deneyim yaşattı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Faber-Castell’e Kristal Elma’da 3 Ödül

24.09.2014 Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen ADEL Kalemcilik’in markalarından Faber-Castell, Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde 3 ödül birden kazandı.

Türkiye kırtasiye sektörü lideri Adel Kalemcilik’in dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri markası Faber-Castell, dünyanın ikinci büyük pazarlama iletişimi ve yaratıcılık etkinliği olan Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde 3 ödül birden kazanarak başarısını perçinledi.

 Faber-Castell, “Renkli Yönetmenler” viral videosu ile Doğrudan Pazarlama dalında Etkinlik Pazarlaması kategorisinde Gümüş Kristal Elma Ödülü’ne layık görüldü.

Faber-Castell Grip 2011 Tükenmez Kalem için çalışılan “Yaz yaz bitmez” basın kampanyası da En İyi Reklam Fotoğrafı kategorisinde Kristal Elma; Basında Diğer kategorisinde ise Gümüş Ödülü’nü kazanarak bugüne kadar elde ettiği başarılarına yenilerini ekledi.

Faber-Castell ürün güvenliğine dikkat çekiyor

09.09.2014 2014 – 2015 eğitim öğretim yılına kaliteli ve güvenilir ürünleri ile merhaba diyen Adel Kalemcilik, ürün güvenliği konusunda çocukları ve ailelerini uyarıyor.

Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, yeni eğitim öğretim yılında ürün güvenliğine dikkat çekerek farkındalığı artırıyor. Adel labaratuarlarında tüm testlerden geçerek belgelenen ürünler, çocuklar için risk içermiyor.   Adel Kalemcilik’in iş birliği yaptığı 253 yıllık köklü geçmişi ve deneyimi olan Faber-Castell markası da  tüm dünyada ürün güvenliği konusunda öncülük edip konuya dikkat çekiyor. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiği konusunda ise öğrencileri ve ailelerini uyarıyor.

Ürün güvenliğini ilke olarak benimseyen ve kaliteye odaklanan Adel Kalemcilik, sektördeki öncülüğünü tüketici ve üreticileri bilinçlendirmesiyle sürdürüyor. Ailelerin artık kırtasiye ve oyuncak alışverişinde daha bilinçli olduklarını ve markasız ürünlerin satın alınmaması konusunda özen gösterdiklerini belirten Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, öğrencilerin ve ailelerin markanın güvenilirliğine ve üreticinin kurumsallığına dikkat ettiklerini söylüyor.

Hizaler, “Kendi çocuklarımızda asla kullanmayacağımız ürünleri üretmiyor ve satmıyoruz.Satışa sunduğumuz her üründe uzun ömürlülük, dayanıklılık, iyi örtücülük ve renklerin canlılığı olmazsa olmaz kriterlerimiz olarak sayıyoruz. Ayrıca ürün güvenliği konusunda farkındalık yaratmak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Kalite ve güvenlik testlerini geçmiş, kimyasal ve toksik madde içermeyen ürünlerin kullanılmasının ve üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiğinin sağlık açısından daha güvenli olduğunu vurguluyoruz“ dedi. Hizaler, Adel Kalemcilik olarak ürün güvenliği için ulusal ve uluslararası tüm standartları titizlikle takip ettiklerini, ISO 9001 Kalite Sistemi gereği, ürün güvenliği için hammadde tedarikçilerini titizlikle seçtiklerinin altını çizdi. 

Çiftler hayatlarının en önemli imzasını Anello ‘Ivory’ile atıyor…

11.08.2014 Evlenerek yeni hayatlarına adım atacak çiftler Anello ‘Ivory’ ile ‘Evet’ diyor.

Graf von Faber-Castell, Anello ‘Ivory’, rüya gibi nikâh törenlerinde geleceklerine imza atan çiftlerin ilk tercihleri arasında yer almaya hazır… Kendi içinde saf bir ışığa sahip olan İtalyanca’da yüzük anlamına gelen “Anello” kaleminin kusursuzluğu en önemli imzada da hissedilebiliyor.

Yeni evleneceklerin hayatlarının en önemli gününde atacağı imza; gövdesi parıltılı, platin yüzüklerle süslenmiş Anello Ivory ile çiftleri sonsuz mutluluğa götürüyor.

Özenle seçilmiş malzemelerin, fonksiyonellik ve mükemmel estetiğin birleşimini tasarımlarına yansıtan Graf von Faber-Castell Anello Ivory, tüm dikkatleri üzerine çeken bir obje olmasının yanı sıra çiftlerin nikâhının da son moda masa aksesuarı oluyor.

 Anello “Ivory” serisi; dolmakalem, roller kalem, mekanik kurşun kalem ve tükenmez kalemden oluşuyor. Dolmakalem 430 Euro, Roller kalem 295 Euro, Tükenmez kalem 245 Euro, Mekanik kurşun kalem ise 245 Euro fiyatla satışa sunuluyor. 

Adel Kalemcilik Türkiye’nin en değerli markaları arasında yine yerini aldı.

01.08.2014 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olan Adel Kalemcilik, Brand Finance’ın 8’nci kez yayınladığı Türkiye’nin en değerli 100 markası arasında bu sene de yerini aldı.

Hayallerini şekillendirip renklendirerek iz bırakmak isteyen herkesin hayatında olmak vizyonu ile ürünlerinde yüksek kaliteyi ve eksiksiz ürün güvenliğini hedefleyen, tüketici sağlığına ve doğal çevreye saygıya özel önem veren ve listedeki tek kırtasiye markası olan Adel Kalemcilik, 2012 yılından beri en değerli 100 marka listesinde kalma başarısını sürdürüyor.

3500 çeşit ürünle dünyadaki sayılı kırtasiye şirketlerinden olan Adel Kalemcilik Avrupa’nın kalem ihtiyacının %13’ünü karşılıyor.  Adel Kalemcilik portföyündeki ürünleri “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Eberhard Faber”, “Adel”, “Adeland”, “Atlas”, “Max” ve “Creativity for Kids” markaları altında güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye pazarlamaktadır, 60’a yakın ülkeye de “Adel”, Faber-Castell ve Adeland markalarıyla üretilen ürünlerini ihraç etmektedir. 

45. kuruluş yılını kutlayan Adel Kalemcilik’te yeni fabrika için geri sayım başladı.

14.05.2014 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 2014 yılında 45. kuruluş yılını yeni yatırımlarla kutluyor. 2013 yılında cirosunu % 17 büyüten Adel Kalemcilik, 2013 yılını değerlendirdi.

‘Yüksek kaliteli, güvenilir ürün’ anlayışı ile sektöründe farklılık yaratan Adel Kalemcilik, 2013 yılında yüzde %17 oranında büyüdü. Yüzde 22,60 oranında halka açık olan Adel Kalemcilik pay değeri de son beş yılda 15 kat artarak yatırımcısına kazandırmaya devam etti.

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Adel Kalemcilik olarak 2013 yılını verimli geçirdiklerini söyledi. 2014 yılının da özel bir anlamı olduğunu kaydeden Hizaler, “Türkiye’nin en büyük gruplarından Anadolu Grubu’nun yüzde 57 ortaklığı olan Adel Kalemcilik’in bu yıl 45. kuruluş yılını kutluyoruz. 45 yıldır bu ülkenin çocuklarına, gençlerine, yetişkinlerine kalemlerimizle, eğitim araçlarımızla dokunuyoruz. Yazı hayattır ve aslında o kadar çok insanın hayatına dokunuyoruz ki, bu da bizim başarı kriterlerimizin başında yer alıyor” dedi.

Adel Kalemcilik’in konusunda uzman ve tecrübeli, güvenilir bir şirket olduğunu hatırlatan Hizaler, dünyanın kalem devi 253 yıllık Faber-Castell’le olan ortaklığın da bunun bir sonucu olduğunu kaydetti. Adel Kalemcilik ailesi ile 44 yıldır çalışan bayiler olduğunu ifade eden Hizaler, “Burada ikinci, üçüncü kuşakla birlikte çalışıyoruz. Bayilerimizle yıl bazında çalışma ortalamamız ise 21’dir. Bunların hepsini güçlü ve güvenilir bir şirket olarak başardık” diye konuştu.

Adel Kalemcilik satışlarını %17 artırdı

Adel Kalemcilik’in 2013 yılında net karının yüzde 103 oranında artığına dikkat çeken Hizaler, rakamsal verilere ilişkin şu bilgileri verdi: “Şirket olarak geçen yıl satışlarımızı bir önceki yılın aynı dönemine göre %17 oranında artışla 186 milyon TL’ye çıkardık. Finansal tablolarımıza baktığımızda istikrarlı bir büyüme içinde olduğumuz görülüyor. Adel Kalemcilik olarak ciromuzu son 5 yılda iki kattan fazla artırdık. %22,60’lık halka açıklık oranımızla şirketimizin pay değeri de yatırımcısına kazandırmayı sürdürüyor. Pay değerimiz son 5 yılda 15 kat artarak iyi bir performans sergiledi. Öte yandan şirket olarak düzenli temettü ödüyoruz. Son 10 yıldır düzenli temettü ödeyen ilk 25 şirketten biriyiz. Başarı grafiğimiz her yıl artıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Gelecekte de bu başarılarımızı devam ettirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.”

Adel Kalemcilik olarak 2013 yılı net karından 20 milyon TL brüt kar payı dağıtılması için genel kuruldan karar alındığını da kaydeden Hizaler, ödemelerin 30 Mayıs 2014 itibariyle ödenmeye başlanacağını söyledi.

2015’te yeni fabrika ile Çayırova’da üretime devam

Adel Kalemcilik olarak 45 yıldır, Kartal’daki fabrikada üretimi aralıksız sürdürdüklerini belirten Hizaler, Çayırova’da geçen yıl temeli atılan fabrikanın 2014’te tamamlanmasını öngördüklerini ifade etti. Hizaler, şunları ekledi:

“Çayırova’daki yeni üretim tesisimiz yaklaşık 36.000 m2’lik bir alana kuruluyor. Çayırova’daki fabrika için yaklaşık 25 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Fabrika bitiminde ise yatırım miktarımız 50 milyon TL civarında olacak.”

3500 çeşit ürün

Adel Kalemcilik olarak 3500 çeşit ürünle dünyadaki sayılı kırtasiye şirketlerinden biri olduklarını vurgulayan Hizaler, 2013 yılında 278 milyon parçalık üretim gerçekleştirdiklerini kaydetti. 2013 yılında üretilen ürünlerin yan yana konması halinde dünyanın çevresini dönecek uzunluğa erişildiğini söyledi.

58 ülkeye, 5,3 milyon dolarlık ihracat

Adel Kalemcilik’in 2013 yılında 58 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğinin altını çizen Hizaler, yaklaşık 5,3 milyon dolarlık ihracat geliri elde edildiğini belirtti. “İhracatta Rusya ilk sırada” diyen Hizaler ihracat pazarlarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Ürün gamımızı 58 ülkeye bayilerimiz aracılığıyla ihraç ediyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda özel ürünleri de pazara sunabiliyoruz. Her ülkede tek yetkili distribütörle çalışıyoruz. Bu sayede de etkin bir dağıtım ağımız bulunuyor. İhracatımızı Rusya başta olmak üzere, Güney Afrika, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine yapıyoruz. Ayrıca Güney Kore, Namibya ve Peru da ihracat yaptığımız pazarlar arasında yer alıyor. 2014’te de Etiyopya, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Zimbabwe gibi ülkelere de ihracat yapmaya başladık.

Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız ürünleri üretmiyoruz ve satmıyoruz.

Adel Kalemcilik olarak özellikle ürün güvenliği konusunda titizlikle çalıştıklarını söyleyen Evrim Hizaler, markasız ve kaynağı belirsiz ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğinin altını çizdi. Hizaler, “Adel Kalemcilik olarak ürün güvenliği konusunda dünyanın önde gelen akredite test laboratuvarları ile çalışıyoruz ve ürünlerimizi ulusal ve uluslararası mevzuatlar kapsamında test ettiriyoruz. Ürünlerimiz Türkiye ve Avrupa’da geçerli olan tüm testlerden geçmiştir. Ürün güvenliği ile ilgili test raporu ve CE sertifikalarına sahibiz” diye konuştu.

Adel Kalemcilik kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor

“2013 yılında 10.000 öğrenciye kırtasiye desteği sağladık. Müzelerde ve okullarda yaptırdığımız ‘Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri’ ile 10.000’den fazla çocuğun yaratıcılığını destekledik. Öte yandan 2012 yılında başlattığımız ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle birlikte düzenlediğimiz ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ temalı öğretmen seminerlerimizle bugüne kadar 400 okuldan 1.000 öğretmene ulaştık, sertifika verdik. Bu yıl da Kocaeli ve Ankara’da gerçekleştirdik seminerimizi. Önümüzdeki günlerde İzmir ve Ordu’da da devam edeceğiz. Yine 2012 yılında başlattığımız iş birliği çerçevesinde ‘Çocuklar Gülsün Diye’ Derneği ile de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için çalışmalar gerçekleştirdik. Çocuk ve öğretmen eğitimlerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl 3 ilde 8 üniversitede gençlerin hayallerini ‘Tek Çizgide Hayallerim’ projesiyle birleştirdik. Projeye katılan 1.500’den fazla öğrencimizin seçilen 200 çizimini Türkiye’nin ilk açık hava mecrasında sergiledik.”

Adel Kalemcilik Hakkında

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, Kuruluşundan bu yana dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdürüyor. İstanbul Kartal’daki fabrikasında üretimine devam eden Adel, 1995 yılında Faber-Castell’in Adel Kalemcilik’e ortak olmasıyla daha da güçlendi. Özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas, Cordial ve Max markalarının pazarlamasını gerçekleştirirken, 60’ya yakın ülkeye müşteri istekleri doğrultusunda üretilen Adel, Adeland ve Faber-Castell markalı ürünleri ihraç ediyor. Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen marka olan Adel Kalemcilik’in geniş ürün yelpazesinde bulunan ürünler her yaş grubunun ilk tercihi oluyor.

Alman tüketicisi, “Faber-Castell”’i en güvenilir marka seçti

18.11.2015 Faber-Castell’in başarısının sırrı, uzun bir geçmişe sahip olmasında değil, “hayat boyu arkadaş” felsefesinde yatıyor.

İş dünyasının saygın dergisi WirtschaftsWoche’nin yaptığı marka güvenilirliği anketinde, Faber-Castell yaklaşık 250.000 tüketici tarafından 973 firma arasında en çok güvenilen marka seçildi. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Alman tüketicisi ”Faber-Castell” dedi.

Alman iş dünyasının önemli dergilerinden WirtschaftsWoche, internet üzerinden 54 kategoride yaklaşık 250.000 tüketicinin katıldığı bir anket düzenledi. 973 şirketten tüketicilerin katıldığı anket, tüketicilerin en fazla hangi markalara güvendiğini, hangi markaların en sadık müşterilere sahip olduğunu gösteren Almanya’nın güven indeksini oluşturdu.

1761 yılında kurulan Faber-Castell, ankette hayranlık uyandıracak bir performans sergileyerek tüm sektörlerde ve yazım araçları üreticileri arasında birinci oldu. WirtschaftsWoche’ye göre Faber-Castell’in başarısının sırrı, uzun bir geçmişe sahip olmasında değil, “hayat boyu arkadaş” felsefesinde yatıyor. Tüm yaş gruplarına yönelik ürünlerle Faber-Castell, küçük yaşlarda markayı deneyimleyen kişilerin, ilerleyen yaşlarda markanın tüm ürün yelpazesini deneyimlemesinin daha mümkün olduğunu vurguluyor. WirtschaftsWoche’un görüşüne göre, Faber-Castell’in sürdürebilirlik konusundaki lider pozisyonu, tüketici memnuniyetinde önemli bir role sahip. 

Faber-Castell’e 3 Ayrı Ödül Daha! 

İş dünyası Dergisi FOCUS-Money’nin,  DEUTSCHLAND TEST ve danışmanlık firması ServiceValue ile gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik sıralamasında Faber-Castell, ofis ve yazım gereçleri kategorilerinde "Good Conscience" altın sürdürülebilirlik ödülünü kazandı.

Faber-Castell ayrıca Almanya’nın en sevilen 100 aile şirketi sırlamasında 7’nci sırada yer aldı. Bu sonuç, yine FOCUS-Money, DEUTSCHLAND TEST ve ServiceValue tarafından yapılan bir ulusal tüketici araştırmasının sonuçlarından elde edilmiştir.

Ve son olarak, Almanya’nın ofis yönetimi konusundaki en büyük iş dergisi working@office, Faber-Castell’i “Ofisteki Hizmet Şampiyonu” olarak seçti.  Bu ödül, hizmet kalitesi açısından ofis malzemelerinin tedarikçilerini değerlendiren  tüm ofis çalışanlarının katılımıyla yapılan araştırmanın sonuçlarına dayanarak verilmiştir. 

Faber-Castell’in düzenlediği ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ seminerleri devam ediyor…

18.05.2014 ‘Yüksek kaliteli, güvenilir ürünler’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Faber-Castell, 2012 yılında hayata geçirdiği ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ projesine devam ediyor. Seminerlerin bu yılki ikinci ayağı Ankara’da gerçekleşiyor.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ seminer dizisine devam ediyor. Öğretmenler için hazırlanan seminerin bu yılki konusu ise ‘Çocukların gözünden bakabilmek’…

Çocukların gelişim ve eğitimine büyük önem veren ve bu konuda projeler geliştiren Faber-Castell, bu yılın ikinci seminerini 18 Mayıs Cumartesi günü, Ankara Crown Plaza gerçekleştiriyor. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Belma Tuğrul’un ‘Çocukların gözünden bakabilmek’ konulu sunumunun ardından, Ressam Faika Şafak ile çeşitli resim tekniklerinden uygulamalar gerçekleştirilecek olan seminerde öğretmenlere çocukların gözünden dünyaya bakabilmeleri anlatılacak.

İlçelere bağlı devlet okulu ve özel okullardan çok sayıda ilkokul, anaokulu ve resim öğretmeninin eğitim alacağı seminer sonrası katılımcılara, Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Belma Tuğrul tarafından imzalı katılım sertifikası takdim edilecek.

Adel Kalemcilik, 45. yılında 20 farklı noktada perakendecilerine yeni ürünlerini tanıtacak

01.03.2014 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 6 Mart’ta başlatacağı satış ve pazarlama aktivitelerini 23 Mart’a kadar sürdürecek. Adel, 45. Yılında Türkiye genelinde 20 farklı noktada perakendeci ve bayileriyle yeni ürünlerini buluşturacak.

Türkiye kırtasiye sektörünün lideri Adel Kalemcilik, 19 yıldan beri süregelen geleneksel kırtasiye ürünleri satış ve pazarlama aktivitesinde mart ayı boyunca 20 farklı noktada perakendeci ve bayilerine; boya kaleminden pastele, tükenmez kalemden, dosyaya, puzzledan oyunlara; portföyünde yer alan yüzlerce yeni ürün, konsept ve hizmeti ilk defa tanıtacak.

Satış ve Pazarlama Aktivitesine Kocaeli, Sakarya ve Lüleburgaz’da başlayacak olan Adel Kalemcilik, 6 Mart’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde ve sonrasında Bursa’dan Eskişehir’e, Ankara’dan Adana’ya kadar geniş bir bölgede tanıtım faaliyetlerine devam edecek. Tüm kırtasiye perakendecileri ve bayilere yönelik yapılan bu aktivitede Adel Kalemcilik 3.500 çeşit ürünü ile 8.000’den fazla perakendeciye ulaşarak piyasanın nabzını tutacak.

Adel Kalemcilik, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olarak ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez kalemler, mekanik kurşunkalemler ve uçları, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, oyun hamurları, parmak boyası ve guvaş boya üretiyor.

Ürünlerinde yüksek kaliteyi ve eksiksiz ürün güvenliğini hedefleyen, tüketici sağlığına ve doğal çevreye saygıya özel önem veren ADEL, portföyündeki ürünlerini “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Adel”, “Adeland”, “Eberhard Faber”, “Atlas” ve Türkiye distribütörü olduğu Japon devi “Max” markaları altında güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye sunuyor.

Saraylardan kalemlereyansıyan aşk öyküleri

14.02.2014 St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Katerina Sarayı’dan ilham alan Graf von Faber-Castell yılın kalemi 2014, markanın 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenlediği ‘Aşk Dediğin Bir Andır’ etkinliğinde de sohbetin çıkış noktası oldu. Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği özel etkinlikte, Prof. Dr. Gül İrepoğlu, Rus ve Osmanlı sarayları arasında kurduğu paralellikten yola çıkarak, o dönemlere damga vuran aşkları anlattı.

Tutku ve Zarafet’in simgesi Graf von Faber-Castell, ‘sevgiler gününe‘ özel bir etkinlik düzenledi. ‘Aşk Dediğin Bir Andır’ konseptiyle düzenlenen etkinlikte, 'Cariye' gibi eserlerin yazarı Prof. Dr. Gül İrepoğlu davetlileri, Graf von Faber-Castell yılın kalemi 2014'e de ilham veren St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Katerina Sarayı’ndan, Osmanlı saraylarına uzanan, tutku ve romantizm dolu bir yolculuğa çıkardı.

Etkinlik, aralarında Ayşe Tolga, Neşe Erberk, Burcu Hanif, Ethel Baler, Meral Yazıcı, Gamze Cizreli, Elif Gönlüm, Sedef Betil, Yelda Elmas, Hülya Altemur, Zeynep Üstünel, Gülden Büyükuçak Sedefhan Oğuz’un da yer aldığı, cemiyet hayatının önemli isimleri katılımıyla gerçekleşti.

Kaliteyi, şıklığı ve zarafeti bir arada sunan Garf von Faber-Castell’in düzenlediği 14 Şubat Sevgililer Günü buluşmasında, Akik Odaları’nın mimarisi ve özel taşlarıyla, Graf von Faber-Castell 'Yılın Kalemi’nin' sınırlı sayıdaki yeni sürümüne ilham veren Katerina Sarayı'ndan bahsederek söze giren İrepoğlu, konuklarla Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan'ın aşk dolu mektuplarından, Osmanlı’da şiirlere, saraylara gizlenmiş, resimlenmiş aşk hikâyelerini paylaştı.

"Yazmak aşk gibidir, insanı mutlu eder..."

Etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında, yazı yazmanın da ‘aşk’ gibi insanı mutlu eden bir eylem olduğunu dile getiren Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, “Graf von Faber-Castel olarak aşkı da yazma eylemini de sahipleniyoruz. ‘Aşk Dediğin Bir Andır’ konseptiyle bugün bizleri bir araya getiren de bu duygudur. Geçmişimizde yaşanan aşkları tarihçimiz Prof. Dr. Gül İrepoğlu ile yeniden gün yüzüne çıkardık. Bu romantik konuya vesile olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

Tarihin ve aşkın birleştiği buluşmada, Katerina Sarayı’nın ihtişamından ilham alınarak tasarlanan Graf von Faber-Castell’in Yılın Kalemi konukların ilgisini çekti. Sohbete katılanlar arasında yapılan sürpriz çekilişi kazanan bir konuğa Graf von Faber-Castell Anello Serisi özel bir kalem hediye edildi.

Sömestr Faber-Castell ile Daha Eğlenceli

01.02.2014 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell sömestrda çocukları eğlenceli etkinliklere davet ediyor. İstanbul’da gerçekleşecek boyama aktiviteleri ile sömestr tatilinde çocuklar renkli dakikalar yaşayacak.

Çocuklar eğitim-öğretim yılının ilk yarısını geride bırakırken, dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castel çocuklara sömestr tatillerini keyifli hale getirmek için, Faber-Castell şatosunda rengârenk bir eğlence sunuyor.

Faber-Castell’in güvenli, ergonomik ve fonksiyonel ürünleri ile gerçekleşecek aktivitelerde çocuklar boyama ve çeşitli oyunlar ile eğlenirken, eğlenceli keçeli kalemler ile yapacakları yaratıcı maketler AVM’ler içerisinde sergilenecek. Faber-Castell sömestr aktiviteleri için tüm çocukları İstinye Park ve Palladium AVM’ye davet ediyor.

Program

01-02 Şubat 2014           10:00-19:00           İstinye Park & Palladium AVM

Faber-Castell’den ‘Renkli Yönetmenler’ Facebook Uygulaması

04.01.2014 Çocukların eğlenirken yaratıcılıklarını geliştirmesine yardımcı olan Faber-Castell yeni Facebook uygulaması ile çocukların sömestr tatillerine renk katıyor

Faber-Castell’in yeni facebook uygulaması çocukların içindeki yaratıcılığı ve sanat sevgisini ortaya çıkartıyor.

Çocuklar Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler ve değiştirilebilir tablet suluboya ile tasarladıkları nesneleri Faber-Castell facebook sayfasındaki uygulamada yer alan film afişi şablonlarına yerleştirerek kendi filmlerinin yönetmeni ve afiş tasarımcısı oluyorlar.

Hazırlanan film afişleri içerisinden en çok beğenilen, oy alan tasarımların sahibi olan küçük yönetmenler birbirinden eğlenceli sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalıyorlar.

Eğlenceyi yakalamak isteyen çocuklar www.facebook.com/FaberCastellTurkiye sayfasından uygulamaya ulaşabiliyor.

Adeland Yeni Renk Koruyucusunu Arıyor

01.01.2014 Birbirinden renkli ve kahraman karakterleri ile eğlenceyi çocukların hayatına taşıyan Adeland, şimdi yeni renk koruyucusunu arıyor. Hiro, Adelia ve Notro’dan sonra 2014 yılında Adeland’ın yeni kahramanını yaratan çocuklar birbirinden güzel hediyeler kazanma fırsatı yakalıyor.

Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, çocuklara yönelik markası Adeland için yeni bir renk koruyucusu arıyor.

Adeland’ın rengarenk dünyasına ortak olmak isteyen çocuklar, yaratacakları karakter için fotoğraflarını Adeland’ın internet sitesindeki uygulamaya yükledikten sonra seçecekleri renkler ile koruyucularını renklendirip yeni renk koruyucu olma sansını yakalayacak. Renklendirdikleri fotoğrafın altına neden yeni renk koruyucusu olmak istediklerini yazarak, yarışmaya katılıp birbirinden güzel hediyelerin sahibi olma sanşına sahip olacak.

www.adeland.com sitesine girerek renk koruyucusunu yaratan çocuklar arasından her hafta çekiliş ile 10 kişiye 2’şer kişilik sinema davetiyesi kazanacak. Yarışma sonunda ise jüri tarafından seçilecek ilk üç çocuk ise Playstation4, PSVita, PSP sahibi olacak.

Yeni Adeland renk koruyucusunu yaratarak muhteşem hediyeleri kazanma fırsatını yakalamak için son tarih 31 Ocak.

Faber-Castell Tasarım Atölyeleri Yeni Yılda Da Devam Ediyor

30.12.2013 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi ve S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşen atölye çalışmalarıyla çocuklar bilmedikleri dünyalara doğru yolculuğa çıkarken çok farklı tasarımlar yapma fırsatı yakalıyorlar.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Boyama Atölyesi; Parım Parım Parmaklarım’
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 14:00 – 15:00
Yaş: 4 - 6 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Çocuklar için, 10 parmaklarındaki 10 marifeti gösterme zamanı. Artık ortada ne fırça var ne de kalem var. Her şey parmaklarda. Bu hafta sonu Haliç’in muhteşem renkleri çocukların parmaklarıyla hayat bulacak. Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Boyama Atölyesi; Parım Parım Parmaklarım” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 25 TL.

Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: ‘Tasarım Atölyesi; Uçaklar Ne İlginç Araçlar’
Yer: Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:30
Yaş: 6 - 8 Yaş Arası

Etkinlik detayı: Bu cumartesi çocuklar uçakların ilginç dünyasına doğru yolculuğa çıkacak. Bu dünya ile ilgili merak ettikleri her şeyi bu atölye sayesinde öğrenecekler. Atölyeye katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 20 TL’dir.

Pera Müzesi

Etkinlik: ‘Maviyi Seviyorum’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Mavinin birbir farklı tonunu keşfedecek çocuklar, keşfettikleri bu renklerle kendi resimlerini oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

Etkinlik: ‘Hayalimdeki Takı’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 14:00 – 16:00
Yaş Grubu: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Sophia Vari’nin eserlerinden ilham alan çocuklar, birbirinden çeşitli malzemelerle kendi takılarını tasarlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

Etkinlik: ‘Kağıt Üstüne Kağıt’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 5 Aralık Pazar
Saat: 12:20 – 14:20
Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, sergideki kolaj çalışmalarını inceledikten sonra, eğitim atölyesinde değişik kağıtları bir araya getirerek, kendi kolajlarını oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

Etkinlik: ‘Günlük Hayatımızdaki Şekiller’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 5 Aralık Pazar
Saat: 15:00 – 17:00
Yaş Grubu: 7 – 14 Yaş Arası

Etkinlik Detayı: Geometrik ve organik şekillerle çalışan Sophia Vari’nin rölyef çalışmalarını inceleyen çocuklar, farklı bir malzemeyle soyut/somut kavramları üzerine kabartmalarını oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi

Etkinlik: ‘Taş Ağır mıdır?’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 31 Aralık ve 02 / 03 Ocak 2014
Saat: 10:00 – 15:00
Yaş Grubu: 5 - 17 yaş arası

Etkinlik Detayı: Bu atölyede, Anish Kapoor’un eserlerinde yaratmaya çalıştığı ağır, hafif boşluklu ve soyut olma algılarını katılımcıların da duyumsamalarını sağlayacak üç boyutlu çalışmalar yapılacaktır.

Etkinlik: ‘Asistanım Bilgisayar’
Etkinlik: ‘Asistanım Bilgisayar’
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 9 - 12 yaş arası

Etkinlik Detayı: Bu çalışma ile çocuklar bilgisayar kullanarak tasarım yapacaklar ve tasarladıkları biçimleri kendi seçecekleri materyaller ile üç boyutlu hale getirecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Etkinlik: ‘Malzemem, Ben ve Tesadüfler’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi / 14:00 – 16:00
5 Ocak Pazar / 14:00 – 16:00
Yaş Grubu: 7 - 8 yaş arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, Anish Kapoor''un sıklıkla kullandığı pigment, balmumu gibi materyalleri Süreç Stüdyosu olarak tasarlanan atölyede kullanarak bir sanat laboratuarı deneyimi yaşayacaklar. Bir eser yaratılırken kendi kararlarının dışında nelerden etkilendiğini yaşayarak görecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Etkinlik: ‘Dünya Bu Eser İçin Çok Küçük’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 5 Ocak Pazar
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu: 5 - 6 yaş arası

Etkinlik Detayı: Çocuklar, onlar için hazırlanmış beyaz bir galeri, kamusal alan ve doğa maketleri için soyut biçimler tasarlayacaklar. Küçük büyük algısı, objenin mekanı var etmesi, soyut figür gibi kavramları tartışıp minyatür dünya içine büyük eserler yapıp yerleştirecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

Adeland’ın eğlenceli dünyası ile yeni yıl macera dolu

26.11.2013 Adeland birbirinden renkli ve kahraman karakterleri ile eğlenceyi çocukların hayatına taşıyor. Boya kalemlerinden pastel boyalara, puzzledan eğlenceyi taşı setine kadar her üründe renkli dünyasıyla dikkat çeken Adeland, macerayı seven çocuklar için ideal bir yılbaşı hediyesi.

Hem kırtasiye hem de eğlence ürünleriyle Adeland çocuklara farklı hediye alternatifleri sunuyor. Çocukları resim yaparken ya da puzzle yaparken eğlenceye davet eden Adeland dünyası, ‘Renk Kaynağı’ sayesinde renklerin hüküm sürdüğü, herkesin mutlu yaşadığı, çalışkan ve yaratıcı olduğu bir ülke... Bu renklerden ilham alınarak yaratılan Adeland ürünleri birbirinden canlı renk seçenekleriyle de çocukların eğlence kaynağı oluyor.

Adeland pastel boyalar

Örtücü ve canlı renklere sahip olan, ufalanmadan çocukların rahatça kullanabileceği 12 renkli Adeland pastel boyaların tavsiye edilen satış fiyatı 2,5TL.

Adeland puzzle

Zeka ve yaratıcılığın gelişimine yardımcı olan Adeland puzzle macerayı seven çocuklar için ideal bir yılbaşı hediyesi. Her yaşa uygun farklı alternatifleri olan ve Adeland’ın renkli dünyasını anlatan Adeland puzzle çocukların yeni eğlencesi haline geliyor.

Farklı boy ve parçalardan oluşan Adeland puzzle’ın boya & eğlen ve 3 boyutlu puzzle çeşitleri de çocukların yeni favorileri arasına giriyor.

Eğlenceyi taşı seti

Adeland’in “Eğlenceyi Taşı Seti” pastel boya, suluboya, boya kalemi, keçeli kalem ve boyama kitabından oluşuyor. Kızlar ve erkekler için iki farklı renkte çanta seçeneği bulunan set, Adeland’ın ve Renk Koruyucularının hikayesini anlatan boyama kitabı ile çocukları maceraya ortak ediyor. Sağlık, kalite ve güvenlik testlerini geçmiş, kimyasal, toksik madde içermeyen ve çocuklar için güvenli ürünlerden oluşan “Eğlenceyi Taşı Seti” ile çocuklar tüm boyama malzemelerini diledikleri yere rahatça götürebiliyorlar. Tavsiye edilen satış fiyatı 18 TL olan Adeland “Eğlenceyi Taşı Seti” çocuklar için ideal bir yılbaşı hediyesi.

Stil sahiplerine ‘E-Motion Pure Black’

18.11.2013 Faber-Castell Design’ın E-Motion Pure Black serisi dinamik şekli, mat siyah rengi ve özel dokusuyla tutku uyandırıyor.

Siyah ve sade tasarımı ile karizmatik bir E-Motion Pure Black serisi, dolma kalem ve tükenmez kalemleri ile karizmatik bir alternatif sunarak, siyah ve sade tasarımı ile dikkat çekiyor.

Siyahın maskülen ağırlığını sportif çizgiler ile birleştiren Pure Black, alüminyum gövde ve özel baklava deseni ile kalem meraklılarını büyülüyor. Sade tasarımı ile konforu birleştiren ‘Pure Black’ serisi sevdiklerine ne hediye alacağına karar veremeyenler için gözden kaçıramayacakları bir alternatif oluşturuyor.

Siyahın maskülen ağırlığını sportif çizgiler ile birleştiren Pure Black, alüminyum gövde ve özel baklava deseni ile kalem meraklılarını büyülüyor. Sade tasarımı ile konforu birleştiren ‘Pure Black’ serisi sevdiklerine ne hediye alacağına karar veremeyenler için gözden kaçıramayacakları bir alternatif oluşturuyor.

Adel Kalemcilik ikinci ofisini Ankara’da açtı

11.11.2013 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdüren Adel Kalemcilik, ikinci ofisini Ankara’da açtı. Marmara Bölgesi dışındaki tüm illerdeki bayi ve perakendelerle ilişkileri yönetecek Adel Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü’nün açılışı 11 Kasım’da gerçekleşti.

Anadolu Grubu şirketlerinden Adel Kalemcilik, Anadolu’daki çalışmalarını Ankara’da açtığı ofis üzerinden yürütecek. Toplam 23 kişinin çalışacağı Ankara Ofisi, İstanbul dışındaki tüm illerden sorumlu olacak. Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü, bu bölgelerdeki bayi ve perakendelerle ilişkileri daha yakından yürüterek, çalışmaları İstanbul’daki genel yönetime rapor edecek.

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, kuruluşundan bu yana dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdürüyor. Ankara’da açılışını yaptığı Anadolu Bölge Satış Müdürlüğü, Anadolu’da görev yapan satış temsilcilerinden, bayi ve perakendelerinden sorumlu olacak.

İstanbul Kartal’daki fabrikasında üretimine devam eden Adel, 1995 yılında Faber-Castell’in Adel Kalemcilik’e ortak olmasıyla daha da güçlendi. Geniş ürün yelpazesi ile kırtasiye sektörünün lideri olan Adel Kalemcilik , Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas, Cordial ve Kangaro markalarının pazarlamasını gerçekleştirirken, 60’a yakın ülkeye müşteri istekleri doğrultusunda Adel ve Faber-Castell markalı ürünleri ihraç ediyor.

Graf von Faber-Castell’in Deri Aksesuarları Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

09.10.2013 Graf von Faber-Castell yazı takımlarına uyum sağlayan eşsiz tasarıma sahip aksesuarlarını sunmaya devam ediyor. Pürüzsüz deriden oluşan Graf von Faber-Castell deri koleksiyonunun içerisinde; kalem için kılıflar, kredi kartlık, kartvizitlik, erkek ve kadın cüzdanları, bozuk para cüzdanı ve anahtarlıklar bulunuyor.

Tasarımı, kalite ve şıklık ile birleştiren Graf von Faber-Castell’in deri koleksiyonu, yazım gereçlerinden ilham alınarak, fonksiyonellik ve mükemmel estetiği içinde barındıracak şekilde tasarlandı.

İtalyan derisinden yapılmış olan Graf von Faber-Castell aksesuarları şıklığı ve pratikliğiyle dikkat çekiyor. Graf von Faber-Castell deri aksesuarlarının arasında kalem, kredi kartı ve kartvizitler için kılıfların yanı sıra, erkek ve kadın cüzdanları, bozuk para cüzdanı ve anahtarlıklar bulunuyor.

Graf von Faber-Castell seyahat cüzdanı, kredi kartı ve bozuk para bölmesi, orta kısmında yer alan kalem yerleştirmek için uygun bir bölmesinin yanı sıra, seyahat sırasında elinizin altında olması gereken dokümanlarınızı da kolayca yerleştirebileceğiniz bir bölme ile seyahatlerin vazgeçilmesi olacak.

Graf von Faber-Castell’in birbirinden kaliteli ve şık deri aksesuarları sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çok özel ve anlamlı hediye alternatifleri arasında yerini almaya hazırlanıyor. Özel hediye kutularında satılan Graf von Faber-Castell deri ürünlerine seçkin satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Faber-Castell Gençlerin Yaratıcılığını Destekliyor!

08.10.2013 İstanbul, Ankara ve İzmir’in sekiz büyük üniversitesinde 19 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında kurulacak olan Faber-Castell stantlarında gençler hayallerini tek çizgide anlatacak.

Öğrencilerin çizdikleri resimler 7 Ekim tarihinden itibaren www.facebook.com/fabercastellturkiye sayfasından oylanacak, seçilen eserler Türkiye’nin ilk açık hava mecra sergisinde yerini alacak. Hayallerini tek çizgi ile en iyi anlatan ve oylama sonucu ilk üçe giren kişiler sırasıyla Vespa motosiklet, MacBook Pro ve yeni IPad kazanacak.

Yaşam boyu arkadaş Faber-Castell, sadece yaratıcılığını gösteren gençlere ödül vermekle kalmıyor, onlara internetten destek olanlara da hediye veriyor. Her hafta Facebook sayfasında oylamaya katılacak otuz kişi D&R’dan hediye çeki kazanacak.

Yarışma Tarihleri

19-20 Eylül Yeditepe Üniversitesi 24-25 Eylül Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi 26-27 Eylül Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi 01-02 Ekim Mimar Sinan Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi 03-04 Ekim İzmir Ekonomi Üniversitesi

Tek bir kalemde, silgi, kalemtıraş ve keyifli yazım deneyimi …

08.10.2013 Klasik kurşun kalem ile yazmanın verdiği zevkin ilk şartı her zaman ucunun sivri olmasıdır. Faber-Castell “İdeal Kalem” kalemtraşınızı her zaman kaleminizle beraber yanınızda taşımanıza olanak sağlıyor. Ayrıca kalemin arkasında yer alan silgisi sayesinde yazmak, düzeltmek ve açmak için her şey olabilecek en küçük hacimde Faber-Castell “İdeal Kalem”de bir araya geldi.

Yumuşak yazıma sahip olan “İdeal Kalem”in kapağı hem kalemin ucunu koruyor, hem kısalan kalemin arkasına takılarak kullanım ömrünü uzatıyor. Siyah, pembe, mavi, lacivert ve vişne rengi bulunan Bold ve Slim İdeal Kalem ile bir klasik olan Castell 9000’den oluşan 3 farklı çeşidi sayesinde kurşun kalem ile yazı yazmanın keyfine varacaksınız. Bold İdeal Kalem 4,15TL, Slim İdeal Kalem 3,25TL ve Castell 9000 İdeal Kalem 22 TL perakende satış fiyatı ile bir tutku haline gelmeye hazırlanıyor.

Faber-Castell, “Creative Kids” uygulaması sayesinde boya kalemleri ile yapılan resimler Ipad’de canlanıyor!

01.09.2013 Ürünleriyle hayata renk katan Faber-Castell, şimdi Ipad uygulamasıyla da çocukların hayal güçlerini geliştirmelerini sağlıyor.

“Hayal Gücünün Ürünleri”ni çocuklarla buluşturan Faber-Castell’in “Creative Kids” Ipad uygulaması, birbirinden sevimli hayvanlara, renkli ve eğlenceli resimlere hayat veriyor. “Creative Kids” dört yaş üzerindeki çocuklara boya kalemleri, kağıt ve Ipad kullanarak kendi animasyon ve hareketli görüntülerini yaratmanın keyfini sunuyor. Ücretsiz olarak indirilebilen uygulama, şekillerin nasıl hareket ettirileceğini, kağıt ve renkli kalemlerle animasyonların nasıl yaratılacağını adım adım anlatılırken, aynı zamanda çocukların ince motor becerilerini, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmiş oluyor.

Merakla ve fikirlerle dolu olan çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini geliştirmek için faydalı ve yaşlarına uygun ürünler yaratan Faber-Castell, “Creative Kids” uygulaması sayesinde çocuklara adım adım resim yapmayı da öğretiyor.

“Creative Kids” uygulaması, Apple app storelardan IPad için ücretsiz olarak indirilebilir.

Adeland Renk Koruyucuları tüm çocukları “Renk Şenliği”ne davet ediyor.

27.08.2013 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik’in, çocuklara yönelik yeni markası Adeland 7 - 8 Eylül tarihlerinde Minika işbirliğiyle Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde çocukları eğlenceli bir hafta sonu geçirmek için Adeland “Renk Şenliği”ne davet ediyor.

Adeland “Renk Şenliği” kapsamında çocuklar, Adeland Renk Koruyucuları eşliğinde çeşitli boyama aktiviteleri ve interaktif aksiyon oyunları oynayabilecekleri iki farkı alanda keyifli vakit geçirecek. Oyunların sonunda çeşitli hediyeler kazanacak olan çocuklar ayrıca Adeland’ı koruma şansı elde ederek Renk Koruyucusu olabilecekler.

Adeland, ortasında yer alan “Renk Kaynağı” sayesinde renklerin hüküm sürdüğü, herkesin mutlu, çalışkan ve yaratıcı olduğu bir ülke.

Renk Koruyucuları kötülüklerle mücadele ederken, çocukların hayal gücü ve yaratıcılığının gelişimini sağlıyor. Adeland dünyasındaki birbirinden canlı renklerden ilham alınarak yaratılan Adeland ürünleri de çocukların eğlence kaynağı oluyor.

Sporun tüm enerjisini ve dinamizmini artık Faber-Castell kalemleri ile yansıtabilirsiniz

25.07.2013 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in Spor serisi kalemleri ile çocuklar artık okulda her an spor tutkusunu yansıtabilecekler.

Yeni eğitim yılına girerken, spor tutkunlarının vazgeçilmezi olacak olan Faber-Castell’in Spor serisi kurşun kalemleri görücüye çıkıyor. Bu sene çocuklar Faber-Castell’in futbol, basketbol, tenis ve Amerikan futbolu desenlerinden oluşan kalemleriyle sporun tüm enerjisini yaşayacaklar. Ucu kolay açılan ve iz bırakmadan silinen birbirinden renkli Faber-Castell spor serisi kalemlerinin tamamlayıcı ürünleri arasında olan futbol, basketbol, tenis ve Amerikan futbol topu şeklindeki silgiler ile çocuklar içindeki spor aşkını en eğlenceli şekilde yansıtabilecekler.

Kalemlerin uçlarının çabuk kırılmasına karşı direncini arttıran özel yapıştırma sistemi ile spor serisi kalemler, bir taraftan da spor yapmanın verdiği dayanıklılığı yansıtıyor. Spor serisi kalemtıraşlar ise kalemleri ile bütün olmalarının yanı sıra standart ölçülerde her türlü kurşun kalem ve boya kalemleri ile kullanılabilir olmaları sayesinde çocuklara pratik çözüm sunuyor.

Adeland’ın Renk Koruyucuları Çocukları Maceraya Davet Ediyor

23.07.2013 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, çocukları Adeland Dünyası ile buluşturuyor. Adeland, yepyeni çizgi filmleri, oyunları, eğlenceli ve rengarenk dünyası ile çocukları www.adeland.com internet adresinden maceraya davet ediyor.

Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, çocuklara yönelik yeni markası Adeland ile kırtasiye sektörüne renk katıyor. Boya kalemi, pastel boya, suluboya gibi kırtasiye ürünlerinin yanısıra Adeland markası, bir ilki gerçekleştirerek kendi karakterlerini, ülkesini, eğlence setlerini ve hikayesini yaratarak çocuklara yepyeni ve çok eğlenceli bir dünya sunuyor.

Adeland, ortasında yer alan “Renk Kaynağı” sayesinde renklerin hüküm sürdüğü, herkesin mutlu, çalışkan ve yaratıcı olduğu bir ülke.

Granot adında sis ve renksizliğin hakim olduğu ülkede yaşayan Granotlular tarafından tehlike altında olan Adeland, Renk Koruyucuları olarak isimlendirilen Adeland’lı özel çocuklar tarafından korunmaktadır.

Granot adında sis ve renksizliğin hakim olduğu ülkede yaşayan Granotlular tarafından tehlike altında olan Adeland, Renk Koruyucuları olarak isimlendirilen Adeland’lı özel çocuklar tarafından korunmaktadır.

Adeland Dünyası’nda maceraya ortak olan çocuklar, birbirinden renkli karakterlerin eğlence setlerine ve puzzlelarına kırtasiyelerden ulaşabiliyor.

Vayz, Adeland’ın Bilgesi

Adeland’in eski renk koruyucu lideri Vayz, emekli olduktan sonra ormanda bir kulübede yaşamaya başlıyor. İcatlar yapmayı çok seviyor ve icatlarıyla Adeland’ı eski renklerine kavuşturmayı hayal ediyor.

Hiro, Adeland Renk Koruyucuları’nın Lideri

Grubun içinde en hızlı düşünebilen, doğru stratejileri hemen uygulayan Hiro, aldığı kararlarla renk koruyucularını başarıya ulaştırmak için elinden geleni yapıyor.

Notro, Hiro’nun Arkadaşı

Notro, grubun renk silahlarını kullanma konusunda en yetenekli üyesi. Güçlü ve gözüpek. Öyle ki bazı davranışları arkadaşları tarafından zaman zaman frenleniyor.

Adelia, Renk Koruyucusu

Takımına her zaman pozitif enerji vermesiyle ön plana çıkan Adelia, daima heyecanlı ve sempatik. Kendine olan güveni ve kararlılığıyla takım arkadaşlarını en zor anlarda bile motive edebiliyor.

Rimba, Renk Koruyucuları’nın Sevimli Köpeği

Rimba, duygusal ve aşırı ilgi düşkünü. Ancak hiçbir kavgadan kaçmayan yürekli bir köpek.

Untor, Granot’un Kralı

Bir zamanlar Adeland’ın renk koruyucularından biriyken kıskançlığı yüzünden Adeland’dan kovuluyor ve Granot ülkesinin başına geçiyor. Hırsı ve kıskançlığı sebebi ile renkleri yok etmeye çalışıyor. Zeki ve sinsi planlarını soğukkanlı bir şekilde uygulayabilse de yenilgiye uğradığı zamanlar aşırı duygu patlamaları yaşıyor.

Orcus, Untor’un Sağ Kolu

Untor’dan korkan ve çekinen Orcus, onun karşısında titrek olsa da askerleri yönetirken general tavrına bürünüyor.

İbrahim Betil ‘Sürdürülebilir Başarı’nın sırlarını iş kadınlarına anlattı

12.06.2013 Tutku ve zarafeti tasarımlarında bir araya getiren Graf von Faber-Castell, Türkiye’de ‘Graf von Faber-Castel ile Başarıya İmza Atanlar’ buluşmasının ilkini gerçekleştirdi. İş dünyasından önemli isimlerin yer aldığı toplantının konuşmacısı İbrahim Betil oldu. Betil, sürdürülebilir başarının sırlarını kadın yöneticilerle paylaştı.

Graf von Faber-Castell ‘Sürdürülebilir Başarı’ konulu sohbet toplantılarının ilkini ‘Graf von Faber-Castel ile Başarıya İmza Atanlar’ konseptiyle gerçekleştirdi. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler ve Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı’nın ev sahipliğini yaptığı ve iş dünyasından çok sayıda önemli ismin katıldığı toplantının konuşmacısı, başarılı bir işadamı olmanın yanı sıra toplumsal çalışmalarda da yol gösterici kimliğiyle tanınan Sayın İbrahim Betil oldu.

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, ‘Graf von Faber-Castell ile Başarıya İmza Atanlar’ toplantılarında, topluma katkı yapan “sürdürülebilir başarıların” ilham veren öykülerini paylaşmak istediklerini, bu toplantılara farklı davetli grupları ile önümüzdeki aylarda da devam edeceklerini belirtti.

‘’Bugün 252 yılı aşkın geçmişi ile halen Faber-Castell ailesinin 8. Kuşak temsilcisinin yönetiminde olan Faber-Castell, çevreye ve insana olan duyarlılığının bir sonucu olarak günümüzde sürdürülebilir başarıyı yakalamış örneklerden biridir.

‘Başarı için insan gücü önemli’

Sürdürülebilir Başarı; ‘Graf von Faber-Castell ile Başarıya İmza Atanlar’ konulu toplantıda konuşan Toplum Gönüllüleri Vakfı Başkanı Sayın İbrahim Betil, kurumsal dünyada başarı için iki önemli noktaya işaret etti. Bu alanda başarı için maddi kaynakların yeterli olması gerektiğini belirten Betil, ikinci önemli kaynağın ise insan gücü olduğunu söyledi. “Yönetişimde başarıyı elde etmek için birlikte çalıştığımız insanlara sorumluluk vermemiz gerekiyor” diyen Betil, “Birlikte çalıştığımız ve hareket ettiğimiz arkadaşlarımızın katılımcılığını sağlayarak yaratıcılıklarını geliştirmeliyiz. Bunu yapabilen şirketler de başarılı olacaktır” dedi.

 

Başarı için katılımcı yaklaşım önemli’

Sivil toplum örgüt yapılarında birlikte kararlar verildiğini bir hiyerarşinin olmadığını belirten Betil şunları söyledi: Ekipteki insanlar hedefe yürürken bir baskıyla hatta bir ödülle değil tam tersine amacı anlayıp bireysel olarak motive olup kendi öz disipliniyle ilerlerse yaygınlık ve başarı sağlanır. Yani katılımcılıktan bahsediyorum. Kararların oluşumunda insanları bu süreç içine katmak gerekir.”

‘Sürdürülebilir başarı için KSS şart’

Şirketlerin marka değerlerinin sadece fiyat ve ürün kalitesinden geçmediğine işaret eden İbrahim Betil, kurumların sosyal sorumluluk projelerine yaklaşımının da marka değerine etkisi olduğunu söyledi. İngiltere’de kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları alanında yapılan bir araştırmaya da değinen Betil, “Çalışanlar şirketlerinin kurumsal sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almasından son derece memnun oluyor. Bu durum çalışanların verimliliğini de doğrudan etkiliyor. Bu nedenle şirketlerin bu alanda ciddi çalışmalar yapması gerekiyor. Bu da başarıyı sürdürülebilir kılan etkenlerin başında yer alıyor” dedi.

Özel tasarım Platino Wood ile Babanızın Kalbini Kazanın

01.06.2013 Bu yıl babanıza kendini önemli hissettirin ve Graf von Faber-Castell’in özel koleksiyon ürünlerinden birini hediye edin. Graf von Faber-Castell Platino Wood serisi giyimine olduğu kadar aksesuarlarına da özen gösteren babaların tarzına çok yakışacak kalemlerden oluşuyor.

‘Graf von Faber-Castell’ koleksiyonunda yer alan ve kısa zamanda koleksiyonerlerin vazgeçilmezleri arasına giren Intuition Platino serisinden Platino Wood, bu sene babaların vazgeçilmezi oluyor. Kıymetli ağaçlardan üretilen zarif ahşap gövdesi ve konkav formu ile ele mükemmel şekilde oturan Platino Wood, babasına hediye seçmekte zorlananlar için şık bir alternatif oluşturuyor.

Platin kaplama metal kısımlar, kızıl kahve bakkam ağacı, koyu kahve grenadilla ağacı, mat siyah abanozdan üretilmiş göz alıcı gövde ve renkleri ile dikkat çeken Platino Wood serisinin dolma kalem, roller, mekanik kurşun kalem ve tükenmez kalem seçenekleri bulunuyor.

İnce ve şık tasarımıyla, kalem tutkunu babalar için anlamlı bir hediye seçeneği oluşturan Graf von Faber – Castel Platino Wood serisi kalemler, bu yıl babalara verilecek en anlamlı hediye olacak.

Stil sahibi babalar için...

Gövdesinde hiçbir vida kullanılmayan Platino Wood ince kıvrımlarıyla şıklığı kalite ile buluştururken, rahat bir tutuş sağlıyor. Ahşabın en yalın ve sıcak hali ile birleşen platin kaplı metal kapak, dolma kalem ve roller kalemleri tamamlıyor. Aynı zamanda 18 ayar çift renk altından oluşan uçlarıyla dolma kalemler, lüksü tutku ile birleştiriyor.

Intuition Platino Wood kapaklarına isim yazdırılabilen roller ve dolma kalemleri stil sahibi babaların vazgeçilmezi olacak. Graf Von Faber-Castell Platino Wood kalemler, babaların yanından hiç ayırmayacağı ve uzun yıllar kullanabileceği bir hediye seçeneği…

MARDİNLİ ÇOCUKLAR ‘DERİN TUTKU RESİM YARIŞMASI’ İÇİN İSTANBUL’A GELİYOR

04.05.2013 Eylül 2012’de Mardin Müzesi’nde Ayşegül Dinçkök’ün sualtı fotoğraflarından oluşan ‘Derin Tutku Sergisi’ sırasında Faber Castell ve İstanbul Akvaryum’un katkılarıyla düzenlenen resim yarışmasının sonuçları belli oldu. Yarışmaya katılan ve dereceye giren 12 Mardinli öğrenci ödüllerini almak üzere 22 Nisan’da İstanbul’a geliyor.

Resim yarışmasında başarıları tescillenen öğrenciler, dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri markası Faber-Castell ve İstanbul Akvaryum desteğiyle 22 Nisan’da düzenlenecek bir törenle ödüllerine kavuşacak.

Birbirinden değerli jüri üyeleri tarafından 14 Mart tarihinde seçilen 12 resmin dışında toplam 50 adet resim 22 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında üç hafta boyunca İstanbul Akvaryum’da sergilenecek. Dereceye giren ilk 50 çocuğa ise mansiyon ödülü verilecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çeşitli etkinlere katılacak öğrenciler için İstanbul’u daha yakından tanımaları adına 3 günlük bir gezi programı da düzenlenecek.

Jüri üyeleri arasında Ayşe Sözeri Cemal, Berrak Barut, Zuhal Şeker, Çağdaş Ertuna, Emine Özilhan, Ferhan İstanbullu, Gül Oğuz, Doç. Gülten İmamoğlu, İnci Aksoy, Melda Narmanlı Çimen, Dr. Nazan Ölçer, Oya Eczacıbaşı, Dr. Özlem Cankurtaran, Prof. Nurhan Atasoy, Şeyma Doğramacı, Mustafa Taviloğlu, Zeynep Fadıllıoğlu, Arhan Kayar ve Sunay Akın gibi isimler bulundu.

Derin Tutku Hakkında

Endonezya’nın Sulawesi adasındaki eşsiz sualtı dünyasını ve canlılarını kendi objektifinden yansıtan Ayşegül Dinçkök’ün bu sergi ile en büyük amacı, deniz görmemiş gençlere ve çocuklara dokunabilmek, pek çoğunun uzak olduğu bu büyülü dünya ile onları tanıştırabilmek ve çevre bilincini geliştirmekti. Sergilenen fotoğrafların satışından elde edilen gelirler Sualtı Araştırmaları Derneği’nin “Ege’nin Kadın Balıkçıları” projesine aktarılarak, zor şartlarda çalışmakta olan kadın balıkçıların iş ve yaşam standartlarını iyileştirmek için kullanılmıştır. Satıştan elde edilen gelirin bir kısmı ise Yarım Kalan Hayatlar projesine aktarılmıştır. Nisan 2012’de İstanbul'da gerçekleştirildikten sonra Eylül ayında Mardin'e taşınan sergi Anadolu'nun deniz görmemiş çocuklarına da ulaştırılmış ve Faber-Castell desteğiyle Mardin’deki ilköğretim çocukları arasında bir resim yarışması düzenlenmiştir. Serginin 2013 yılında da Anadolu'nun değişik illerine taşınması hedeflenmektedir.

Ayşegül Dinçkök Hakkında:

Lisanslı yüzücü olan Ayşegül Dinçkök başladığı dalış sporuyla birlikte su altında gördüğü her şeyi paylaşmak için fotoğraf çekmeye başladı. İlk sualtı fotoğraf sergisi “Derin Tutku”yu Nisan 2012’de MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası’nda gerçekleştirdikten sonra aynı sergiyi Eylül ayında Mardin Müze’sine taşımıştır. Mayıs ayında Van’a taşınacak serginin önümüzdeki yıllarda da Anadolu'nun değişik illerine taşınması hedeflenmektedir.

Graf Von Faber Castell’den annelerin sıcacık dünyasına rengarenk bir dokunuş…

01.05.2013 Lüksü ve tasarımı bütünleştiren Graf Von Faber Castell’in eşsiz kalem koleksiyonu, dünyanın en değerli hazinesi annelere bir ömür boyu eşlik etmeye hazırlanıyor. Marka kalemlerin üzerine annelerinin isimlerini itinayla işleyerek özel günde farkındalığını hissettiriyor. Markanın Guilloche adlı orijinal koleksiyonuna ait her bir yazım gereci annelerin değerli kalbini fethetmeye yetiyor.

Kutsal varlığın simgesi annelere sunulan indigo mavisi ve mercan kırmızısı tonundaki orijinal koleksiyon adeta unutulmaz anları ölümsüzleştiriyor. Graf von Faber-Castell Guilloche serisinin rodyum kaplamalı metal kısımları ve 18 ayar beyaz altın uçlu dolma kalemleri, yazma tutkunu annelere sevgiyi anlatmanın en anlamlı yolunu sunuyor.

Faber-Castell, Çocukların 23 Nisan Neşesine Ortak Oluyor

23.04.2013 Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklara renklerle dolu bir bayram yaşatıyor. Çocuklar, 23-24 Nisan tarihlerinde Şaşkınbakkal ve Buyaka AVM’de Nezih Kırtasiye desteğiyle, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak eğlenceli boyama aktiviteleri ile keyifli birer gün geçirecek.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem çocuklar hem de aileleri için eğitici ve eğlendirici bir etkinlik düzenliyor. 23-24 Nisan tarihlerinde, Nezih Kırtasiye desteğiyle, Şaşkınbakkal ve Buyaka AVM’de gerçekleşecek etkinliklerde, Faber-Castell şatosunda çocuklar birbirinden eğlenceli boyama aktiviteleriyle bayramın coşkusunu doyasıya yaşayacak. Markanın birbirinden özel yenilikçi ürünlerinin yer alacağı etkinlikte gerçekleştirilecek boyama, yüz boyama ve sosis balon şişirme aktiviteleriyle çocuklar öğrenirken eğlenecek, aileler ise neşeli saatler geçirecek.

Faber-Castell’in geniş ürün gamında hem büyükler, hem de çocuklar için onlarca ürün seçeneği yer alıyor. Suda çözünerek suluboyaya dönüşen Grip Boya Kalemleri, birbirine geçebilen tabletleri sayesinde boyama ile eğlenceyi birleştiren Değiştirilebilir Tablet Suluboyalar, canlı renklere sahip Floresan Pastel Boyalar ve minik ressamların yaratıcılığını geliştiren Jumbo Suluboyalar markanın en dikkat çeken ürünlerinin başında yer alıyor.

Adel Kalemcilik 2013 yılında da yatırımlarına hızla devam edecek…

10.04.2013 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 2012 yılını değerlendirip 2013 yılına ilişkin hedeflerini anlattı. Adel Kalemcilik 2012 yılında 159,6 milyon TL’lik satış gerçekleştirdi. İhracatta ilk sıralarda Rusya, Ortadoğu ülkeleri ve Güney Afrika yer alıyor.

Yıllık üretilen parça miktarı dünyanın çevresini dönüyor

Hizaler, Adel Kalemcilik’in 3.000 çeşit ürünüyle dünyadaki sayılı kırtasiye firmalarından biri olduğunu anımsattı. Ağaç cidarlı kalemler olarak adlandırılan kurşun kalem ve boya kalemlerinden, pastel, suluboyaya, tükenmez kalemden silgiye varan geniş yelpazede üretim yaptıklarını belirten Hizaler 2012 yılında 235 milyon parça üretim gerçekleştirdiklerini ve üretimin yüzde 75’inin ağaç cidarlı kalem olduğunu belirtti. Hizaler ayrıca“2012 yılında Adel Kalemcilik fabrikasında üretilen bu ürünlerin yanyana koyulduğunda dünyanın çevresini dönebilecek uzunluktadır” dedi.

Sektörde Uzakdoğu nedeniyle yoğun ithalat var

Pazarda çok sayıda yerli yabancı üretici ve ithalatçı bulunduğunu kaydeden Evrim Hizaler, resmi olmayan araştırmalara göre sektörde 250’ye yakın marka olduğunu belirtti. Ayrıca 100’e yakın bayi ve toptancı-dağıtıcı üretici / ithalatçı firmanın faaliyet gösterdiğini de ifade eden Hizaler, şöyle konuştu: “Türkiye’de kırtasiye pazarına giriş ithalat ayağında kolay şekilde oluyor. Bu nedenle Uzakdoğu’dan getirilen her ürün ithalatçısıyla piyasaya girebiliyor. Uzakdoğu gerçeğini yadsıyamayız. Ancak söz konusu olan çocuklarımız ve sağlık olunca ürün güvenliği olan ve sağlığı tehdit etmeyecek markalar tercih edilmelidir.”

Adel Kalemcilik Danışma Hattı ile Müşterilerini Dinliyor

26.03.2013 ‘Yüksek kaliteli, güvenilir ürün’ anlayışı ile sektöründe farklılık yaratan Adel Kalemcilik, şimdi de tüm müşteri ve tüketicilerinin sorularını yanıtlamak için çağrı merkezini hayata geçirdi. Adel Danışma Hattı haftanın her günü 09:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet verecek.

Türkiye’de kırtasiye sektörünün lider markası Adel Kalemcilik, mart ayı itibariyle Adel Danışma Hattı’nı faaliyete geçirdi. Resmi tatiller haricinde haftanın yedi günü 09:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet veren Adel Danışma Hattı, hem bayi ve kırtasiye perakendecilerinin hem de Adel kullanıcılarının sorularını yanıtlıyor.

Türkiye’de kırtasiye sektörünün lider markası Adel Kalemcilik, mart ayı itibariyle Adel Danışma Hattı’nı faaliyete geçirdi. Resmi tatiller haricinde haftanın yedi günü 09:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet veren Adel Danışma Hattı, hem bayi ve kırtasiye perakendecilerinin hem de Adel kullanıcılarının sorularını yanıtlıyor.

Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Eberhard Faber, Atlas, Cordial ve Kangaro markalarıyla ilgili her türlü soruya yanıt verecek olan Adel Danışma Hattı’na 0850 224 2335 (ADEL) numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Adel Kalemcilik, 17 günde 19 ildeki perakendecilerine ürünlerini anlatacak...

06.03.2013 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 7 Mart’ta İstanbul’da başlatacağı satış ve pazarlama aktivitelerini 24 Mart’a kadar sürdürecek. Adel, 17 günde 19 ilde perakendeci ve bayilerine yeni ürünlerini anlatacak.

Türkiye kırtasiye sektörünün lideri Adel Kalemcilik, 18 yıldan beri süregelen geleneksel kırtasiye ürünleri satış ve pazarlama aktivitesinde 17 günde 19 Anadolu şehrinde perakendeci ve bayilerine portföyünde yer alan yüzlerce yeni ürün, yeni çocuk serisi ve hizmetlerini ilk defa tanıtacak.

Tanıtım gezisine 7 Mart’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde start verecek olan Adel Kalemcilik, 10 Mart’tan sonra Bursa’dan Eskişehir’e, Ankara’dan Adana’ya kadar geniş bir bölgede tanıtım faaliyetlerine devam edecek. Tüm kırtasiye perakendecileri ve bayilere yönelik yapılan bu aktivitede Adel Kalemcilik 4.000 çeşit ürünü ile 6.000’den fazla perakendeciye ulaşarak piyasanın nabzını tutacak.

Adel Kalemcilik, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olarak ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez kalemler, mekanik kurşunkalemler ve uçları, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, oyun hamurları, parmak boyası ve guvaş boya üretiyor.

Ürünlerinde yüksek kaliteyi ve eksiksiz ürün güvenliğini hedefleyen, tüketici sağlığına ve doğal çevreye saygıya özel önem veren ADEL, portföyündeki ürünlerini “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Eberhard Faber”, “Adel”, “Atlas” ve “Creativity for Kids” markaları altında güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye sunuyor.

Mario Levi “Aşkı Yazmayı ve Aşkı Yazanları” anlattı

14.02.2013 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Tutku ve Zerafet” simgesi Graf von Faber- Castell’in ev sahipliğinde cemiyet hayatının önde gelen isimleri, Mario Levi ile edebiyat dünyasında aşkın sihrini keşfetti.

Graf von Faber-Castell ev sahipliğinde Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşen davete, aralarında Ayşegül Dinçkök, Ayşe Kucuroğlu, Etel Baler, Burcu Hanif, Feryal Gülman, Meral Yazıcı, Zeynep Üstünel, Sitare Akdilek gibi çok özel isimlerin de bulunduğu cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell’in, geçmişi yeniden keşfetmek ve bunu geleceğe, kusursuz tasarım ve yeni teknoloji ile taşıma tutkusunun sonucu doğan Graf von Faber-Castell Markasının 14 Şubat Sevgililer Günü için Four Seasons Hotel Bosphorus’un eşsiz atmosferinde gerçekleştirdiği davette yazar Mario Levi; St Petersburg’un buz tutmuş tundralarından Dublin’in arka sokak publarına, Londra’nın kırsalından Küba’nın balıkçı kasabalarına uzanan bir coğrafyada ”Edebiyat Dünyasında Aşkı Yazmayı ve Aşkı Yazanları” anlattı.

“Aslında hepimizin hayattaki en büyük amacı bir ‘iz’ bırakmak... Kimimiz bunu hayata geçirdiğimiz projelerle, kimimiz ise sevdiklerimizin, dostlarımızın gönüllerinde yer edinen hatıralarla başarıyoruz. Kimi aşkını kalemle anlatır kimi kalem aşkını içinde taşır. İşte bu nedenle Sevgililer Günü’nde Türkçemizde aşkı yazmayı en güzel başaran isimlerden bir olan Mario Levi ile birlikteyiz” diyerek söze başlayan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, konuklara böylesine özel bir günde Graf von Faber Castell ile birlikte oldukları için teşekkür etti.

Aşkı simgeleyen ikramlar eşliğinde Mario Levi’yi dinleyen ve bu romantik sohbete katılanlar arasında yapılan sürpriz çekilişi kazanan bir konuğa, özenle seçilmiş malzemelerin, fonksiyonellik ve mükemmel estetiğin birleşimi Graf von Faber-Castell Slim Line kalem hediye edildi.

Aşkınızı Kaleme Alın

08.01.2013 Graf von Faber-Castell’in tasarım harikası yeni Guilloche Ciselé serisi, sadelikteki şıklığıyla aşkınızı yansıtabileceğiniz eşsiz bir hediye! Sevgililer gününde aşkınızı anlatmanın en çekici yolu sıradan cümleleri aşka dönüştürmektir…

Tasarımı ve tarzı ile farklılık yaratan ürünler sunan Graf von Faber-Castell, koleksiyonunun yeni serisi Guilloche Ciselé kalemleri sevgilinize armağan edebileceğiniz muhteşem bir hediye.. Mücevher gibi incelikle işlenen özel seri, derin, mat yüzeyler, parlak işlemelerle birlikte eşsiz ve çekici görünüşüyle Guilloche Ciselé serisinden sevgilinize hediye ederek özel hissettirebilirsiniz.

Özenle seçilmiş materyaller, fonksiyonellik ve estetiği uyum içinde eşsiz bir yorumla buluşturan balıksırtı desenli, koyu antrasit renkli Graf von Faber-Castell Guilloche Ciselé serisinde, cilalı, rodyum kaplamalı kapak, uç bölüm ve tutma yeri, gövde ile güzel bir kontrast oluşturuyor.

Seri mükemmel bir dörtlüden oluşuyor: mekanik kurşun kalem, tükenmez kalem, roller kalem ile kalem meraklılarını çok memnun edecek olan rodyum kaplı, 18 ayar altın kalem ucu ve kartuş dönüştürme sistemi olan bir dolma kalem.

Sömestr tatili Faber-Castell’le renkleniyor

08.01.2013 Sömestr tatilinde çocuklara en güzel karne hediyesi Faber-Castell’den. Tatil boyunca çocuklar Faber Castell’in Floresan Pastell Boya ve Jumbo Suluboya ürünleriyle eğlenceli ve yaratıcı zaman geçirecekler

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocukların renkli dünyasına tatil boyunca ortak olmaya devam ediyor. Faber-Castell Floresan Pastel Boya ve Jumbo Suluboya ürünleriyle çocuklar hayal dünyalarını yansıtan resimleri sömestr tatilinde keyifle yapacak.

Parlak ve örtücü renkleriyle hayal güçlerini en iyi şekilde resmetmelerini sağlayan Faber-Castell Jumbo suluboya, iki paletindeki altı floresan, altı normal renk ile yaratıcılığın sınırlarını zorlayan çocukların resimlerini zenginleştiriyor. Standart suluboyalardan farklı olarak Faber-Castell Jumbo suluboya, 40 mm çapındaki daha geniş tabletleri ile çocukların en sevdikleri renkleri kolayca kullanmalarını sağlarken, kapağın üzerindeki özel tasarım su haznesi ve fırçasıyla, küçük ressamlara tam bir boyama seti sunuyor.

Çocukların eğlenerek resim yapmaları için ideal olan Faber-Castell’in Floresan Pastel Boya Setikağıt, karton, tahta ve taş üzerine kolayca uygulanabiliyor. Canlı ve örtücü floresan renkleriyle en iyi şekilde resim yapmayı sağlayan Faber-CastellFloresan Pastel Boya Seti, renk karışımları çeşitlemeleriyle çocukların yaratıcılıklarını geliştirirken resimlerini zenginleştiriyor.

Faber-Castell’in diğer tüm boyama ürünleri gibi Jumbo suluboya ve Floresan Pastel Boya Setide Türkiye ve dünya çapında akredite bir laboratuvar olan SGS Laboratuvarları’nda testlere tabi tutularak, çocukların sağlığı için ürün güvenliği konusunda test ediliyor. Böylece çocuklara ulaşan boyama ürünleri, anne-babalar tarafından gönül rahatlığıyla satın alınmaları için ulusal ve uluslararası tüm standartlara uygun olarak üretiliyor.

Faber-Castell VitrinYarışması’nın birincilik ödülü Akdeniz Bölgesi’nin…

20.12.2012 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in 2.kez düzenlediği ‘Vitrin Yarışması’nın kazananları belli oldu. Adel Kalemcilik Genel Müdürlüğü binasında gerçekleşen ödül töreninde ilk 3 ‘e giren kırtasiye perakencilerine ödüller takdim edildi.

Türkiye genelinde seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi sırasıyla 11.000, 8.500 ve 5.500 TL değerinde ürün ve Toshiba Notebook, Ipad2 ve Blackberry cep telefonu hediyeleriyle ödüllendirildi.

Faber-Castell’in ikinci kez düzenlediği ‘Vitrin Yarışması’nda seçkin bir jüri tarafından yapılan değerlendirmede, Akdeniz Bölgesi’nden Ercanlar Kırtasiye birinci seçilirken, ikinciliği Ege Bölgesi’nden Birlik Kırtasiye, üçüncülüğü ise Karadeniz Bölgesi’nden Gökhan Kırtasiye aldı.

Türkiye’nin 7 bölgesinden toplam 150 perakendecinin katıldığı yarışmada, mağaza vitrinini en yaratıcı şekilde düzenleyen kırtasiye perakendecileri ön plana çıktı. Dereceye girenlere sırasıyla 11.000, 8.500 ve 5.500 TL değerinde ürün ve Toshiba Notebook Satellite L755-14G, Ipad2-3G , WI-FI 16 GB ve Blackberry 9780 Bold cep telefonu hediye edildi.

Faber-Castell markalı ürünlerin ve promosyon malzemelerinin kullanıldığı Vitrin Yarışması’nda Türkiye genelinin yanı sıra bölge genelinde de seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi de sırasıyla 4.000, 2.750 ve 1.750 TL değerinde ürünle ödüllendirildi.

Yarışmanın jürisi, Adel Kalemcilik A.Ş. Pazarlama Müdürü Anıl Atal, Adel Kalemcilik A.Ş. Satış Müdürü Kemal Akyüzlü, Ünite İletişim-Pazarlama İletişimi Grup Koordinatörü Ela Belül, Lowe Dijital Grup Direktörü Onur Çakı ve Dreambox Kurucusu ve Kreatif Direktörü ÇağrıÖztoksoy’dan oluştu.

Ödül kazanan yarışmacıların isimlerine ve vitrin görsellerine www.faber-castellvitrini.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Faber-Castell atölyelerinde yeni yıla renkli kutlama!

17.12.2012 Hem yaratıcılıklarını sergilemek, hem de el becerini geliştirmek isteyen tüm çocukları 22 Aralık Cumartesi günü Rahmi M. Koç Müzesi ve İstanbul Oyuncak Müzesi’nde düzenlenecek Faber-Castell’in atölye etkinliklerine bekliyoruz! İsterseniz yaratıcı enerjinizi kullanarak yılbaşı ağacınızı aydınlatın, isterseniz rengarenk hayallerle kendi hayal kahramanınızı yaratın!

Etkinlik: “Yılın Başı, Yılbaşı Ağacı” Enerji Atölyesi
Yer: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi / Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 22 Aralık 2012, Cumartesi
Saat:11.00-12.30
Yaş Grubu: 9-12

Etkinlik detayı: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi ve uzman eğitimciler eşliğinde, 9 – 12 yaş arasındaki çocuklar, kendi yılbaşı ağaçlarını yaparak ışıkla süsleyecekler! Çocuklar çam ağaçlarını hazırlarken basit devrenin mantığı öğrenerek, enerji dünyasında dolaşacak ve kablolarla dans edecek; yılbaşına özel sadece bir kez gerçekleşecek bu atölyede diğer arkadaşlarıyla birlikte çok eğlenceli vakit geçirecekler!

Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Yılın Başı, Yılbaşı Ağacı” Enerji Atölyesi’ne katılmak için www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 50 TL’dir.

Etkinlik: “Hayvanlardan Öyküler”
Etkinlik: “Hayvanlardan Öyküler”
Tarih: 22 Aralık Cumartesi
Saat:11.00-12.00 (4 – 6 yaş grubu) /12.30-13.30 (6-10 yaş grubu)
Yaş Grubu: 4-10

Etkinlik detayı: İstanbul Oyuncak Müzesi “Hayvanlardan Öyküler” adlı atölye çalışmasında çocuklar, her ay kendi hayal ürünü kahramanlarıyla farklı dünyalar yaratacaklar . Aralık ayındaki ilk atölye çalışmasında çocuklar, öykülerin kahramanları olan hayvanlara kulak verecekler. İnsanlar ve hayvalar arasında geçmişten günümüze gelişen hikayeler işlenecek. En sevdikleri hayvalarla ilgili çalışmalar yaparken, onlarla ilgii bilmedikleri şeyleri öğrenecekler.

Faber-Castell’in İstanbul Oyuncak Müzesi’ndeki “Hayvanlardan Öyküler” adlı atölye çalışması müze ziyaretçilerine ücretsiz. Tam giriş ücreti 10 TL, indirimli giriş ücreti 7 TL. Katılım için rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Tel: (0216) 359 45 50 – 51

Büyüleyici şıklığıyla Guilloche Ciselé, eşsiz bir yılbaşı hediyesi…

10.12.2012 Graf von Faber-Castell koleksiyonunun tasarım harikası yeni ürünü Guilloche Ciselé serisi, sadelikteki sıklığıyla büyülü bir yılbaşı hediyesine dönüşüyor. Mücevher gibi incelikle işlenen özel seri, derin, mat yüzeyler, parlak işlemelerle birlikte eşsiz ve çekici görünüşüyle sıradan cümleleri sanata dönüştürüyor. Mükemmel dörtlüden oluşan yeni seride, kurşun kalem, tükenmez kalem, roller kalem ve dolma kalem bulunuyor.

Tasarımı ve tarzı ile farklılık yaratan ürünler sunan Graf von Faber-Castell, koleksiyonunun yeni serisi Guilloche Ciselé kalemi muhteşem bir yılbaşı hediyesi olarak göz kamaştırıyor. Balıksırtı desenli koyu renk antrasit içerisinde sunulan Graf von Faber-Castell’in yeni serisi, derin, mat yüzeyler, parlak işlemelerle birlikte eşsiz ve çekici bir görünüm ile şıklığını tamamlıyor.

Özenle seçilmiş materyaller, fonksiyonellik ve estetiği uyum içinde eşsiz bir yorumla buluşturan Graf von Faber-Castell Guilloche Ciselé serisinde, cilalı, rodyum kaplamalı kapak, uç bölüm ve tutma yeri, gövde ile güzel bir kontrast oluşturuyor.

Seri mükemmel bir dörtlüden oluşuyor: mekanik kurşun kalem, tükenmez kalem, roller kalem ile kalem meraklılarını çok memnun edecek olan rodyum kaplı, 18 ayar altın kalem ucu ve kartuş dönüştürme sistemi olan bir dolma kalem.

Yılbaşında sevdiklerinize çok özel bir hediye vermek ve yeni yılda kendi hikayelerini yazmasını istiyorsanız tercihinizi“Graf von Faber-Castell Guilloche Ciselé” ‘den yana kullanın. Seçkin satış noktalarında; dolma kalemi 345 euro, roller kalem 225 euro, versatil ve tükenmez kalemi 205 euro’ya sahip olabilirsiniz.

Faber-Castell’e sürdürülebilirlik ödülü

01.10.2012 Türk tüketicilerinin ürünlerini yıllardır güvenle kullandığı dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarından dolayı bir kez daha ödüllendirildi.

ADEL Kalemcilik, dünyaca ünlü yazım gereçleri firması Alman Faber-Castell’in ürünlerini 1969 yılından beri Türk tüketicisiyle buluşturuyor. Türkiye’de olduğu gibi, bütün ülkelerde dünyaca ünlü yazım, boyama ve işaretleme firması Faber-Castell‘in ismi güven ve sosyal, çevresel sorumlulukla birlikte anılıyor. Bu özelliklerinden dolayı pek çok kez ödüle layık görülen Faber-Castell, geçtiğimiz günlerde markasının temel değerlerinden biri olan sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarından dolayı bir kez daha ödüllendirildi. Faber-Castell Brezilya’nın en büyük endüstriyel yenilenebilir enerji kullanıcılarının belirlendiği liste olan Kurumsal Yenilenebilir Enerji Endeksi’nde (CREX) 19 Brezilyalı şirketi geride bırakarak en üst sırada yer aldı. Faber-Castell 2011 yılındaki güç gereksinimlerinin yüzde 100’ünü alternatif yenilenebilir kaynaklardan sağlaması onu en üst sıraya taşıdı.

Faber-Castell bundan yirmi yıl kadar önce çevre dostu endüstriyel üretim süreçleri alanında bir öncü olarak, sürdürülebilirlik alanında büyük bir projeye yatırım yaptı. Brezilya’da Sao Carlos’ta on bin hektarlık alana ekilen ve bakımı yapılan çam ormanları kalem üretiminin hammaddesini oluşturmakta. Modern sürdürülebilirlik ilkelerine göre yönetilen ormanlar Orman Yönetim Konseyi’nin (FSC) gereksinimlerini de karşılamakta. Faber-Castell’in kereste fabrikalarının ve ahşap gövdeli kurşun kalemler için üretim tesislerinin tümü FSC sertifikalıdır. Bu ormanlardaki ağaçlar kullanılarak üretilen Eco-Pencils kalemlerinin tüm yan ürünleri de kullanılarak hammaddelerin atılması ve atık üretilmesi önlenmektedir.

Her yıl Faber-Castell Brezilya tarafından üretilen 1.9 milyar EcoPencils’in % 98’i, FSC (Orman Yönetim Konseyi) tarafından onaylanan ağaçlardan geri kalan % 2 de yeniden ağaçlandırma kapsamında elde edilen ağaçlardan üretiliyor.

Faber-Castell’in pozitif karbon ayak izi

Faber-Castell Grubu, potansiyel optimizasyon alanlarını belirleyebilmek üzere sera gazı emisyonlarını kayıt altına almaktadır. Bu kayıtlar özellikle yenilenebilir enerji kullanımının artırılması ve şirketin ağaç dikiminin objektif bir şekilde ölçülmesi açısından önemlidir. Faber-Castell, dünya genelindeki tüm üretim yerlerinde iklimle ilgili verilerin ölçülmesi için şirket dışı uzmanlardan yardım almaya karar vererek en son standartlara göre genel karbon ayak izini ölçmüştür. 2011 yılının Temmuz ayında, Faber-Castell’in karbon ayak izi TÜV Rheinland tarafından değerlendirmeye alınmış ve uluslararası ISO 14064 standardına paralel olarak onaylanmıştır.

Faber-Castell Party Kids’de de çocuklarla birlikte

20.09.2012 Okulda, evde her an çocukların yanında olan Faber-Castell, artık partilerde de onları yalnız bırakmıyor. Çocuklar için birbirinden eğlenceli partilere imza atan Party Kids etkinliklerinde, çocuklar eğlenirken, şimdi Faber-Castell markalı ürünlerle de yaratıcılıklarını sergileyebilecekler.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell çocukları hiçbir zaman unutmuyor. Evde, okulda, tatilde her zaman çocukların yanında olan Faber-Castell, onları şimdi de partilerinde yalnız bırakmayacak. Çocuklar için birbirinden yaratıcı organizasyonlara imza atan Party Kids’in tüm etkinliklerinde artık Faber-Castell ürünleri de yer alacak. Doğum günü partilerinde ya da outdoor etkinliklerinde bundan böyle çocuklar hem eğleniyor hem de özel olarak oluşturulan boyama alanlarında yaratıcılıklarını da sergiliyor olacaklar. Çocuklar Party Kids’in hazırladığı birbirinden değişik temalı eğlenceli partilerde boya kalemlerinden, oyun hamuruna kadar pek çok ürünün de yer aldığı özel dekorasyonlu Faber-Castell odasında hayallerini resme dökme imkanına kavuşacaklar.

Renkler Dünyası Çocuklar İçin Güvenli

20.09.2012 Faber–Castell’in çocuklar tarafından çok sevilen ürünü GRIP Jumbo Silinebilir Mum Boya 12 renkten oluşuyor. Çocukların zengin hayal dünyasına yönelik olan seride renkler oldukça parlak ve yoğun. Kalemtıraş ile açılabilen mum boyalar, silinebilir olma özelliğiyle de miniklerin vazgeçilmezi oluyor.

Kolay tutuş sağlayan ergonomik Jumbo üçgen gövdeye sahip olan mum boyalar, üzerindeki GRIP noktacıkları sayesinde eli yormadan çizim ve boyama yapmada kolaylık sağlıyor. GRIP Jumbo Silinebilir Mum Boyalar birçok mum boyanın aksine ufalanmıyor, kağıt üzerinde pürüzsüz bir görünüm oluşturuyor.

Leke yapmayan boyalar bu özelliğiyle en çok anneleri sevindirirken, çocuklar için güvenli olarak üretilen GRIP Jumbo Mum Boyalar ebeveynlerin de tercihi oluyor.

Faber-Castell Sürdürülebilir Kalkınmanın Resmi Sponsoru

03.09.2012 Dünyaca ünlü yazım ve çizim gereçleri markası Faber-Castell, en önemli marka yapıtaşlarından biri olan sosyal ve çevre sorumluluğunu pekiştirerek, Rio de Janerio’da gerçekleşen ve dünyanın en büyük sürdürülebilirlik etkinliği olan Rio +20’nin resmi tedarikçisi oldu.

1992 yılında Brezilya’nın başkenti Rio de Janerio’da gerçekleşen ve sürdürülebilirlik konusundaki en büyük organizasyon olan Rio Dünya Zirvesi’nden sonra bu yıl da Rio +20 - Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı gerçekleşti. Her iki konferansa da sponsor olan Faber-Castell, 13-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Rio +20 için temin ettiği 70.000 adet çevreci kalemle konferansın resmi tedarik sponsoru oldu. Böylece Faber-Castell, bu sponsorlukla sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığının arkasında durduğunu bir kez daha gösterdi.

Dünyada tekrar ormanlaştırılmış bölgelerdeki ağaçlardan üretilen ahşap kasalı kalemlerin en büyük üreticisi olan Faber-Castell, aynı zamanda Konferans kapsamında 15 Haziran’da düzenlenen İş ve Biyolojik Çeşitlilik Atölyesi’nin (Business and Biodiversity Workshop) de sponsoru oldu. Etkinlik kapsamında Faber-Castell Brezilya Ağaç ve Ahşap Bölümü Müdürü Jairo Cantarelli tarafından "Tedarik Zinciri ve Biyolojik Çeşitlilik " başlıklı panelde bir sunum yapıldı.

Faber-Castell’in de imzalamış olduğu Almanya Çevre Bakanlığı Biyolojik Çeşitlilik Programı ile ilgili atölyede Cantarelli bu sözleşmenin genel olarak biyolojik çeşitliliği savunduğunu ve programa katılan şirketlerin çevre üzerindeki etkilerini planladığını dile getirdi. Bu konuda Faber-Castell’in etkinliklerini değerlendiren Cantarelli "Faber-Castell’de kalemlerin üretiminde kullanılan ana ham madde ağaçtır, yeniden ormanlaştırılmış alanlarda mevcut olan fauna ve floranın ve şirketin malvarlığının korunması ile gelişmekte olan üretim süreçleri dengelenmektedir. Bunun kanıtlarından biri de Faber-Castell’in Brezilya’da bulunan orman parklarında 500’ün üzerinde farklı hayvan türünün yaşıyor olmasıdır" şeklinde konuştu.

Çevre sorumluluğu

Rio +20 için kılavuzluk eden ilke olan sürdürülebilir kalkınma, 250’yi aşkın yıldır faaliyette olan Faber-Castell’in çok önemli yapıtaşlarından bir tanesidir. Faber-Castell’in farklı iş kollarının çevreye karşı sorumluluğu üretim ve dağıtımın her aşamasında varlığını göstermektedir. Faber-Castell 1980’li yıllardan itibaren üretiminin çok büyük bir kısmını yeniden ormanlaştırılan alanlardaki ağaçlar ile gerçekleştirmeye başladı. Gerçekleştirdiği en büyük projesi ile Faber-Castell, Brezilya’nın Prata şehrindeki 9.600 hektarlık bölümü 11 orman parkına bölerek, 2600 hektarlık kısmını kalıcı koruma için rezerve ederek, 6.700 hektarına da ormanlaşması en kolay ağaçlardan biri olan Pinus caribaea ekerek sürdürülebilirlik konusundaki projelerini zirveye taşıdı. Bu öncülüğü ile Faber-Castell Brezilya, São Carlos (SP) şehrinde bulunan EcoLápis fabrikası ve yılda 1.9 milyar birim üretimi ile dünyanın en büyük çevreci kalem üreticisi unvanına sahip oldu. 1999 yılında Prata projesi, orman yönetimi alanında uluslararası bir lider olan FSC’nin (Orman İdare Konseyi) onayını almış ve geçtiğimiz günlerde Faber-Castell EcoLápis de FSC tarafından onaylanmıştır.

2004 yılında Faber-Castell, ISO 14001 sertifikası da almış ve bu sertifikasını 2010 yılında yenilemiştir. Son olarak şirket, önemli hedeflerinden bir diğerini daha gerçekleştirerek Faber-Castell tarafından üretilen kalemlerin %95’inde FSC onaylı ağaç kullanmaya başlamıştır. Şirketin ahşap kasalı diğer kalemleri ise yönetilebilir ormanlardan üretilmektedir.

Faber-Castell aynı zamanda insan hakları, işçi ilişkileri, çevre ve yolsuzluğun önlenmesi ile ilgili hususlarda da dünya genelinde kabul görmüş iş uygulamaları ve temel değerlerin uluslararası iş toplumuna kaydırıldığı BM inisiyatifi olan Global Compact – Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin de bir tarafıdır.

Okul alışverişi yaparken aldığınız ürünlere dikkat edin!

27.08.2012 Yeni bir eğitim yılına daha merhaba derken kırtasiye alışverişleri de başlıyor. Kaliteli ve güvenilir ürünler ile ailelerden tam not alan Adel Kalemcilik’in Genel Müdürü Evrim Hizaler; ürettikleri Adel ve Faber-Castell ürünlerinin son derece güvenli olduğunu belirterek aileleri, üreticisini bilmedikleri hiçbir ürünü satın almamaları konusunda uyarıyor.

Ürün güvenliğini ilke olarak benimseyen, dünyaca ünlü yazım ve çizim gereçleri firması Faber-Castell, boya kalemleri, keçeli kalemler, pastel boyalar, guvaş boyalar, suluboyalar, parmak boyaları, oyun hamurları ve oyuncak sınıfına giren tüm ürünlerini testlerden geçirerek belgeliyor. Böylece sağlık ve kaliteye verdiği önemi de kanıtlamış oluyor. Kırtasiye ürünü satın alırken markanın kaliteli olmasının güven yarattığını vurgulayan; Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiğini belirtti

“Aileler kaliteye güveniyor!”

Sektörün öncü kuruluşu olarak tüketici ve üreticileri bilinçlendirme misyonunu benimsediklerinin altını çizen Hizaler, ailelerin artık kırtasiye ve oyuncak alışverişinde daha bilinçli olduklarını ve markasız ürünlerin satın alınmaması konusunda daha bilinçli davrandıklarını, markanın güvenilirliğine ve üreticisinin kurumsallığına dikkat ederek çocukları için markalı ürünleri tercih etmeye özen gösterdiklerini söyledi.

“Aileler kaliteye güveniyor!”

Sektörün öncü kuruluşu olarak tüketici ve üreticileri bilinçlendirme misyonunu benimsediklerinin altını çizen Hizaler, ailelerin artık kırtasiye ve oyuncak alışverişinde daha bilinçli olduklarını ve markasız ürünlerin satın alınmaması konusunda daha bilinçli davrandıklarını, markanın güvenilirliğine ve üreticisinin kurumsallığına dikkat ederek çocukları için markalı ürünleri tercih etmeye özen gösterdiklerini söyledi.

Hizaler, “Ürün güvenliği ve kalite odaklı yaklaşımımızla satışa sunduğumuz her üründe uzun ömürlülük, dayanıklılık, iyi örtücülük ve renklerin canlılığı olmazsa olmaz kriterlerimiz olarak sayıyoruz. Sektöre duyduğumuz sorumlulukla ayrıca ürün güvenliği konusunda farkındalık yaratmak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiğini, kalite ve güvenlik testlerini geçmiş, kimyasal ve toksik madde içermeyen ürünlerin kullanılmasının çocukların sağlığı açısından daha güvenli olduğunu her platformda vurguluyoruz. ” açıklamasında bulundu.

Evrim Hizaler bu bağlamda, ürünlerimiz üretim esnasında Faber-Castell ve Adel laboratuarları ile dünya çapında akredite bir laboratuar olan SGS tarafından, çeşit ve renk bazında zorunlu testlere tabi tutulmaktadır” dedi.

Faber-Castell’le Sınıflar Renkleniyor!

13.08.2012 Yaz mevsiminin ardından tekrar okul heyecanı başlıyor. Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell de çocukların okula dönüş heyecanına rengârenk kalemleri ve boyalarıyla eşlik ediyor.

Faber-Castell’le rengârenk bir okul dönemi daha başlıyor. Her zaman yenilikçi ürünleriyle çocukların hayatını renklendiren Faber-Castell, Grip ailesiyle bu yıl da onların en yakın arkadaşı olacak.

Elleri yormayan ergonomik üçgen gövdesi, parlak, canlı ve örtücü renkleriyle Grip Boya Kalemleri, gövdelerinde yer alan isim yazma alanı sayesinde kaybetmeyi imkânsız hale getiriyor. Kalın gövde (jumbo) seçeneği de bulunan bu kalemler, elin kaymasını önleyen yumuşak tutuş imkânı sağlıyor. Ailenin bir diğer üyesi olan canlı ve örtücü renklere sahip Jumbo Wax Crayon Pastel Boyalar, üzerinde bulunan grip noktacıkları sayesinde çocukların yorulmadan çizim ve boyama yapmalarını destekliyor. Silinebilen ve ufalanmayan Jumbo Wax Crayon Pastel Boyalar, kalemtıraşla açılabiliyor. Okul yaşamının vazgeçilmezi Grip Kurşun Kalemler ise kaymayı önleyen grip noktacıkları, üçgen gövdesi ve capcanlı renkleriyle yazı yazmayı keyifli hale getiriyor.

Okula dönüşün en renkli üyeleri arasında Faber-Castell köşeli pastel boyaları ve suluboyaları da yer alıyor. Çocukları resme alıştırmak için ideal bir seçim olan ufalanmaz, köşeli pastel boyalar ile çocuklar kâğıt, karton, tahta ve taş üzerine resim yapabiliyor; parlak, canlı ve örtücü renkli Faber-Castell suluboyalarıyla yaratıcılıklarını kolayca sergiliyorlar.

“Çocuklar Gülsün Diye” Projelerine Faber-Castell Desteği

31.05.2012 Yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri Faber-Castell, “Çocuklar Gülsün Diye” derneği ile çok önemli bir birlikteliğe imza attı. 23 Nisan’da Van’da açılışı yapılan anaokulunun her türlü kırtasiye ihtiyacını karşılayan Faber-Castell, bundan sonraki süreçte de derneğin tüm projeleri için desteğini artırarak sürdürecek.

Çocuklara yönelik düzenlediği yaratıcı ve öğretici çalışmalarını her dönemde sürdüren Faber-Castell, Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ni kırtasiye malzemeleriyle desteklemek için önemli bir işbirliğine imza attı.

Derneğin 7.2’lik deprem felaketi ile sarsılan Van’ın Erciş ilçesinin Yukarı Işıklı Köyü’nde açtığı 10. ana okulunun tüm kırtasiye malzemelerini karşılayan Faber-Castell, bundan böyle Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin açacağı tüm anaokullarının, boyadan kaleme, silgiden deftere kadar bütün ihtiyaçlarını karşılayacak.

Faber-Castell’in, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’yle yaptığı bu işbirliği hakkında konuşan Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı şunları söyledi: “Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızın yüzünü güldürecek bu projede yer almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Faber-Castell olarak, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne desteğimizi artırarak devam ettirmeyi planlıyoruz”.

Faber-Castell’le çocuklar yaratıcılıklarını parmaklarıyla renklendirecek, Pop-Art sanat akımını keşfedecekler

22.05.2012 Faber-Castell çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik haftasonu aktivitelerine devam ediyor. Bu haftasonu çocuklar isterlerse parmaklarını kullanarak yaratıcı dünyalarının renklerini yansıtacaklar, isterlerse önemli sanat akımlarından Pop-Art’ı keşfedip, kendi 3 boyutlu pop-art’larını yapacaklar.

Etkinlik: Boyama Atölyesi “Parım Parım Parmaklarım”

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi Faber-Castell ile Hafta Sonu Eğitim Atölyesi / Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 26 Mayıs 2012, Cumartesi
Saat: 11.00-12.00
Yaş Grubu: 4-6 yaş

Etkinlik detayı: Rahmi M. Koç Müzesi “Faber-Castell ile Hafta Sonu Eğitim Atölyesi” çerçevesinde düzenlenen “Parım Parım Parmaklarım" atölyesinde çocuklar kalemsiz, fırçasız, 10 parmaklarının 10 marifetiyle Haliç’in renklerini canlandıracaklar.

*Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Parım Parım Parmaklarım” Boyama Atölyesi’ne katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Atölye için kişi başı katılım ücreti 25 TL’dir.

Etkinlik: “Pop-Art” 3 Boyutlu Resim Atölyesi

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Tarih: 26 Mayıs 2012, Cumartesi
Saat: 11.00-13.00
Yaş Grubu: 4-8 yaş

Etkinlik detayı: “Faber-Castell’le Hayallerim Atölyesi” kapsamında düzenlenen “Pop-Art” 3 Boyutlu Resim Atölyesi’nde çocuklar önemli sanat akımı Pop-Art’ı tanıyıp, kendi 3 boyutlu pop-art resimlerini yaratacaklar.

*Atölye çalışmasına katılmak için 0216 359 45 50-51 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Atölye çalışmaları müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti tam bilet 8 TL, indirimli bilet 5 TL.

Faber-Castell çocukların yaz tatilini renklendiriyor

10.05.2012 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell yaz tatilinde de çocukların en yakın arkadaşı olacak. Çocukların hem yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri hem de eğlenecekleri resim aktiviteleri için, Faber-Castell’in suluboya, pastel boya ve parmak boyaları yaz tatilleri için biçilmiş kaftan.

Çocukların yaz tatillerini faydalı bir şekilde geçirmelerinin en iyi yolu yaratıcı çalışmalarla onları hem eğitmek hem de eğlendirmekten geçiyor. Çocukların en iyi dostlarından olan Faber-Castell’in suluboya, pastel boya ve parmak boyaları yaz tatillerinde de onları yalnız bırakmıyor. Minikleri resme alıştırmak için ideal suluboylar, parlak canlı ve örtücü renkleriyle kağıt ve benzeri yüzeylerde etkili sonuçlar veriyor. Pastel boyaları tercih eden çocuklar ise, kağıt, karton ve tahta üzerine istedikleri resimleri Faber-Castell’in ufalanmayan pastel boyaları ile çizebiliyorlar. Rahat ve yumuşak kullanımları ve 47 derece ısıya kadar dayanıklılıklarıyla yaz tatilinde ideal çeşitlenmeler sunan Faber-Castell pastel boyalar, çantalı ve kutulu ambalaj seçenekleri ile 36 farklı rengi taşıma kolaylığı da sağlıyor.

3 yaş üzeri çocukların yaratıcılıklarını özgürce sergileme imkanı veren bir diğer boya da parmak boyası. 6 rengi bulunan parmak boyası, kağıt ve karton üzerinde fırça ya da sünger ile kullanıma uygun. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen parmak boyasının renk karışımları, çocukların dünyalarını daha da renklendiriyor.

Faber-Castell’in tüm boyama ürünleri, Türkiye ve dünya çapında akredite bir laboratuvar olan SGS Laboratuvarları’nda testlere tabi tutularak çocukların sağlığı için ürün güvenliği test ediliyor. Böylece çocuklara ulaşan boyama ürünleri anne-babalar tarafından gönül rahatlığıyla satın alınması için ulusal ve uluslar arası tüm standartlara uygun olarak üretiliyor.

Ürünlerin tavsiye edilen satış fiyatı, Faber-Castell “Suluboya” 6 TL, “Pastel Boyalar”, 5 TL, “parmak boyası”10TL’dir.

Faber-Castell’den öğretmenlere ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ seminerleri

30.04.2012 Yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri Faber-Castell, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 28 Nisan’da ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ isimli bir seminer düzenledi. Konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat’ın katıldığı seminere, ilk öğretim öğretmenleri büyük ilgi gösterdi.

Çocukların zihinsel, fiziksel ve kültürel gelişimleri kadar, onları eğiten öğretmenlerin de kişisel gelişimlerine önem veren Faber-Castell, ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratcı Beyin’ isimli bir seminer düzenledi. 28 Nisan’da Double Tree by Hilton’da gerçekleştirilen seminere 130’dan fazla ilk öğretim okulu öğretmeni katıldı. Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı, bu seminerin Faber-Castell tarafından çok önemsendiğini vurgulayarak ilköğretim öğretmenlerine bu seminerler aracılığıyla yeni ufuklar sunmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. Kırımlı ayrıca bu seminerlerin daha sonra İstanbul dışında başka illerde de sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat yaratıcı düşünce ve soru sormanın beynin gelişimindeki önemini vurgulayan bir sunum gerçekleştirdi. Çocukların beyinlerinin çok büyük bir kısmının ilkokul çağındaki etkenlerle geliştiğini bu anlamda ilköğretim öğretmenlerinin rolünün çok büyük olduğunu vurguladı. Sunumunun sonunda da beyni geliştirmek için yapılan yaratıcı çalışmalar ve egzersizler hakkında öğretmenlere örnekler sundu.

Seminerde ayrıca Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Yard. Doç. Dr. Oya Abacı’nın desteği ile sanat etkinliği uygulama çalışmaları yapıldı. Abacı, öğretmenlerle Faber-Castell’in farklı ürünleri eşliğinde yaratıcı sanat çalışmaları yaptı.

Seminere katılan ilköğretim öğretmenleri, sunum ve proje çalışmasından aldıkları bilgi ve fikirleri sınıflarında uygulamak üzere notlar alarak seminerden kazanımlarını artırdılar.

“0.5 Ucu Olan Var Mı?” ile sosyal medyada yeni dönem!

01.04.2012 Okul yıllarının vazgeçilmez cümlesi “0.5 Ucu Olan Var Mı?” Faber-Castell’in, Facebook uygulamasının ismi oldu. Faber-Castell Facebook sayfası üzerinden kullanıcılara sunulan uygulama, adinteractive prodüksiyonu ile sosyal medyada yeni bir dönem başlattı. Uygulama boyunca en çok “0.5 ucu olan var mı?” yazanlar birbirinden değerli hediyeler kazandılar. Ayrıca kampanya boyunca sayfanın fan sayısı, iki katına çıkarak 45.317 sayısına ulaştı!

Faber-Castell’in “0.5 Ucu Olan Var Mı?” adlı uygulaması Faber-Castell’in Facebook sayfası üzerinden 15 Şubat 2012 tarihinde kullanıcılara sunuldu. Facebook uygulamaları arasında bir ilk olan “0.5 Ucu Olan Var Mı?” uygulamasının diğer uygulamalardan farkı; uygulama dışında da oynanarak yayılması, merak etkisi uyandırması ve kullanıcıların kendi istekleriyle Facebook üzerinde birbirinden farklı her yere uygulamanın sloganını yazarak ödüllere yaklaşma imkanı bulması oldu. Bu eğlenceli uygulama kendi kendine yayılarak viral etki yarattı ve uygulamayı kabul eden kullanıcılar, kampanya boyunca Facebook üzerinde mümkün olan her alana yaklaşık 100.000 kez “0.5 ucu olan var mı?” yazdı.

adinteractive tarafından hazırlanan uygulamada kullanıcılar, uygulama tarafından kendilerine verilen her sanal Faber-Castell 0.5 uç ile 10’ar kez Facebook’ta arkadaşlarının duvarına, arkadaşlarının fotoğraflarının altına yorum olarak ya da arkadaşlarının iletilerinin altına yorum olarak “0.5 ucu olan var mı?” yazdılar. Ucu biten kullanıcılar ise arkadaşlarını davet ederek uç isteyip, aldıkları uçlarla daha çok yazma imkanı yakaladılar. Faber-Castell’in Facebook sayfasının fan sayısı, kampanya boyunca iki katına çıkarak 45.317 kişiye ulaştı. Kullanıcıların da sahiplenmesiyle büyük bir hızla yayılan ve ilk kez bu şekilde yapılan bir uygulama özelliği taşıdığı için “0.5 ucu olan var mı?” ile bir ilke imza atıldı!

Uygulama boyunca en çok “0.5 ucu olan var mı?” yazan kullanıcılardan 1.’ye Apple iPad, 2.’ye Samsung Galaxy Ace 5830 cep telefonu, 3.’ye iPod Shuffle ve ardından gelen 100 kişiye Faber-Castell Yazım Seti hediye edildi.

O’nu kalbinden vuracaksınız!

06.01.2012 Dünyaca ünlü yazım çizim gereçleri firması Faber-Castell; Design Serisi‘nin aşk kadar çekici Loom Kalemleri ile size, Sevgililer Günü’nde aşkınızı anlatmanın en estetik yolunu sunuyor! O’nu kalbinden vurmaya hazır mısınız?

14 Şubat Sevgililer Günü’nün büyüsüne inanan Faber-Castell; romantik bir kutlama vaat ederek sizin için aşkınıza en özel hediyeyi seçiyor. Siz de Faber-Castell Design Serisi‘nden estetiğin ideallik ile buluştuğu, aşk kadar çekici Loom’u tercih edin; Sevgililer Günü’nde kulağına ne kadar özel olduğunu fısıldarken, hayatın her anında O’nun yanında olduğunuzu da hissettirin…

Faber-Castell Design Serisi’nde yer alan Loom Roller, Versatil ve Tükenmez Kalemleri; metalik gümüş, turuncu, mavi, mor ve piyano siyahı ile piyano beyazından oluşan 6 renk seçeneği ile her zevke ve beğeniye hitap ediyor.

Faber-Castell Design Loom Versatil Kalemler, 0.7 mm uç kalınlığı ile rahat bir kullanım sunarken, Faber-Castell Design Loom Tükenmez ve Roller Kalemler geniş kapasiteli refil ve B ucu ile yazınızın güzelliğini sergiliyor. Kapağın çevirme mekanizmasıyla harekete geçerek kolay bir kullanım sağlayan Faber-Castell Design Loom Serisi, yaylı metal klips mekanizması sayesinde cepte ve ajanda da güvenle taşınabiliyor.

Faber-Castell'den öğretmenlere 'Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin' seminerleri

28.04.2012 Yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri Faber-Castell, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 28 Nisan’da ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ isimli bir seminer düzenledi.

Konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat’ın katıldığı seminere, ilk öğretim öğretmenleri büyük ilgi gösterdi.

Çocukların zihinsel, fiziksel ve kültürel gelişimleri kadar, onları eğiten öğretmenlerin de kişisel gelişimlerine önem veren Faber-Castell, ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratcı Beyin’ isimli bir seminer düzenledi. 28 Nisan’da Double Tree by Hilton’da gerçekleştirilen seminere 130’dan fazla ilk öğretim okulu öğretmeni katıldı. Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı, bu seminerin Faber-Castell tarafından çok önemsendiğini vurgulayarak ilköğretim öğretmenlerine bu seminerler aracılığıyla yeni ufuklar sunmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. Kırımlı ayrıca bu seminerlerin daha sonra İstanbul dışında başka illerde de sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat yaratıcı düşünce ve soru sormanın beynin gelişimindeki önemini vurgulayan bir sunum gerçekleştirdi. Çocukların beyinlerinin çok büyük bir kısmının ilkokul çağındaki etkenlerle geliştiğini bu anlamda ilköğretim öğretmenlerinin rolünün çok büyük olduğunu vurguladı. Sunumunun sonunda da beyni geliştirmek için yapılan yaratıcı çalışmalar ve egzersizler hakkında öğretmenlere örnekler sundu.

Seminerde ayrıca Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Yard. Doç. Dr. Oya Abacı’nın desteği ile sanat etkinliği uygulama çalışmaları yapıldı. Abacı, öğretmenlerle Faber-Castell’in farklı ürünleri eşliğinde yaratıcı sanat çalışmaları yaptı.

Seminere katılan ilköğretim öğretmenleri, sunum ve proje çalışmasından aldıkları bilgi ve fikirleri sınıflarında uygulamak üzere notlar alarak seminerden kazanımlarını artırdılar. 

23 Nisan coşkusu, Faber-Castell'le renkleniyor!

23.04.2012 Yazım, çizim ve boyama ürünlerinin lider markası Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocukların coşkusuna renk katarak kutlayacak!

Birbirinden yaratıcı atölye çalışmalarında minik dostlarıyla buluşan Faber-Castell23 Nisan’ı İstanbul’un dört bir yanında neşeyle karşılayacak.

23 Nisan Cumartesi günü City’s, Galleria ve İstanbul Oyuncak Müzesi’nde; 24 Nisan Pazar günü ise Akmerkez ve City’s’deki aktivitelerde çocukları yaşıtlarıyla bir araya getiren Faber-Castell, hem ailelere ve miniklere keyifli saatler yaşatacak, hem de öğretirken eğlendirecek!

Faber-Castell Vitrin Yarışması’nın birincilik ödülü Karadeniz Bölgesi’nin!

11.10.2011 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, kuruluşunun 250. yıl dönümünü kutlamak üzere başlattığı “Vitrin Yarışması”nı sonuçlandırdı. Jüri oylaması sonucunda Türkiye genelinde seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV hediyeleri ile ödüllendirildi.

Faber-Castell’in 250. yıl dönümünü kutlamak üzere Türkiye genelinde başlattığı “Vitrin Yarışması” sonuçlandı. Mağazasının vitrinini en yaratıcı şekilde düzenleyen ilk 3 kırtasiye perakendecisi 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV ile ödüllendirildi.


 Türkiye’nin 7 bölgesinden toplam 467 perakendecinin katıldığı yarışmanın birincisi Karadeniz Bölgesi’nden Hikmet Amca Kırtasiye, ikincisi Doğu Anadolu Bölgesi’nden Batı Kitap Kırtasiye, üçüncüsü ise Akdeniz Bölgesi’nden Ercanlar Kırtasiye Market olarak belirlendi.

 Yalnız Faber-Castell markalı ürünlerin ve promosyon malzemelerinin kullanıldığı Vitrin Yarışması’nda Türkiye genelinde ilk üçe girmeye hak kazanan perakendeciler, diğer ödüllere ek olarak 36, 40 ve 42 inch LED TV’lerin de sahibi oldu.

 Yarışmanın jüri üyeliğini Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Bengi Bugay, Adel Kalemcilik Pazarlama Müdürü Müge Özel, Adel Kalemcilik Satış Müdürü Kemal Akyüzlü ve Adel Kalemcilik Satış Şefi Ercan Kestane üstlendi.

“Kalemlerin Yıldızı” Bağdat Caddesi’nde parlamaya devam ediyor!

08.09.2011 ADEL Kalemcilik, UNICEF Türkiye’nin “2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın” hedefine öncülük eden “Stars of İstanbul” projesine “Kalemlerin Yıldızı” ile destek olmaya devam ediyor.

1 yıldızın 100 çocuğun eğitimine destek vereceği proje kapsamında sergilenen “Kalemlerin Yıldızı”, 8 Eylül – 8 Aralık tarihleri arasında Bağdat Caddesi’nde çocukların geleceğinin parlamasına katkıda bulunmak amacıyla yerini koruyacak.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in ortağı ADEL Kalemcilik, UNICEF Türkiye yararına düzenlenen ve eğitimi yarıda kalmış çocuklara parlak bir gelecek sağlama amacı taşıyan “Stars of İstanbul” projesine Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Bağdat Caddesi’nde sergileyeceği Kalemlerin Yıldızı ile destek vermeye devam ediyor.

ADEL Kalemcilik’in “Kalemlerin Yıldızı” tasarımı, çocuklara rengârenk hayalleri ve sınırsız yaratıcılığı armağan ederken, çocukların geleceklerine de“eğitim” ile ışık saçmayı hedefliyor.

Lowe İstanbul’un tasarımı olan “Kalemlerin Yıldızı”, 10 - 11 Eylül ve 17 – 18 Eylül tarihlerinde Bağdat Caddesi’nde, hem çocukların dikkatini çekmek hem de onlara yaratıcılıklarını kanıtlama fırsatı vermek amacıyla çeşitli aktivitelere ev sahipliği yaptı. Yıldızın üzerindeki resim alanını Faber-Castell’in birbirinden renkli ürünlerini kullanarak diledikleri gibi boyayan yaratıcı minikler, eğlenceli bir gün geçirdi. Etkinliğin sonunda “Faber-Castell Kalem Adam” etrafındaki miniklere Faber-Castell’den hediyeler dağıttı. Çocukların yıldızla beraber çekildikleri fotoğrafları görmek için tıklayınız.

12 Sanatçı 120 Gelecek’ sergisi Sakıp Sabancı Müzesi’nde…

25.05.2011 Büyük ressamlar ve minik ressam adaylarının ortak eserleri görücüye çıkıyor!

Faber-Castell’in hayata geçirdiği ve geleceğin sanatçıları olmaya aday çocuklarımızda erken yaşta sanat bilinci ve sevgisinin oluşturulmasını hedefleyen  ‘12 Sanatçı 120 Gelecek’ projesinin en önemli üretisi olan sergi, 25–31 Mayıs tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki The Seed Etkinlik Merkezi’nde düzenleniyor.


Sergide, proje süresince Türk Modern Resim Sanatı’nın en önemli temsilcilerinden Balkan Naci İslimyeli, Özdemir Altan, Fevzi Karakoç, Mehmet Uygun, Süleyman Saim Tekcan, Tomur Atagök, Zahit Büyükişleyen, Mustafa Ata, Ergin İnan, Burhan Doğançay, Mehmet Güleryüz ve Devrim Erbil ‘i atölyelerinde ziyaret eden ‘minik ressamlar’ın ustalarla ortak resim çalışmaları sanatseverlerle buluşuyor.


Geleceğin sanatçı adayları olan gençlerin dikkatini resim sanatına çekmek, onların önünde farklı ve renkli bir ufuk açmak amacıyla gerçekleştirilen 12 Sanatçı 120 Gelecek isimli eğitim, kültür ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, Türk Resim Sanatı’nın usta isimlerinin atölye ve sergilerine konuk oldu.


Türk Modern Resim Sanatı’nın usta isimlerinden Balkan Naci İslimyeli, Özdemir Altan, Fevzi Karakoç, Mehmet Uygun, Süleyman Saim Tekcan, Tomur Atagök, Zahit Büyükişleyen, Mustafa Ata, Ergin İnan, Burhan Doğançay, Mehmet Güleryüz ve Devrim Erbil‘in bilgi, birikim ve sanat serüvenlerini çocuklarla paylaştıkları her keyifli buluşmanın sonunda, usta ressamlar gençlerin elindeki boş sayfalara Faber-Castell’in rengarenk ürünlerini kullanarak ilk dokunuşu gerçekleştirdi ve ‘minik ressamlar’a yol gösterdi.

Usta ressamlardan edindikleri izlenim ve etki ile ressamların ilk dokunuşlarının üstüne hayallerini resmeden öğrencilerin eserlerinden oluşan ’12 Sanatçı 120 Gelecek’ sergisinin açılışı, 25 Mayıs Salı Günü saat 13.00’te Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki The Seed Etkinlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 31 Mayıs’a kadar sürecek serginin kapıları tüm sanatseverlere açık…

Çocuklar, Faber-Castell’in renkleriyle Dalí’yi eğlenerek keşfediyor…

31.01.2010 Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nde 60. yılını kutlayan Akbank’ın sponsorluğunda düzenlenen “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí” sergisi kapsamında gerçekleştirilen çocuk eğitim programları, çocukları Dalí’nin gizemli resimleriyle tanıştırırken, oyun oynamayı çok sevenleri Dalí’nin oyunlarıyla sıra dışı bir eğlenceye davet ediyor.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nde 60. yılını kutlayan Akbank’ın sponsorluğunda düzenlenen “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí” sergisi kapsamında gerçekleştirilen çocuk eğitim programları, çocukları Dalí’nin gizemli resimleriyle tanıştırırken, oyun oynamayı çok sevenleri Dalí’nin oyunlarıyla sıra dışı bir eğlenceye davet ediyor.

 Faber-Castell’in katkılarıyla gerçekleştirilen ve Nesnelerden Sürreal Kolajlar, Yumuşak Portreler, Çılgın Tasarımlar, Dalí’nin Cadaques’i Üzerinde Çocukların Cadaques’i, Sürreal Fotoğraflar, Bilmece Resimler, Yepyeni Hayvanlar gibi etkinliklerin yer aldığı programda çocuklar Dalí’yi tanıyor; Faber-Castell’in rengarenk guvaş boyaları, boya kalemleri ve pastelleriyle sürrealizmi öğreniyor ve kendileri de sürrealist eserler yaratmaya çalışıyorlar.

 20 Eylül 2008-20 Ocak 2009 tarihleri arasında ziyarete açık olacak sergide “Nesnelerden Sürreal Kolajlar”, “Yumuşak Portreler”, “Çılgın Tasarımlar”, “Dalí’nin Cadaques’i Üzerinde Çocukların Cadaqués’i”, “Sürreal Fotoğraflar”, “Bilmece Resimler”, “Yepyeni Hayvanlar” gibi etkinlikler yer alıyor. Sergi öncesi aktiviteler, rehberli sergi turu ve atölye çalışmasından oluşan programlara; 4 - 5, 6 - 7, 8 - 9, 10 - 11, 12 - 14 ve 15 - 17 yaş aralıkları ile kayıt olunabiliyor. Sanata ve sanatçıya değer veren Faber-Castell’le adım atılacak bu renkli yolculuk için her bir atölye çalışmasından  en fazla 20 çocuk faydalanabilirken, Pazartesi hariç her gün gerçekleştirilecek programlar için önceden randevu alınması gerekiyor.

Paylaş :